Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kuşlardan intihar teşebbüsü..

stan-marsh

Öne çıkan mesajlar

2 tane muhabbet kuşum var ve bun hayvanlar nedendir bilinmez sürekli olarak suluklarını özel çabalar sarfederek deviriyorlar.yeö kutularıda arasıra devriliyor.ciddi ciddi intihar etmeye çalıştıklarına inanıyorum..böyle bi olayla karşılaşan,duyan bilen varmı? neden yaparlar?
daha öncede muhabbet kuşu besledim gayet mutlu mesut 8 sene geçirdim hatta rahmetli olmadan önce kendisiyle.bize sağolsun 12tanede yavru bağışladı ona layık görüğümüz eşiyle..maşallahı vardı yani hiç böyle şeyler yapmazdı.aynı kafes aynı ortam..[signature][hline]***ultrAslan***
HERYERDEYİZ
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
kesinlikle edebiliyorlar..
özellikle kafalarını kafeslerin arasınada sıkıştıyorlar.. bir sorunu olabilir, belki eşi ile geçinemiyor, belki sevgisizlikten olabilir. bunu senin düşünmen gerekli. burda yazacak olursak bin ton şey çıkabilir tabiki. ama gerçekten intihar ediyorlar..[signature][hline]===> orc_lord <===
Buddy'nin resimlerine gider..di...
Buddy'nin resimlerine gider...
|playingarena|Pati Pet
*Kuş,tavşanlar ve balıklar için..*
orc_lord in melancholy (day 136)
Sosyal ağlarda paylaş

ewet benimde basima geldi.kuslarim çiftti.Birisi ölünce digeri kendisini kafesin parmakliklarina wurarak öldürdü..oluyo intihar ediyolar yaniii...o günden sona bi daha almadim kus...[signature][hline]**Ben acilarin çocuguyum... Ne Mc'den yiyebildim , ne Adidas giyebildim..**

Only.Fenerbahçe..
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
ayrıca yeme içme eğlemide yapıyorlar :-p
yani şöyle diyeyim, birsüre önlerinde duran yem ve sularına hiç dokunmuyorlar :([signature][hline]===> orc_lord <===
|playingarena|Pati Pet
orc_lord in melancholy (day 137)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya saçmalamayın leeen dağılın adamı yanlış bilgilendirmeyin.
Ne intihar teşebbüsü ya ehehehe.
oyun oynuyor onlar ne olacağını bilmiyolar benimde var bi tane muhabbet küşüm 6 yaşında resmen oyun bu.
suluğu takıyorum ben odadayken onu devirmeye çalışıyor başarıyorda şerefsiz sona yan gözle bana bakıyor ehehe. cıyak cıyak ötüyor.
ama suluğu takıp hemen başka odaya gidersem yapmıyor o hareketi sonrada unutuyor.ilgi çekmek için bazen bazende sırf eğlendiği için yapıyorlar.
muhabbet kuşları intihar etmez aksine neşeli ve eğlenceyi seven polyanna türü kuşlardır.[signature][hline]Yeni şubemizin hangi ilde açılmasını istersiniz?
Antalya olucak. thx.
http://www.tusdata.com sağ tarafta anket.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
çok çok dikkat etmelisin. birbirlerine alışmaları ve uyum göstermeleri lazım. yoksa birbirleri ile kavga ederler. ölüme kadar gidebilir..[signature][hline]===> orc_lord <===
|playingarena|Pati Pet
orc_lord in melancholy (day 137)
Sosyal ağlarda paylaş

kuşun yıkanmak istediğinden olabilir mi acaba?

bizim bi tane tatlı mı tatlı bi muhabbet kuşumuz var ve hayvan küçücük sulukta üstüne su atmak için binbir şekle giriyordu.daha sonra bi tabağa su koyup yanına koyduk. Tabağın(bildiğimiz yemek tabağı)içine direk atlayıp bi güzel suyun içinde debelenio.

Yıkanmaya çalışırken suyu döküyor olabilir.O yüzden şu banyo işini bi dene bence.
Sosyal ağlarda paylaş

dedemlerın bı papağanı vardı hıc unutmam adı mahmut du dedemler bı yere gıderken mahmut u arkadasına bırakmıstı.adamlarda hıc ılgılenmems mahmut ıntıhar edmıstı :( gagasını kafese takıp ters donuolarmıs sanırım olece boynu kırılarak gıdıolar :( zıncırlı kuyu mezarlına doru gıdıoalr :( ben duyduuumda baya uzulmustm[signature][hline]tavuklar çiçek açmış poğaça nerede madem yuzme bılmıyodun niye çıktın ağaca?
23/7/2004 13:49 GMT +2 de şero demişki
İki kedi tanırım birisi Türk Şerafettin biriside Gavur Garfield.
Sosyal ağlarda paylaş

banyo yapmak için suya ihtiyacları var,
suluk dışında banyo yapabiecekleri kapalı bir yer var mı kafesde?

banyoluk olarak geciyor adı, kumluk gibidir, hafta 1-2 defa mevsime göre içine çok ılık su doldurulur kafese bırakılır.

kuşlar tüylerinin kirli olmasını istemezler, temiz ve parlak olmasını ister, ayrıca bit ve diger zımbırtılar icinde banyo yapmak ister.

eger bu ortamı bulamazsa suluğa dadanır, tabi orası ufak oldugu icin hem hayvan için tehlikelidir, hemde sadece ön gögüs kafesini temizleyebilir.

uzun lafın kısası bi tane suluk al, aldıgın yerede sor, kuşun cinsi budur, ne sürede vereyim, sıcaklıgı nedir gibi basic soruları.

[Bu mesaj karakedi tarafından 04 Şubat 2005 12:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

3 aylıkken alıp 8 yıl baktığım bir muhabbet kuşum vardı benim. Hiçbir şekilde yıkanmazdı. :) Muhabbet kuşlarının suya bu kadar yaklaşması da garibime gider hep bu yüzden...

O kafeslere konulan suluklardan koyardım. Hayatta girmezdi.. Hatta o suluğun arkasına doğru gidip şebeklikler yapardım beni görüp bu tarafa gelsin diye... Ama ı ıh...

Bi kez de aldım, bari ben yıkayayım hayvanı, bitlenecek dedim.. Su bi parça deyer deymez başladı deli gibi bağarmaya, vazgeçtim bende.. :)

Ama ona rağmen tüyleri tertemiz gözüküyordu... Özledim ya... 3 yıl oldu öleli... Yemyeşil müthiş birşeydi..[signature][hline]Profocio Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...