Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sid Meier's Pirates! [ Genel Bilgiler ]

diablotg

Öne çıkan mesajlar

Baş vilian'ı dovdum, şans eseri blackbeard'ın hazınesini ararken hideOut'u karşıma cıktı, oralarda bıraz dolaşırken aztek hazinesinide buldum, 26 aydır denizde olan tayfanın agzı kulaklarına vurdu haliyle.

Evlendim coluk cocuğa kavuştum, amcamı kız kardeşim, kurdatdım karayiplerin tek ve haliyle 1. korsanı oldum, sahıp olduğum topraklar Karayipleri aştı, tek başıma ustunede güneş batmıyan ülke oldum, özel hazinem karun'unkini geçti, en iyi kılıclar silahlar giysiler zırhlar, yuzukler kolyeler, herşeyim var artık.

Bir ispanyol Duke'yum,emrimde kariyiplerin en yetenekli 8 denizcilik uzmanı, her limanda bir sevgili, sınırsız ve bedava, gemicilik hizmeti, ticari indirimler yaptırımlar.

36 yaşıma geldim, sağlığım yerinde sayılır, karayiplerde kılıcımın karşısında duracak ne levent var ne kaptan ne korsan.

Ama Dev asa ispanyol flag galleonuyla sağ yapıp 2km/saatle üstüme gelen komik ses efekli güllelerden kacabiliyorsam ne anladım ben bu oyundan???[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nukem_Verite, 06 Aralık 2004 16:28 tarihinde demiş ki:
Genç ve gözü pek korsan Nukem Verite'nin size bir sorusu var deneyimli denizci arkadaşlarım.
Şimdi ben diyorumki madem benim 2 tane gemim var
ulan birini koysam bi yere bi biriyle gezsem,bi biriyle gezsem
olma mı?

Maalesef öyle bir şey yapılamıyor. Filo olarak dolaşıp duruyorsun. Birde aklıma birşey geldi. Eski oyunda elde tutulacak maksimum gemi sayısına ulaştığınızda istediğiniz gemiyi bırakabiliyordunuz. Bunda ise en son ele geçirdiğiniz gemiyi filonuza ekleyemiyorsunuz. Gemi seçme imkanımı yok ya da ben mi bulamadım.[signature][hline]Ethernass Diyarına Hoşgeldiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Evet öyle bişi yok sanırım. Fleet is full diyor kalıyor ben belki pinnace i atıp flag galleon u alıcam:)(Bu arada pinnace ve war canoe oyundaki en hızlı gemiler jet gibi gidiyorlar, ben war canoe ya geçtim topları etkisiz ama tak diye bordalıyorsunuz)

said:
Sylian, 06 Aralık 2004 18:00 tarihinde demiş ki:
Gran granada a gitmeyi basarabilen var mi bir turlu yolunu bulamadim

Ben gittim. Hatta ele geçirdim fransızlara verdim:) Gidiş yolu şöyle tam gran granada hizasında karaya cıkıp pusuladan batıya vuruyorum kendimi bir noktada deniz cıkıyor az kuzey yapıp batıya devam ediyorum dürbünle de kontrol ediyorum bir süre sonra kent beliriyor zati.
Sosyal ağlarda paylaş

ne galleonu ya pirate large frigate dibine kadar yönetir, ben bunun arkasında dururum sonuna kadar kardeşim gemideki manevra yeteneği sloop kadar, adam ve top kapasitesi ise neredeyse war galleon kadar.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

fransizlardan ship of the line caldim
48 topu var canavar resmen tek salvoda her turlu gemi indiriyorum savaslar 2 saniye suruyo artik murettebati 400 500 arasi inanilmaz bisi yani[signature][hline]"I will flay the skin from your flesh and the flesh from your bones and scrape your bones dry.
And still you will not have suffered enough."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nukem_Verite, 06 Aralık 2004 21:55 tarihinde demiş ki:
İspanyollar başıma 2 bin altın koydu eha.
Ya bişi sorucam bu oyunun multisi yok dimi,olsa zevkli olur ya.

Bana 154bin koydular sorma gördükleri yerde peşimdeler:) Gizlice kente girip governorla konuştum 154bin i ver anlaşalım dedi:D Reddettim.

Gemilerde birazda zaman dilimine bakıyor ben ilk zaman diliminde oynuyorum ship of line filan yok o durumda. Ama bende canavar gibi war canoe var indianların kullandıkları:) Fazla mürettebatta başa bela mutlu olmaz cart curt, divide plunder diye kafanın etini yer. 300 ideal her kenti almak için. Olmadı indianları ve pirate ları kışkırtıyorum.

Ben limanları çok topla dövdüm(5-6 gün filan) içerdeki adam sayısı hiç değişmedi. Genelde hobarey diye saldırı gemisi çıkıyor:)

[Bu mesaj Gallant tarafından 07 Aralık 2004 00:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

port royalede cok fazla ticaret var burda o kadar yok ole hammadde al işlet urunu sat fln ama bi miktar ticaret yine yapabiliyosun questler fln nerdeyse ayni governner kizi kaciriliyo kurtariyosun fln adamlar sana yine iste sunlarin gemilirini yoket sehirlerini al fln diolar port royaledeki butun sehirler var nerdeyse pirate hideoutlar daha gusel olmus bence daha aktif olarak gorev alabiliyosun piratelardan bide savaslar daha gusel bence port royalede sirf crew sayisina bakiyodu mesela bordaladiginda bunda duello yapman lzm duello cok uzarsa o zmn murettebat sayisi devreye giriyo fln eglenceli oyun baya bast biraz kolay geldi ama sonralara dogru biraz tat veriyo port royale begendiysen kesin al bisi kaybetmezsin
Sosyal ağlarda paylaş

oyun bi yerden sora cok zorlasiyo kılıc savaslarını bile alamıyorum hele dans lar falan ii ce abartı oluyo nedeni nedir bunun 220 kisilik gemimle dalyorum adama bi yakınlasıyo kılıc savasına vuramadan cat diye yeniliyorum kolay yolu yok mudur bunun eskiden danslarda falan ne yapmam gerektigi soleniyodu kılıc savaslarında falan artık hem zorlastırdılar hemde gorunmuyo oyundna sogudum walla..
Sosyal ağlarda paylaş

görünmüyor derken?

oyun baştan fazla kolay o yüzden rouge ya da adventurer zorluk seviyesiyle başlamanızı öneririm; hem daha dişli rakipler daha zevkli hale getirir oyunu hem de plunder yaptığınızda daha fazla para geçer elinize..[signature][hline]

[Bu mesaj odchu tarafından 08 Aralık 2004 21:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

gorunmuyo dedigim misal dans ederken sola don ileri git olayı oluyodu misal sola gidecegimizzaman turn left secenegi yanıp sonuduyo kılıc duellolarindada ole ama simdi gercektne cok zorlasti hic bisi gostermiyo sansa seylere basıyosun dansları yapmadıgım icin itemda gelmiyo doru duzgun belki de o yuzdne yeniliyorum duellolarda..
Sosyal ağlarda paylaş

prenses el hareketleriyle seni yönlendiriyor ama ayrıca duellolarda da adamın yapacağı hareketi kestirebiliyorsun bir süre sonra biraz daha oynayınca alışırsın...

daha zor seviyelerde duelloda rakibin feyk atmaya başlıyor işte şu an bu da benim canımı sıkıyor :)[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

evet tekrardan denedim yapamadım oyunu gereksiz zor buldugumdan oynamıyacam biraz daha kolay olabilirdi biriyle dans edecem diye 100ugasmak hic eglenceli degil hele hele duello da egiliyosun zıplıyosun hic bisi olmuyo tamam kacıyosun adamın vurusundan adama vuracakken o sana vuruyo yine ne sacma seyse cutlass ile en hızlı silahlı adamdan daha hızlı vuruyolar ustlerinde armor falan..

en azından zorluk seviyeleri olsaydı 2 saat oynayıp bu dereceye gelmissem oyunda bisi vardir..ne dans edebiliyorum ne de duello biraz daha kolay yapip oyuna baglayabilirlerdi zor yapip sacma oyunu zor diye gecemiyorum diye oynamamı dusunmuslerse gercekten avuclarını yalarlar :)pirates of carabi..i da oynadım bitirdim cok zevk aldım oyunu oynuyosun yok ruzgar kesiliyo gemi gitmiyo takılıyo yakıyo ruzgar olmadıgı icin falan bokunu cıkarmıs lar ben bi hataya dustum oyunu aldım siz aynı hataya dusmeyin..
Sosyal ağlarda paylaş

way, sanırım atladığın bir kaç nokta var; oyunda zorluk seviyesi var.. en zora mı ayarladın naptın? :))

haa herşey sonuçsuz kalıyorsa adamlar trainerını yapmış, hatasız dansı bitirebiliyorsun; yok ama yaa, sen kesin bir şeyleri yanlış yapıyorsun becerirsin be zor değil .. hiya-hoo bırak dans etme sap kal :P[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

ne yazık ki ufak değişiklikler dışında alıştığımız şeylerden öteye gidemiyor oyun.çok daha ayrıntılı bir oyun beklerdim ancak sid meier konsol oyunu gibi oyun yapmış.
herşey çok güzel ancak pirates veya türevi oyunlardan bir farkı yok ki bu tarz oyunlar 2-3 gün yoğun oynanır sonra rafta yerini alır.[signature][hline]I felt a great dısturbance...as ıf a hundred evıl bastards on an oıl derrıck suddenly crıed out ın terror and were suddenly sılenced.Strange.
Sosyal ağlarda paylaş

çok basit ve detaysız. oyunda apabileceğimiz şeyleri sıralarsak:

*birbirinden rutin savaşlara giriyoruz, ya gemi aparçalanıyor yoğun cannonball etisi altında ya da bordalıyoruz.

*governorun kızıyla dansediyoruz

*bordaladğımız gemileri ve içindekileri satabiliyoruz

*gemimize upgradeler yapabiliyoruz

*denizde mal mal gidebiliyoruz haritadan baktığımız şehirlere

*tavernadan governordan vs.dan quest alabiliyoruz.

*yanımıza yandaş alabiliyoruz korsan

ben gemi üzerinde birçok detayın olmasını beklerdim. mesela malları gemilere eşit olarak dağıtabilmek geminin ne kadar çok malı olursa o kadar daha ağır hareket etmesi. korsanların beslenmesi ayak kaldırması onlara tropicodaki gibi çeşitli stratejiler uygulamak isterdim, gemimi tahta sayısına kadar bilmek. çok yavan olmuş bu haliyle. ticarette yok zaten oyunda, oynayınca anlaşılıyor oyunun ne mal olduğu.[signature][hline]İnternet Üzerinde Yapılan Anketlere Göre Legolas ve Aragorn en Karizmatik Gimli en iyi Performans Sağlayan Frodo ise en Beğenilen Karekter olarak kayıtlara Geçti..!
[the strange one..]

[Bu mesaj lord_elvyn tarafından 12 Aralık 2004 16:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...