Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yoktun ..

Sixoms

Öne çıkan mesajlar

Yaklaşık bir ay önce bir gazetede görmüştüm bu yazıyı, kestim ve sakladım. Gazete ismini hatırlamıyorum ve yazarını bilmiyorum.Ama çok sevdiğim bir yazıdır .. Buyrun;

Yoktun

Yeryüzüne düşen ilk yağmur tanesi vardı avuçlarımda o gece ... Hayallerim gözümün önünde dans etti ... Düşlerimdi bana gökyüzünden göz kırpan, yıldızlar değil; yalnızlığımda ... Oysa aşk iki kişilikti ...Çayım vardı; bir kupa elimde, diğer elimde ise o gece yer yüzüne düşen ilk yağmur tanesi ... Çiseleyen yağmur bile ürpertemedi bedenimi; hayalin gibi ... Bense yalnızdım; yokluğunda ... Sadece yalnızdım işte bu aşkta, oysa aşk iki kişilikti ...Denizin dalgaları mıydı azan; içimdeki volkanlar misali ... Oysa içim azdıkça, sustu dudaklarım ... Ben sustum, bulutlar haykırdı isyanımı ... Şimşekler vardı yüreğimde ürkütücü !.. Korkutan ... Sadece ben duydum, ben hissettim içimdeki yanlızlığın sesini ... Dudaklarım suskun, gözlerimde yaş ... Sen ise sadece yoktun !.. Sadece yok !!! Oysa ölümdü tek başına yaşanan, aşk iki kişilikti ... Gökyüzü bir kızardı, bir kapkara oldu saçlarım gibi ... Bak, o bile seni hatırlattı bana, gözlerinin karası gibi ... Gözlerin gibi öfkeliydi yıldırımlar o gece ... Yeryüzüne düşen ilk yağmur tanesiydi elimdeki, elimde hayallerim bile yitmişti ... Umutlarımdı yanımda olan nicedir, hayallerim ve düşlerim ... Ne zaman terk ettiler beni, hiç bilemedim ...Sense sadece yoktun, sadece yok !!!... Oysa yalnızlıktı tek başına yaşanan, aşk iki kişilikti ...Ellerimdeki yağmur tanesini bıraktım denize, özgürlüğüne kavuşsun diye ... Büyüdü, büyüdü deniz oldu ... Sonra deniz büyüdü büyüdü okyanus oldu ... Okyanuslar geçilmez, dağları aşılmazdı ve kırılmış kalbim bir düşman gibi seni andı ... Sende sadece yoktun ... Sadece yok !!! Bıraktım kalan son hayallerimi de özgürce gökyüzüne ... Özgürce döndüler önce başımın üstünde sonra uçtular semaya ... Bir öpücük kondurdum her birine, korkumu sana taşısınlar diye ... Duydun mu ? Sen ise sadece yoktun bu aşkta, sadece yok ... Bense, iki kişilik yaşadım bu aşkı, yorgun bir kambur gibi üzerimde, bir başıma katran gecelerde !.. Senden kalan son hatıraydı, yüreğimdeki aşkım; onu da semaya bıraktım ... özgürce ! Geriye kalan sadece can kırıkları !..

Hani, ölümdü bir başına yaşanan, aşk iki kişilikti ?

[Bu mesaj s1x0ms tarafından 13 Şubat 2005 22:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...