Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

jim jarmusch(amerikalı bağımsız yönetmen )

driftintosin

Öne çıkan mesajlar

bağımsız ve minimalist film akımının önemli temsilcilerinden olup amerikan sinemasının cazibeli dünyasına girmeyi reddetmiş ben kendi filmimi kendim cekerim kimseden de yardım almam diebilmiş karizmatik yönetmen ..
ince mizah duygusu ve sembolik yaklaşımıyla bi çok kült eser vermiştir , filmleri çounlukla siyah beyaz olup castingleri genelde kalabalık deildir.. ilgilenirseniz tavsie edebileceim filmleri:
dead man -- johnny depp ve gary farmer başrolde ,bi memurun vahşi batıda yaşadıkları ve rastladığı bi kızılderiliyle olan derin felsefi dialogları mevcut.bence en iyi filmi, bi kere johnny depp var.s/b
ghost dog the way of the samurai --forest whitaker başrolde oynuo. new york ta yaşayan ve samuraylıkla yakından ilgilenen bi kiralık katiln öyküsü anlatılıo..cok ilginç ve güçlü bi film, adam kankasıyla aynı dilde konuşmuo ama nası oluosa anlaşıolar..renkli
mystery train - joe strummer, steve buscemi gibi aktörlerin de görüldüü elvis presley erafında dönen , birbirine bağlı üç kısa hikayeden oluşan film ,dier filmlere göre daha sade ve komedi ağırlıklı..renkli
down by law -- tom waits ,roberto benigni , john lurie oynuo . birbirini kiç tanımayan bi pezevenk ,bi dj , bi de italyan gçmen aynı kouşa düşüo ..onların hikayesi anlatılıo , cok eelenceli izlenmesi gereken bi film s/b
coffee and cigarettes__tamamında kahve ve sigara içen insanların mevcut olduğu cok iyi dialogların olduğu 16 17 kısa filmden oluşan ,benim cok beendiğim toplama film castinde ıggy pop, tom waits, roberto benigni ,cate blanchett , rza- gza,bill murray v şimdi hatrlamadığım bi sürü ünlüyü barındırıo .. cou kendisini oynuo zaten .
bunların dışında stranger than paradise( ilk filmidir, ve kült olarak anılır) night on earth , year of the horse dier filmleridir.
( ghaldzar,yönetmenlerle ilgili bi stikcy koysan da orda beğendimiz yönetmenler veya bazı kült filmler hakkında bilgi versek cok iyi olur ..yani vizyon da olması gerekir böle bişiğin)

[Bu mesaj driftintosin tarafından 10 Şubat 2005 22:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...