Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matematik Sorusu

Caranlothwen

Öne çıkan mesajlar

ARkadaşımın bir sorusu var. Ben cevap veremedim. İçimizden cevap verecek biri çıkar kesinlikle... De mi? :)
Konu:Limit
bir a(n) dizisi var bu dizinin alt dizileriyle bir eşitlik veriliyor a(3n)*a(2n-1)+2(n^2)=a(7n-3) gibi a(n) dizisinin limiti nedir diyor. Hepsinin limitinin aynı olacağını düşüneerekten tek bilinmryrnli ikinci dereceden bir denklem çıakrtıyoruz(bilinmeyen limit oluyor) fakat ortaya çıkan limit reel sayı çıkmıyor. Bu ne anlama gelir limiti yok mudur, sonsuz mudur yoksa o reel olmayan sayı mıdır?[hline]Ast Bilak Parbilakir, Suh Tangus Moipiar
Sosyal ağlarda paylaş

dizi birakin R yi, C(kompleks sayilar kumesi) de tanimli olsa bile limiti olmuyor.
cunku bulunan kompleks sayinin reel kismi sonlu bir sabitken imajiner kismi +-i*sonsuz oluyor.

uzun sozun kisasi, limiti yok :)[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer1985, 14 June 2003 20:20 tarihinde demiş ki:
dizi birakin R yi, C(kompleks sayilar kumesi) de tanimli olsa bile limiti olmuyor.
cunku bulunan kompleks sayinin reel kismi sonlu bir sabitken imajiner kismi +-i*sonsuz oluyor.

uzun sozun kisasi, limiti yok :)[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Lafı ağzımdan aldın tam da ben diicektim![hline]Seraxis, 12 June 2003 22:44 tarihinde demiş ki:
frp dediğin de konuşmalı barbut dimi?
THiM, 13 June 2003 21:55 tarihinde demiş ki:
muahaha :(

Icqm bu arada.:77103821 (bunu ben dedim)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...