Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battle priest-archer?

Buzi

Öne çıkan mesajlar

Tamam,ko forumlarından okudugum bi tutorial dan biraz cevirmeye calısıcam,kısaca cevircem.Anlatabilirim umarım.

Malice karsımızdaki yaratıgın defensini %20 düsürüyor,yani orjinal degerin 4/5 i kalıyor.
Bunun anlamı yaratıga verilen her hasar %25 artıyor(armorun degerine göre)

Torment karsımızdaki yaratıgın defensini %30 düsürüyor,yani orjinal defensinin 7/10 u kalıyor.

Parasite yaratıgın toplam enerjisinin %20 sini alıyor.

Yani eger bir yaratıga Parasite atarsak,yaratıgın enerjisi %20 azalıyor,arkasından torment i de verince,yaratıgın kalan %80 enerjisine %30 daha fazla dmg verilmesi saglanıyor.
Dolayısıyla yaratıgın toplam health ine debuffer priestin verdigi hasar %42 oluyor.

Kısaca bir apostle ye parasite ve torment atınca yaratıgın orijinal healthinden sadece %52 health i kalıyor.

Tamam karısık ama anca bu kadar cevirebildim.İngilizcesi olan varsa,okuyunca daha iyi anlar.
http://forum.knightonlineworld.com/viewtopic.php?t=3433
Sosyal ağlarda paylaş

CraftedbyMalibu
gibi diğer arkadaşların dediği de doğru , hepsine katılıyorum .Ama Cz deki priest kesilirdi mage archer ile . İyi bir archer isen +45 olmalısın en az Styx diye bir özellik açılıyor . yanınızda mutlaka taşıyın. Ben bugün ilk defa cz ye girdim , ilk ban onu alıp almadığımı sordular "-ki mutlaka yanında bulundur dedi Norveçli arkadaşım " . Sonra dank etti kafam . Arkadaşlar Styx atıldığında karşıdakinin manasını "0" a düşürüyor .
priest e ilk bunu atacak archer . Priest man içerken , mage en güçlü fakat yavaşlatıcı büyüsünü kullancak ,ardından saydırmaya başlayacak büyüleri . Priest telafi etmek için tekrar heal yapmaya çalışacak .Fakat archer Styx ile tekrar vurup dibinden 3 (multishot) veya 5 (arrow shower ) kullanacak . O priest iner . Denemesi bedava level 55 im . Sıkı bir mage ile orc priest e dalalım Cz veya daha garantilisi dungeonda .
Sosyal ağlarda paylaş

Hemen bunu da ekleyeyim örnek olsun .Dungeonda malum Türkler pvp yapıyorlar genelde ( ne anlarlarsa) . 2. katta kurtçuklarla oynarken bir lvl 5x assasian orc geldi . Önce sıkı bir mage vardı ona daldı aldı aşşaya .Sonrada bana daldı .Ben "Hevesini aldın mı ?" dedim . canlanıp tekrar kata çıktım .Her şekilde hazırdım.Sizinki geldi "Sen yine burdamısın dedi , sabaha kadar seni kescem "dedi. 4. öldürüşümde pelerininin ucunu bile görmedim ama 4. öldürdüğümde iyi küfür yedim . Cz ye mana ve full hp siz gitmek intahar gibi birşey. Gerçi 3 lvl 60 mage ile karşılaşsanız Buff üstü buff alsanız farketmez 3 inferno yersiniz gerisi Ultima vari OooOoo OOoo.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada buz ironbow la pek uğraşmamanı soylerim sana npc de en iyi silah olarak gorunuyor ama adını tam hatırlamadıgım +4 u 95 veya 96 atacklı ok(oklar) var. Bunlarda Boss lardan ve yuksek lvl li yaratıklardan cıkıyor. Ayrıca sende hide olmasının da avantajı ustune de uzak menzilinide eklersen cz de iyi şeyler yapabilirsin. Resist itemleri ve buyuleri attırmayı da unutma :)
Sosyal ağlarda paylaş

Cz de ıs goren adamlar
Onde gıden adamlar
1- 1500 buff la 3000 3500 olan warıor adamlar (full str set elınde +6 +7 raptor olan adam)
2- 60 ustu assaın rogue ( full +6 10 dex chıtrın set yuzuk ler asmıs ole kekurı rıng felan degıl) shard +6 60 poıson yada +7 shard olan adamlar
3- Debuffer +6 10 hp set elınde +5 +6 mırage ( rogeun kı degıl) olan adamlar

Yan adamlar: Arkada duran adamlar.
1- lvl 60 ustu Mage (butun buyu sınıfları olabılır) Partıde delı ıs goren adamlardır.
2-Rogue bow u olan adamlar.Hp sı gıtmıs adamı ıyı kontrol etmek arkadan calısmak ( elınde Ironbow +6 Sanırım 113 Atacklı ıdı )

ve cz de mage lerın buyusu olan swıft ı kapatan buyulerden kurtarmak ıcın ıllakıde LVL 62 olmanız gerekır.62 de acılan pasıf olan buyu tusa atamadıgınız otomatık devreye gıren buyudur.
Ha Warıor un bacak kırma dıye ısım verıdıgımız buyusunden kurtarmaz o ayrı...

Vede bu oyun kasmakdan ıbaret oldugu ıcın artık bogg geldı cz ye gıdıyosun yukarda yazmıs oldugum herhangı ırkdan olsa bıle bızdekı bu baglantı ıle yada makınelerle cok ayakda kalmamız pek ole gorulcek sey degıl..

bu arda ufak bı not: cz ye gıttıgnızde ustunuzdekı parayı bankaya bırakın ha unuttunuz ve 10 k gate parası vermek ıstemıyorsanız ordakı vendor dan 10k 100k ve 1m lık tıcket (dıyım ne oldugunu hatırlamıyorm) onlardan alın gerı sattıgınızda gena aynı parayı alırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben priest karakteri açtım gayet iyi yanlız biraz sıkıcı gelior bazen action yok ama lvl atladıkça olur şuanda 45 lvl'ım ve 480 heal ve 960 buff verebiliorum kısacası heal&buff ım yorumlarınızı bekliyorum etkili bir priest olmak için düşmana karşı sizinde dediginiz gibi de-buff olayı nasıl yapmam gerek?[signature][hline]Server: Ares1 & Ares2
Nick: AresMajere
Race: Human
Class: Priest (Buffer & Healer)
lvl: 45 (Şimdilik)
Sosyal ağlarda paylaş

Dieevil yazdıkların icin saol,ben myko da oynamadım dolayısıyla cz tecrübem yok,benim gibi bircok arkadasında olmadıgını bılıyorum,acıkcası hangi karakterin nasıl pvp yapıcagını falan cogumuz bilmiyoruz,lvl kasmada uzmanlastık ama :D
Arasıra böyle yardım edecek seyler yazarsanız sevınırız.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Buzkirpisi, 28 Aralık 2004 22:25 tarihinde demiş ki:
Dieevil yazdıkların icin saol,ben myko da oynamadım dolayısıyla cz tecrübem yok,benim gibi bircok arkadasında olmadıgını bılıyorum,acıkcası hangi karakterin nasıl pvp yapıcagını falan cogumuz bilmiyoruz,lvl kasmada uzmanlastık ama :D
Arasıra böyle yardım edecek seyler yazarsanız sevınırız.

orda denemedıgımız char sadece warıor kalmıstı (tum yakın arkadaslardan dıger charların ne oldugunu bılıyoduk) onuda Us de kasalım dedık ama olum kasması .orda basımıza gelenlerı saydım yukarda
sende archer sın 60 a kadar bole devam et dıycem kasarken rahatlık oluyo ama 60 da acılan %100 250 damage bıle vurdugu en fazla 500 kı elımızde bızım IRON BOW vardı setımız full dex dı .burda ole ımkanlar olmadıgı ıcın cok zaman kaybetmeden yanı skıll degıstırme parası 25 m cıkmadan bence assaıne don ve mırage bulma gayretı ıcınde ol .
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada yukarda yazdıklarım Malezya serverı ıcın burdakı cz ye gıttık baktık ole asmıs pek adamlar yok yanı yok chıtrın shard lar felan havada ucusmuyo burdakı damage ler cok degısık sekılde olabılırler ...

en son ordan ayrıldıgımızda herkesın elınde Shard +9 vardı ve mınımun damage ı 1200-1500 arası ıdı (dupe ıtem tabı)
Sosyal ağlarda paylaş

sana Su Debuffer işini soyliyim bak Debuffer lvl 51 den sonra Graldır.Hades adli büyüsü acilir %250 +100 addtional dmg.Onun Torment Parasite Malice gibi büyüleri
adamin %50 defence bak %50 defencesini siler yani bir golem in 900 defencesi war 450 400 defence ye dusuruor elindeki Silah Priest silahı Large Breaker Weight Hammer onlara +50 bonus verior Kendisinede Streng büyüsünü atior bundan sonra atack ı 500 asasian kadar zaten Hades Ve Bloody büyüsü cok seri bastıgın an tekrar atabiliorsun Onlarin Ozel defenside acilior 300 defensede ordan gelior adamlara cat cat koyuor ben az kesilmedim lvl 55 asasianla lvl 57 debuffere 900 900 cakior düsün 2 sanieyede bir 900 900 büyü yiyorsun ölmemek eldemi umarım anlamissindir.[signature][hline]Name:KuardoN
Server: Ares
Race:Male El Karus (OrC)
Job:Assasin
Level:59
National Point:22500
Clan: TOWN (Pelerinli Clan)
Clan National Point:229500
------------------------
DieZ 1-2
Name:Achillas
LvL:51
Job:AsasiaN
Clan:RoguE CrackaZ

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
bp için söylenebilecek en iyi söz "elinde kendinden büyük bir mirage swordla üstünüze fiti koşan çıbıl bir hatun yada adam görürseniz kaçın:D"

oynaması yorucu, mümkünse 2 bp 1 rouge yada 1 bp 1 war 1 rouge(lupine her eve lazım) luk partiyle ekip çalışması ile oynamak, bol bolda egzersiz yapmak.

o solo golom alan eleman 63 tür açmıştır, full healini hemde parazitini aman diyim.

zırhların ucuz olduğuna bakmayın çok masraflı iş, zırh dandik (dandik dediğimizde +7/12 yada+8/15 hp ya neyse) olunca mücevheratın gayet güzel olması icab ediyor öyle +6larla oluck işdeğil amulet of healt, ring of healt gibi yükte hafif pahada ağır şeyler gerek, eh zaten healerlık mesleği seçmekte heal pot marafından bir nebze kaçınmanızı sağlar...

meşakatli iş uğraşamam diyenler harpyde ks yapsın:D[signature][hline]nick: kyha(imam)
server: ares
lvl: 5x
clan: the_others
np:5k küsür
Sosyal ağlarda paylaş

ya bende onu merak edıyordum yaklasık 6-7 ay once ilk ko denemem de xig deydı sanırım buzkirpisi yardım etmıstı (gerci sadece 1 hafta falan oynamıstım )sonra 6-7 ay sonra gene oynıyayım dedım buzkırpisi yok ortalıkta nereye gıttı buzkirpisi neden?[signature][hline]---------Kadikoy Anadolu-------------
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...