Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiyede amerkan karşıtlığı artıyor

Telepinu

Öne çıkan mesajlar

said:
Mandooo, 26 Mayıs 2005 18:00 tarihinde demiş ki:

güçlüye karşı kimse koyamaz sözüne cevaben yazıyorum bunları...japonya kültürüne ne kadar sarıldıysa o kadar ilerledi...ve amerikayı geride bıraktı(kapitalist sistemde)...yani demek istediğim Amerikanın oyunlarına kaptırma kendini...kapitalizm olmazsa olmaz değildir...

Japonya ? Kultur ? Sarilmak ?

Dunyada japonlar kadar yozlasmis,dejenere olmus millet yoktur.
Japon gencleri kendilerinden nefret ederler
Amerikalilara benzemek icin saclarini sariya boyarlar.
Kizlar,cekik gozlerini ameliyatla duzeltme hayalleri kurarlar.

Yani dupeduz sacmalamissin
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalim, olanlari uyaralim.[signature][hline]Gurbetci Pati]Gurbetci Pati
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Valeron, 26 Mayıs 2005 18:34 tarihinde demiş ki:
Gel coni beni yönet değil en azindan köprüyü geçene kadar ayıya dayi deyiniz misal ..Zamani geldiğinde o coni'de cökecek sen coni olacaksin.Amerika İngiletere yaverliğinden geldi tahta . Aynı Şey Bizim ülkemiz içinde olabilir .

Tavizlerle basariya ulasilmaz.[signature][hline]Gurbetci Pati]Gurbetci Pati
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ExhaulteD, 26 Mayıs 2005 18:34 tarihinde demiş ki:
said:
Mandooo, 26 Mayıs 2005 18:00 tarihinde demiş ki:

güçlüye karşı kimse koyamaz sözüne cevaben yazıyorum bunları...japonya kültürüne ne kadar sarıldıysa o kadar ilerledi...ve amerikayı geride bıraktı(kapitalist sistemde)...yani demek istediğim Amerikanın oyunlarına kaptırma kendini...kapitalizm olmazsa olmaz değildir...

Japonya ? Kultur ? Sarilmak ?

Dunyada japonlar kadar yozlasmis,dejenere olmus millet yoktur.
Japon gencleri kendilerinden nefret ederler
Amerikalilara benzemek icin saclarini sariya boyarlar.
Kizlar,cekik gozlerini ameliyatla duzeltme hayalleri kurarlar.

Yani dupeduz sacmalamissin
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalim, olanlari uyaralim.

sen çok film izlemişin amerikanların yaptıgı japon filmlerinden.[signature][hline]youth only zone!
Akvaryum Tutorial
paramı kazanmak istion? al buraya üye ol
sonra özelden gel sor nedir ne değildir anlatiyim>>PARA
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Valeron, 26 Mayıs 2005 18:38 tarihinde demiş ki:
Ayrica tekrar söylüyorum söylediklerim yanlış anlaşıldı galiba .ben Vatan millet değeri cok yüksek bir bireuim bu vatan icin her türlü şeyi yaparim . ben kesinlikle başka milletler bizi yönetsin veya esaret altında olalım demiyorum .Hiçbir Türk Evladi esaret altinda yaşayamaz ! ancak Güclü bir devletin yanında olmak cikarlar icabi onunla ittifak kurmak ancak şu anki Amerika-Türkiye ittifakindan söz etmiyorum . Tek tarafli cikar ilişkisinden ziyade 2 tarafinda faydalanacaği bir cikar ilişkisi kurmak cok yararli olur! Kopru'yu gecene kadar ayiya dayi deriz ardindan tekmeleriz .

Amerikanin yaninda saf tutmak
Amerikanin yaptiklarini kabullenmek olur
Ve buda Turkiye icin kabul edilemez[signature][hline]Gurbetci Pati]Gurbetci Pati
Sosyal ağlarda paylaş

japonyanın kültürüne sahip çıkması hakkındaki bilgilerimi yazayım:
-Hiroşimada ve Nagazaki de bulunan atom bombası saldırısından kalan enkazlar hala saklanmakta ve japon gençlerine gezdirilmekte
-Amerikada ve tüm dünyada uzak doğu özellikle Aikido yayılmış durumda
-Dilleri olabildiği kadar japonca
-Annesi japon olan bir arkadaşıma çift vatandaşlık hakkının verilmemesi(milliyetçiler)

şimdilik aklıma bunlar geliyor...[signature][hline]_iReM_, 09 Ocak 2005 22:16 tarihinde demiş ki:
ne bu ya kız diyince öyle altın günü gibi boş işler gelio hemen aklınıza.bitek çay servisine yaramıoruz yane.

[Bu mesaj Mandooo tarafından 26 Mayıs 2005 18:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mandooo, 26 Mayıs 2005 18:44 tarihinde demiş ki:
japonyanın kültürüne sahip çıkması hakkındaki bilgilerimi yazayım:
-Hiroşimada ve Nagazaki de bulunan atom bombası saldırısından kalan enkazlar hala saklanmakta ve japon gençlerine gezdirilmekte
-Amerikada ve tüm dünyada uzak doğu özellikle Aikido yayılmış durumda
-Dilleri olabildiği kadar japonca
-Annesi japon olan bir arkadaşıma çift vatandaşlık hakkının verilmemesi(milliyetçiler)

şimdilik aklıma bunlar geliyor...

Zaten yozlasma 2.dunya savasindan sonra ,kapitalizmin benimsenmesi ile basladi.

Benim kaynagim bizzat japonlar.[signature][hline]Gurbetci Pati]Gurbetci Pati
Sosyal ağlarda paylaş

dayım japonyada oturuo ve gercekten ama gercekten inanılmaz derecede ulkelerine duskunler kesınlıkle kendı yapamadıkları elektronik esyaları da kullanmıolar yane bi arkadasın dedıı gibi o snn dedıın tipler sadece filmlerde...
(bu arada dayım bi japonla ewli dıelım onların bayram resımlerını yolladıında her zmn eskı japon gıysılerınde oluolar bayram fotoları ole cekılırmıs)[signature][hline]U reached the secret too soon, U cried for the moon.
And then one day u find 10 years got behind u,No one told u when to run,U missed the Starting gun....
Sosyal ağlarda paylaş

japonlar ayrı hıkaye sırket yonetmelıklerını bushıdoya gore uyarlıyım hayvan gıbı kalkındılar sımdı ıse tum dunyayı kultur emperyalızmıne boguyorlar
katanalar her fılmın demırbası oldu herkes aıkıdo jujıtsu nınjıtsu hastası dunya genclıgı japon anımelerı ıle yasıyor resmen kenshın ızlıyen japon tarıhı geleneklerı ogrenıyor mısal hatta koskoca star wars bıle dovus harıketlerını japon kılıc sanatından alıyor
bu adamlarmı ozentı tabı onanrdada var connıe ye benzemeye calısan bızde oldugu gıbı ve heryerde oldugu gıbı[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle Exhaulted'ı Japonya konusundaki süper görüşleri için kutluyorum. Amma velakin, görüşleri doğru olsa da, dediği insanlar "Japon" değildir, genelde ya Amerika'ya göç etmiş "Koreliler"dir veya normal "Koreliler"dir. Bunun sebebi Kore Savaşı'ndan sonra Amerika'nın oraya yerleşip oturması ve kültür olarak ele geçirmesidir. Buradaki hata, bizim gözümüzde "birbirlerine benziyorlar la bunlar, çekik mekik" diyerek bütün Uzak Doğu halklarının birbirleriyle ortak tutulmasıdır. Yakından yapılacak inceleme, gerek kültür, gerekse görünüş bakımından oldukça alakasız olduklarını gösterecektir.

Japonlara gelirsek, Japonlar, dünyanın en milliyetçi ve aynı zamanda "Irkçı" milletidir. Onlara göre, Japon olmak bir onurdur ve diğer Asya halkları ve beyaz derililer "ikinci sınıf" insandır. Zenciler için düşündüklerini hiç söylemesem daha iyi, bir köpek Japon için zenciden binbeşyüzkat daha iyi ve yararlı bir mahlukattır. Ayrıca yazılanlar doğru, kendi kültürlerini ayakta tutuyor ve dünyaya satıyorlar. Tuning carlardan tutun, anime olayına kadar...

Hatta işin komiği, olayın tam tersi olması... Asıl AMERİKAN gençleri JAPON KÜLTÜRÜ etkisi altındadır. Fast and Furious denen sersem filmi izlerseniz bunu hemen anlarsınız, "import car" denen aletler uzakdoğu malıdır, üzerlerindeki süslemeler "anime" karakterleridir, vs vs vs...

Son olarak, Japonlar ekmeği bulmuş, ama fırını Çinliler kurup işletmiştir, buradan en çok ekmeği Çinliler yedi çünkü :) Ama onların ne kadar kaydırıkuppak bir millet olduğunu herkes biliyor, zaten tarihte öylesine kaydırıkuppak olmayan bir millet o kadar süre aynı coğrafya üzerinde ayakta kalamaz kanımca.

Konuyla alakasız oldu, ama yanlış yola giden konuşmaları düzelteyim dedim.

Saygılarımla,[signature][hline]DELİ HACI: Hacı rolünü üstlendiği tiyatro oyununda replikler karışınca akıl sağlığını yitiren şahsiyet
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Japonlar amerikaya gocmen olarak gelmezler pek. Okumaya gelir cogu, okul bitince de bir kac sene takilip donerler. Neden? cunku Japon kulturu ve dunyasi yaninda ABD cok bos ve kof kalir. Koreli yerlesenler baya var tabii. Cinli ise milyonlarca var ama onlarin ki de ekonomik sebeplerden. Japon ekonomisi kuvvetli oldugu icin, Japonlar amerikada pek yerlesmez.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Deli_Haci, 26 Mayıs 2005 22:57 tarihinde demiş ki:
zaten tarihte öylesine kaydırıkuppak olmayan bir millet o kadar süre aynı coğrafya üzerinde ayakta kalamaz kanımca.

kaydırıkuppak ne demek merak ettim . o kadar sene ayni cografyada kalmak icin nasil bir ozellik olmasi lazimmis bir milette[signature][hline]You must be silent in front of my famous presence .
Sosyal ağlarda paylaş

Kaydırıkuppak, tuhaf bir halk deyimi olup, "kaypak, sinsi, kurnaz" gibi sıfatları içinde bulundurur. Adi herifler demek değildir ama, aksine bence sinsi, kurnaz ve sabırlılar ki, o kadari işgale rağmen hala sabırla dağılmamış ortamı dağıtacakları güne hazırlanıyorlar.
Mesela bence devletsel açıdan bizim Türkler de, güçlüdür tuttuğunu koparır ama saftırlar biraz. Akılları sonradan başlarına gelir, gerçi biz de hinoğlu hinizdir, bir kere uyandık mı hemen çıkarız işin içinden ama hep yumurtanın kapıya gelmesi gerekir. Yanılıyorsam söyleyin.
Saygılarımla,[signature][hline]DELİ HACI: Hacı rolünü üstlendiği tiyatro oyununda replikler karışınca akıl sağlığını yitiren şahsiyet
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Japonlarin sansi Avrupaya cok cok uzak olmalari. Bize gore daha rahat gelisme sansi bulmuslar kendi koselerinde, bu bir gercek. Bizim ise basimizi rahat biraktiklari bir 10 senelik donem bile olmamistir ornegin. Ancak kendi iclerinde savastiklari zamanlar.

Buna ragmen bizim halen ayakta kalabilmemiz ise, beni hayretler icinde birakiyor dogrusu. Bir seyler var yani burada, bu ulkede. Cok da isimsiz kahraman vardir Turklerde, cunku cok ovunmek, kendi basarilarini anlatmak ayiptir bizim kulturde. Oysa avrupali, amerikali en kucucuk olayini bile yerlere goklere sigdiramaz anlatir, filmler yapar biz de hayran kaliriz. Kendi gecmisimizde ise ne olaylar var, anca kenarda kosede bir iki tarihci veya amator arastirmaci bilir takip eder bunlari, onlari da kimse takmaz. Satmayiz bunlari biz, ayip deriz ovunmeyiz basarili yonlerimizle. Bence hata.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...