Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

alg.EXE application layer gateway (olması lazım)

Arkansis

Öne çıkan mesajlar

merhaba

daha önce bu soru ile karşılaştımı kimse bilmiyorum
ama cidden sinirimi bozmaya başladı bu

şimdi evimde 1 laptop birde desktop var

genelde desktoptayım
ALg exe açılırdı
kapatırdım en başta

baktım ftp lere girmiyor
restartlardan sonra giriyor
sonrada farkettimki firewall loglarından
her seferinde bana ALG exe ye izin vereyim mi outgoing connection to (bağlanmak istediğim ftp) bende kendim yaptığım işlem olduğu için izin veriyorum . Fakat Alg exe arka planda açıkken , ve ben normal internette gezerken veya download yaparken emule den , alg exe ye bağlanmak isteyen ip ler oluyor. Bu neden olabilir ? Alg exe ye her ne pahasına olursa olsun permit demek zorundamıyım ? Deny dersem ftp ye giremiyorum ve 30 dkaika sonra şişip patlıyor , yani doktor watson gelip kapatıyor.

Laptopta birşey dikkatimi çekti. ALg exe yok ...
neden yok ?
bende neden var ?

ben her seferinde makinayı restart edip alg exe yi açmak için mi uğraşacağım (windows sys32 nin içinden açsanızda 1 kere kapandımı bidaha gelmiyor ) ?[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Ayrton Senna is not dead

Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Process name: Application Layer Gateway Service

Product: Windows

Company: Microsoft

File: alg.exe

Security Rating:
Application Layer Gateway service is a component of of Windows OS. It is required if you use a 3rd party firewall or Internet Connection Sharing (ICS) to connect to the internet. Do not end this program in task manager - you will lose all internet connectivity until next restart or login.

Note: The alg.exe file is located in the c:windowsSystem32 folder. In other cases, alg.exe is a virus, spyware, trojan or worm! Check this with Security Task Manager.

Yani demek istiyor ki windows işletim sisteminin uygulama katman geçit servisi uygulamasıdır. 3.Parti ateşduvarı veya internet bağlantı paylaşımı için gerekli bir dosyadır.Bu programı görev yöneticisinde durdurmayın.Aksi takdirde internet bağlantınız kopabilir...Eğer bu dosya :windowsSystem32 klasörü içinde değilse bir virus veya trojan olabilir...[signature][hline]herşeyin başı sağlık
Sosyal ağlarda paylaş

tamamda
programı kapatınca internet bağlantım devam ediyor , yani ben kerio personal firewall kullanıyorum
start up ta açılmıyor

elle sonfradan açıyorum
windowsun kendi firewalluda kapalı
bu durumda nedne hala açılıyor ?[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Ayrton Senna is not dead

Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
vimpir, 22 Şubat 2005 17:05 tarihinde demiş ki:
ateşduvarı

ahah :)

yaf sp2 den önce ben baya bişi kapatmıstım, alg.exe görünmüodu bende. sp2 ile beraber gelen bişi degilse etkisi olmayabilir dicem ama internetiniz gidio yazmıs bariz adamlar..

tweakxp den bi bakıver bence, orada baya detaylı anlatılıyor bu serviceler..üşendim ben :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...