Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sizce...

Neron

Öne çıkan mesajlar

Asp veya Php öğrenmeye 18.02.2005 tarihinde 23.06 da karar verdim :D

Şimci..

1-) Asp iyidir güzeldir öğrenmesi kolaydır
2-)PHp iyidir güzeldir öğrenmesi kolaydır
3-)Asp zordur ama phpden daha iyi
4-)Php zordur ama aspden daha iyi daha hızlı

Sizce hangisi ?[signature][hline]Kurtlar Vadisin'de iz sürmek hem kahramanlık hemde ölümüne yalnızlıktır!.
Member of AAL'05

Sosyal ağlarda paylaş

su andaki en hizli ve en cok kullanilan shared webhosting cozumleri LAMP (linux, apache, mysql, php) PHP komunitesi cok daha cana yakindir (open source community olmanin avantajlari var) ayrica LAMP kardesliginin ASP'den daha hizli olduguna dair testler olmustu. ASP'i ben tutmuyorum ama yeni aspx+xml familyasi kardesligi de yabana atilmicak birsey (tabii su anda deil).[signature][hline]There is no worse death, than the end of hope...
Sosyal ağlarda paylaş

ASP.NET web uygulamalarını kolaylaştıran bir programlama dilidir. Klasik ASP'ye kıyasla daha hızlı, kolay ölçeklenebilir ve güvenilir olması ASP.NET'in artı özellikleridir.

Faideli Linkler:
* http://www.microsoft.com/turkiye/net/dotnetnedir.asp
* http://www.msakademik.net/makaleler.aspx?grup=ASP
Edit: Ayrica $oyle bir websitesi de mevcut.[signature][hline]ARAMA YAPALIM, YAPMAYANLARI UYARALIM!

[Bu mesaj UnKnownTR tarafından 19 Şubat 2005 16:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hem asp hem php ile başladım. ilk kullandığım dil basic idi. sonradan vb, asp, javascript, c, php şeklinde gitti. eskiden asp çok daha kolay geliyordu fakat şu anda php çok daha iyi. hiç bir şeye değişmem yönünde düşüncelerim.

hız olayına gelince min %40 olmak üzere %300 e kadar çıkıyordu sanırım kodunuzun ne kadar optimize olduğuna göre değişen bir değer tabi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...