Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Abyss Dungeon nedir, ne değildir?

Lonely

Öne çıkan mesajlar

Nasıl gidilir?

Abyss Dungeon'a birinci serverlarda moradon gate'den gidilir.
Moradon gate'de "Teleport to Delos Zone" seçilir. Gate bizi DZ'ye (Delos Zone) ışınlar. Buraya geldiğimizde küçük bir kasabada spawn oluruz. Kasabanın kapısından çıkarsınız ve sağa sola sapmadan dümdüz 1-2 dakika koşarsınız. Karşınıza bir kale çıkacak. Kalenin kapısından içeri girince sol taraftaki kapıdan geçeceksiniz. Bu kapıdan geçtiğinizde sol tarafınızda 3-4 basamaklı merdivenden çıkın ve dümdüz devam edin. Karşınıza gelen kapıyı sağ tıklayın ve "Abyss Dungeon" u seçin.

Ücreti ne kadar?

Abyss Dungeon giriş ücreti 10.000 coinstir.

İçeride ne yapılır?

İşte asıl önemli soru bu.
Abyss Dungeon'un ilk yapılış amacı herkesin leveline uygun şekilde yaratık öldürerek, başka yerde elde edemeyecekleri item çıkartmalarına yardım etmekti.
Ancak KoHack programının çıkışıyla birlikte, özellikle level45+ magelerin para kasma mekanı haline geldi. Blizzard veya inferno atıldığında bir seferde ölen leechler iyi para veriyordu. Program yaygınlaştıkça Abyss Dungeon unique item çıkartma yeri değil para kasma makinesi haline geldi.
Abyss Dungeon'un asıl yapılış amacı herkesin leveline uygun bir kata çıkarak yaratık öldürmesi ve leveline uygun item çıkartmasıdır.
Örneğin cave leech'ler (1. 2. ve 3. kattaki solucanlar) level 20-30 arasında bulunan charlar için yapılmıştır ve bu levellere göre item çıkartır.

Katlar arasında aşağımı iniliyor, yukarımı çıkılıyor?

Aşağı iniliyor. Giriş kat, -1. kat, -2. kat gibi.. (vktk'nın uyarısıyla ilave soru-cevap)

Abyss Gem?

Abyss gem, aslında Miraselth [Warehouse Keeper]'ın questidir. Abyss Dungeon'da abyss gemleri toplar ve bu arkadaşa verirsiniz. O da size herhangi bir şey verir. Gamble'dır. (Kumar)
Ancak satmanız bazen daha çok işinize yarayabilir. (Normal şartlarda satış fiyatı 200.000 coins)

Abyss Dungeon'da hangi yaratıklar var?

Katlarda sırasıyla; cave leech (solucan), solid bin (bandicoot), Black Widow (scorpion), Shadow (skeleton), Gloom Hound (Smilodon), Burning Skeleton (skeleton), Phantom (scolar), Ghost Warrior, Reaper (orc) ve son olarakta Fallen Angel (kadın formatında, insan görünümlü) yaratıklar vardır.

İçerideki yaratıkların levelleri, Hp'leri nedir?
Yazılı sayılar sırasıyla, Level, Hp, Attack, Defance'dir
Cave Leech : 20 150 14 642
Solid Bin : 38 800 44 1200
Black Widow : 40 990 49 4844
Shadow : 48 1500 72 3322
Gloom Hound : 55 2300 96 4864
Burning Skeleton : 57 2500 104 5277
Phantom : 60 2700 117 5492
Ghost Warrior : 60 2800 226 5948
Reaper : 65 5500 261 5991
Fallen Angel : 80 15000 386 5492

Ares2'den Abyss Dungeon'a giremezmiyim?

Ares 1'den Abyss Dungeon'a girersiniz. Herhangi bir kata çıkarsınız. Sonra "Exit" i tıklar, ardından "Select Character"i tıklarsınız. Karakter seçme ekranında "Back" i tıklarsınız.
Server seçme ekranında "Ares 2" yi seçer ve aynı karakterle oyuna girersiniz.

Girdiğimde birileri öldürüyor?

Abyss Dungeon'da humanlar ve orclar birbirine ateş edip öldürebilir. Bu size exp, np veya para kaybettirmez. Sadece birinci kata geri dönersiniz.

Yaratıklar tarafından öldürülürsem bişi kaybedermiyim?

İçeride tamamen GR geçerlidir. Yani dışarıdaki kurallar neyse Abyss Dungeon'da aynıdır. Öldüğünüzde %5 exp. kaybedersiniz.

İçeride armor, arm, sundries gibi npc ler yokmu?

12. katta var.

13. katta burning skeleton keserken ölüyorum. Tekrar birinci kattanmı çıkmam lazım?

12. Kattaki Re-Spawn point'i (ortadaki büyük kapı) sağ tıklayın.

Dip : Tamamen kendi bilgilerimle yazdım ve bildiği herşey %100 doğrudur diye sabit fikirli olmadığımı biliyorsunuz. Yanlış birşey varsa lütfen düzeltin. Umarım işinize yarar.
Dip #2 : "Biz zaten biliyorduk ne yazıyorsunki?" diyen arkadaşlar, oyuna yeni başlayanlara yardım. :-)[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikride odur.
Level 40-44 arası olanlar level 45 olmadan, moradon'da ilah, piana/breth'te kral, eslant'ta ezik, cz'de ölüdür..

[Bu mesaj fatihkaraca tarafından zırt pırt değiştirilmiştir. Sonunda yalama olmuştur. Dikiş tutmamaktadır]

[Bu mesaj fatihkaraca tarafından 09 Şubat 2005 13:10 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj fatihkaraca tarafından 09 Şubat 2005 13:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yok hatırlattığın iyi oldu. Onuda yazacaktım yazmayı unutmuşum. Yeni girenler merak edebilir. Varsa unuttuğum bişey söyleyin hemen ekleyeyim. Yada yarım saat geçerse siz kendiniz yazın.[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikride odur.
Level 40-44 arası olanlar level 45 olmadan, moradon'da ilah, piana/breth'te kral, eslant'ta ezik, cz'de ölüdür..

[Bu mesaj fatihkaraca tarafından zırt pırt değiştirilmiştir. Sonunda yalama olmuştur. Dikiş tutmamaktadır]
Sosyal ağlarda paylaş

Estağf. Elimden geldiğince bildiklerimi yazıyorum işte. Yeni başlayanlar bizim kadar zorluk çekmesinler diye :)
Yardım etmek illaki charlara level atlattırmak değildirki. :)[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikride odur.

Sosyal ağlarda paylaş

istersen şöyle bir ilavede yapılabilir,
mesela ben derimki lvl 50-55 i geçene kadar burning skeletondan fazlasına pek bulaşılmasın.
fakat yüksek lvl li monsterlardan iyi item düşme olasığı daha fazladır.
lvl 30-40 arası en mantıklı yerler ilk 3 kattır derim ben,
hem iyi para,hem idare eder xp,hemde abyys gem
lvl aldıkça daha üst katları deneyebilirsiniz.
fakat 12.kat dan sonrasına yanınızda priest(buffer/healer) olmadan bulaşmamak sağlığınız açısındın iyi olacaktır..
derim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

vktk öyle der, bende söylediklerine aynen katılırım :tup: :)[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikride odur.

Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun sitesinde gezerken, yukarıda bahsettiğim abyss dungeona giderken, kaleye girdiğinizde sol tarafta çıkacağınız 2-3 basamaklı merdivenin resmini gördüm. Tamda konunun üstüne denk geldi ..
Tıklayın görün o merdivenleri ve kaleye girdikten sonra abyss dungeon'a gidiş yolunu. :D[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikride odur.

Sosyal ağlarda paylaş

pazardan kimseden blessed scroll almayın en üst kata cıkıp cok rahat bi şekilde blessed scroll alabilirsiniz en az 100k kârınız olur ona gore arkadaslar.
su an sadece hatırladıgım 2.500k-2.600k arası giden blessed upgrade scollar yukarıda 2.400k artık sizin bileceğiniz iş aynı zamanda butun blessed scrolları bulmak mumkun yukarıda.
bu arada bu olayı mageler için pek önermiyorum çünkü burning skeletonlar çok agresif :P ve spawn noktaları teleport gate in hemen yanı olabiliyo bu nedenle teleport oldugunuz anda ölme riskiniz cok yuksek. burning skeleton katından sonrakli NPC ler ise genelde odanın ortasına dogru spawnlandıkları icin ölme riskiniz cok daha azdır. bana kalırsa verin paranızı bi arkadasınıza (warrior olması tercih sebebidir yuksek hp ve defans acısından) o size alsın. blessed dex,str,int vb... yanlıs ise affola 1.250k sanırım ya da 1.200k
Sosyal ağlarda paylaş

meganthereon dan bus mu çıkıyo?

o zaman ben neden deli gibi karus officer - assasin kesiyorum bus/bes çıkartcam diye ?
Neyse konu dağılmasın. Patlamasın...[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikride odur.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...