Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yükseliş

Grekon

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar;

Merak ettiğim bi durum var. Şimdi her ülkenin kendi gelecekleri üzerine planlamış oldukları veya uygulamaya bile geçirdikleri planlar var. Örnek verirsek ingilterenin büyük britain felsefesi Amerika nın yıkımının ardından kendisinin dünya hakimi olma hayalleri, avrupa ülkelerinin yeniden dünya da siyasi güç ve haçlı ordusunu kurma sevdası gibi... bir çoğumuz bu denilenleri kulaktan veya araştırarak bi şekilde biliyor.

Gelelim Türkiye ye :-) . Diğer ülkeler bu gibi konuları tartışırken bizde hep etkisiz konular bulunmakta. Türkiye için biz böyleyiz şöyle yaparız gibi makaleler çok az sayıda. kısacası biz sürekli ezilen tarafız haberleri var. Bizimde bir takım düşüncelerimiz olmalı. Var da! fakat diğer dünya ülkeleri kadar sert bulamuyorum. Tabi bunun nedeni konu üzerinde fazla tartışılmaması ileri geliyor da olabilir. yularıda dediğim gibi hep eski yanlarımız tartışılıyor. Anlatmak istediğim durum hakkında bilgisi olan veya bu konu hakkında metinler gösterilebilecek varsa lütfen paylaşalım.[signature][hline]Ölümden Korkmuyorum! Sessizce bir düş görmekten farkı yok. Sonsuza dek süren bir rüya... [Cowboy Bebop]

[Bu mesaj Grekon tarafından 18 Şubat 2005 22:24 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Grekon tarafından 18 Şubat 2005 22:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tür konular ilgili çevrelerce yeterince tartışılıyor. Sırf devlet organları ya da siyasi erk bazında değil entellektüel düzeyde de önemli organizasyonlar, tartışmalar gerçekleşiyor.
Önemli olan bunların içeriklerinin sert olması değil realist ve kalıcı olması.
Hep eksik yanlarımız tartışılıyorsa eğer bu çok eksiğimiz olduğundandır ve ancak bunları tartışarak bir yerlere varabiliriz.
Mesela geçen sene İstanbul'da Avrasya Sempozyumu düzenlemişti, başta Rusya olmak üzere pek çok devletten önemli insanlar katılmıştı ama medyada pek yankı bulmadı. Sempozyumla ilgili elimdeki bilgileri yakın bir zamanda buraya taşırım.[signature][hline]Gimli, 06 Şubat 2005 00:13 tarihinde demiş ki:
Abi Şahab 5 geliyor, çekin o tankı oradan.
Sosyal ağlarda paylaş

Ankara'da var bir iki stratejik arastirma enstitusu, genelde akademik kadrolar var. web adresleri falan var mi bilmiyorum. Yalniz stratejik raporlar hazirliyorlar.

Eger bu konularda makaleler okumak istiyorsan:

http://www.stradigma.com/ 'a bir bak,
ayrica....
http://www.uidergisi.com/ var ama okumak icin abone olmak gerekiyor, ozetlere bakabilirsin ucretsiz...
http://www.haberanaliz.com/
de de bazi guncel konularda makaleler var
http://www.kampanyaturk.gen.tr/ de turkiye karsiti olaylari protesto kampanyalari falan var ilginizi cekiyorsa...
http://www.atonet.org.tr/turkce/index9.html
ATO'nun da ilginc arastirmalari oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Mesela hocamızın anlattığı bir olay ı size aktarayım sovyetler yıkılınca bizim dış ilişkileri napıcanı şaşrır ve eli kolu bağlı kalır sebebi nediye sorulunca şöle bi yanıt veriliyo biz planlarımızı sovyetler yıkılmıcak şekilde hazırlamıştık.dier büyük diye tabir ettiğimiz tüm deletler tüm olaslıkları hesaba katarak birkaç strateji hazırlarken biz bitane bile zor hazırlıyoruz ama biraz akıllandık gibi mesela bu ab ısrarımızda bir strateji gibi. en azından hiç yoktan iyidir
Sosyal ağlarda paylaş

Türklerin her zaman dünya üzerine planları olmuştur.Şı sıralarda pek sanmıorm ama:D
Her türk hükümdarı dünyaya hakim olma çabası içerisindedir.Osmanlı ile timur bu yusden kapışmıştı.Osmanlı batıya timur da doğuya dooru ilerleyebilirdi pek ala ama o sıralarda gelecekte iki tarafın birbirine sorun olacagını tahmin etmiş ve savaşmışlardır.Dikkat edin hiçbir türk devleti(tabii gözden kaçırmadıysam)başka bir hükümdar tarafından yıkılamamıştır.Her zaman ya içten bir tehdit çıkmış yada taht kavgalarıyla yıkılmışızdır.Ya da başka bir türk hükümdarı gelip yıkmıştır:D
Sosyal ağlarda paylaş

şimsi ab ye girersek şu olucak bu olucak deniyor. AB ye girersek nasıl bir strateji izlenicek, giremezsek hangi plan derlenıcek. bu ve bunun gibi çok derin soruların cevaplarını merak ediyorum.[signature][hline]Ölümden Korkmuyorum! Sessizce bir düş görmekten farkı yok. Sonsuza dek süren bir rüya... [Cowboy Bebop]
Sosyal ağlarda paylaş

Yaa her ulke de bası menfaatler wardır tabii de bunnar resmi olamayabilir.Ornein israilin kutsal topraklar arzusu...Bu onnarın resmi politikası olamaz yada oolede bis bilmioz...Turkiyeninde turan denilen bi soylenti(baska bisi uymuo)si war...Yani dıs politikayı halkın gorusune gore ayarlayamazsın...Buyuk britanya projesi falan hikaye artık onemli olan para para para...[signature][hline]Aşk çiş gibidir,gelirse tutamazsın,tutarsan ağrı yapar...
Sosyal ağlarda paylaş

Bence önemli olan para deil.Düşünün bikere abye girdik diyelim belki biraz paramız olacak.Ama o hristiyanların arasında eriyip gidecez.Bence önemli olan paradan çok türklüğümüzü kaybetmemek[signature][hline] Her an her tuvalete dalabilirim
Korkun benden

Bodrack The Tuvalet Psycho is back
Sosyal ağlarda paylaş

Yaa sanki hristiyanların bis umrundamıyız onnar anca menfaat para baska bisi deil...Irkcılıgın kaynagı zaten parasal konular o awrupadaki daslaklar muslumanların onnardan islerini caldıını dusunuolar...Yani tabii sapık fikirliler warda,bu issizlik olmasa fasla taraftar toplayamazlar...
Bisim aralarında kaynamamıs zor ama imkansız deil...Yani ab yi bende istemiom da hayat standartları yukselcek...Zati onnarda sozde hristiyan,isvecin mi ne %40 ı hristiyan die duydum...Zati herkesin parası olsa sawas falan cıkmazdı...[signature][hline]Aşk çiş gibidir,gelirse tutamazsın,tutarsan ağrı yapar...
Sosyal ağlarda paylaş

Herkesin ortak hayali şu.Türkiye abye girsin para kazansın avrupaya türklerin gücünü gösterelim.Ama bence ikisi birden biras zor.Başımızda o kadar devlet varken bizim gelişmemize izin vermezler bence.Çünkü onlar içimn potansiyel tehlikeyiz.Mesela düşünün bi almanyada ki türkler yeni türk demir paralarını cola makinelerinde kullanıolarmış.Şimdi almanya da ki prestijimizin düşüşünü düşünün.Bence dier devletlerin gözünde ki prestijimiz çok önemli.Yani bu benim görüşüm sadece ama zengin olup türklüğümüzü kaybetmektense türk kalıp gerekirse sürünmeyi ama genede sonuna dek savaşmayı tercih ederim.İkisi birlikte mi olsun ne ala ama bence olamaz[signature][hline] Her an her tuvalete dalabilirim
Korkun benden

Sosyal ağlarda paylaş

Yani bis suanki turkiyeyi we turkluumuzu dinimize borcluyuz...(Bkz.bulgarlar)Awrupalılar da haclarına borclular bu yusden ab ye ait deiliz goslerinde...Ama uye olursak teror le mucadelede ii is goruruz,,,Bu da paraya cıkar...Para olsa refah olur kimse ezilmez eğitim olur we terror de olmaz...
Bence!!![signature][hline]Aşk çiş gibidir,gelirse tutamazsın,tutarsan ağrı yapar...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bodrack, 25 Şubat 2005 22:11 tarihinde demiş ki:
Herkesin ortak hayali şu.Türkiye abye girsin para kazansın avrupaya türklerin gücünü gösterelim.Ama bence ikisi birden biras zor.Başımızda o kadar devlet varken bizim gelişmemize izin vermezler bence.Çünkü onlar içimn potansiyel tehlikeyiz.Mesela düşünün bi almanyada ki türkler yeni türk demir paralarını cola makinelerinde kullanıolarmış.Şimdi almanya da ki prestijimizin düşüşünü düşünün.Bence dier devletlerin gözünde ki prestijimiz çok önemli.Yani bu benim görüşüm sadece ama zengin olup türklüğümüzü kaybetmektense türk kalıp gerekirse sürünmeyi ama genede sonuna dek savaşmayı tercih ederim.İkisi birlikte mi olsun ne ala ama bence olamaz

Ayni isi yapan Almanlarda var, merak etme. Hatta Turkiye'ye gelip tarihi eser, nesli tukenmeye yakin bitki, hayvan calan Almanlarda var, ben kendim gordum serefsizleri. Ama her alman, ya da her Turk boyle seyler yapmaz, tabii senin de bildigin gibi.

Bunlara suclu denir ve her ulkede var, Turk'u de var, Alman'ida, Isvecliside.

Bi de su var, Turkiye gelisip zenginlestikce, suc isleyecek adam sayisi azalir, cunku bir cok kisinin ihtiyaci kalmaz. Bu da gene cozer olayi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben diorum ki şimdi amerika en iyi ekonomiye sahip ülkelerden biri.Ama savaşa girmeden öncede şu andada amerikada deli gibi suç işlenior.Bence suç oranı ekonomiyle azalır ama yokolmaz.Ayrıca onu yapan almanlar var belki ama türklerde olmamalı.Müslümanlıgını dooru dürüst yaşıyan insan suç işlemez.Ama su anda dünyada hristiyan müslüman gibi müslüman hristiyan gibi yaşıo.Tabii ki hepsi deil ama şuna bi bakın ya.Bence gerçek müslüman bole bişi yapmaz.O zaman demek ki yawas yawas müslümanlık degerlerimizi kaybedioruz.Gelenekler görenekler belki çoğu hatalı ama önce onları kaybederiz soora da müslümanlıgımızı.Hem ABye girersek bizim millet komple gitcek başka ülkelere işçi olarak onların çocukları yetişecek ingiliz almanya fransa hayranı olarak soora da gelcek buraya onları aşılayacak.Bakın kurtuluş savaşı dönemine amerkian mandacılıgını destekleyenler var.1.dünya savaşında neden almanların yanındayız çünkü enver paşa alman hayranı
Fazla mı coştum??[signature][hline] Her an her tuvalete dalabilirim
Korkun benden

Sosyal ağlarda paylaş

Yaa zati insanlıın yaratılısında war sen bi isanı nası engelleyebilirsin ki hristiyan olma die.Suudi arabistan weya iran gibi mi olcan...Deerlerimizi kaybetmemimizin nedeni dunyanın kuresellesmesidir...Bunu onlemenin tek yolu kuzey kore gibi olmaktır...
Amerikan halkı ise eğitim olarak dusuk sayılır...Yani abd yetismis isanları dier ulkelerden goc ettirip duruo...Halkı ise cahil...(bkz bush)Millet orda cok parası war die suc islemiodur heral...Calısmıolar we aslında zaten halk deiller.Turkiye ise bence tam bi halk tabii istisnalar war.Kuresellesen buyuk kentlerimiz dısında suc oranı fakirliimize raamen cok deil...Abd suan lider ulke olsada ilerde bu isler deisecek we deisio...[signature][hline]Aşk çiş gibidir,gelirse tutamazsın,tutarsan ağrı yapar...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben suriye ve ırak gibi olalım demiorum.Sadece türk gibi olalım.Onlar arap toplumlar bizimle alakası yok
Cidden bencede bizi kullanacaklar.Biz hem kullanılıp hemde milli benliğimizi kaybetme riski varsa bu tehlikelidir.[signature][hline] Her an her tuvalete dalabilirim
Korkun benden

Sosyal ağlarda paylaş

Olm ırkcılık yapmasana arap yada finlandiyalı ne fark eder...Hepimiz isanız...:D
Tabii bende turk olalım diom da turk olarak ezilioz burda haberimiz yok.Yani turkiye olarak gelissek tabii herkes sewinir ama dierleri deil...Bundan gurur duymayacak turk de yoktur...Gelisip soole dunyada soz sahibi olsak ab falan hikaye...onun icin yoksa orta doğuluymus yada biraz daha batıdaymıs fark etmes...[signature][hline]Aşk çiş gibidir,gelirse tutamazsın,tutarsan ağrı yapar...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...