Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

beste

lizardking

Öne çıkan mesajlar

beste yapmanın yaratıcılık işi olduğunu herkes bilir.. siz beste yaparken bi anda kıçınızdanmı uyduruyosunuz?
yoksa parça parça uzun sürede şarkıyı evrşlterekmi yapıyosunuz?
besteleri gitariste göremi vokale göremi yapıyosunuz?
ben hiç müzik eğitimi almamış hayatımda gitar metod kitabı ve neredeyse hiç tabdan çalışmamış biri olarak soruyorum.. kafamdan yaklaşık 2 senedir yeni ritmler notalar denedin ve yüzlerce nota çıkarttım geçişlerim gayet iyi teller üzerinde orta hızda gayet iyi atraksyonlar çıkarabiliyorum böyle bi durumda bende beste yapabilirmiyim?
ve sizce ne kadar orjinal olur?
bikaçtana şarkıyı tüm melodisiyle bitirdim... bana bi upload sitesi önerirseniz stüdyoda yapacağımız kayıttan sonra size aktarırım..[signature][hline]yörünge dışı
Sosyal ağlarda paylaş

gitarla doğaçlama kaydedip ondan sonra notalarını çıkarıp ritm yazarım genelde...
(sarhoşken denemeyin bunu, saçmasapan şeyler çıkıo :P)
ya da baterist bir ritm çıkarır onun üzerine bişeyler yaparım.[signature][hline]thanatos, 19 Ocak 2005 00:30 sularında msnden demiş ki:
yok ben karsiyim cyborg sexdi askti
cyborg ne lan cyber
H.B.E
Sosyal ağlarda paylaş

ben şu ana kadar söze göre beste yapmadım.. hep ilk müziği yapıp sonra da sözleri müziğe adapte edioruz grupça. Beste yaparken de hiç bi zaman " beste yapacam" die oturmuourm. çünkü o zaman hiç bişey çıkmıoru. Ölesine çalarken bi melodi buluoyorum. Onun üstüne gidiorum kafamda tasarliom ve oluyor. Sonra bunu grupla çalarken " burassı çıksın, şöle olsun böle olsun" die iice yoğruluo ve beste çıkıo..[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
darkwingduck, 03 Şubat 2005 21:48 tarihinde demiş ki:
doğaçlamalarınızı kayıt ediyomusunuz peki daha sonra besteye çevirebilmek için

evet ben ediyorum
bunun için aşmış bir kayda veya stüdyoya gerek yok, sonuçta bu şarkının prototipi, demo veya albüm kaydı değil, bilgisayara bağlayıp kayıt yapıyorum, sonra çıkan melodiyi beğenirsem notaya geçiriyorum. sonra bas ve bateri melodiye göre ritm yazıyorlar, bunlardan sonra gitar solosu yazılıyor şarkıya. en son da sözler. yani bizim en çok kullandığımız çalışma yöntemi bu.[signature][hline]thanatos, 19 Ocak 2005 00:30 sularında msnden demiş ki:
yok ben karsiyim cyborg sexdi askti
cyborg ne lan cyber
H.B.E
Sosyal ağlarda paylaş

walla votka, bol bol sigara alıyorum, guitar proyu açıp elime gitarı alıyorum. sonrada benim bestelediğim şarkıları stüdyoda çalamıyoz :-P şaka bi yana, önce şarkıyı oturtup üstüne lirik yazmak daha sağlıklı. bu aralar grupla giricez beste işine hadi bakalım.
ps: upload içün buraya tıklıyıp web sitesi alıyoz[signature][hline]-Old School Keşh-
Sosyal ağlarda paylaş

bende de olay genelde seninki gibi oluyor darkwing. kafamda bikac melodi oturmus oluyor bi kısmını cıkarıyorum yeni kısımlar ekliyorum gitarda. gitar teknigini falan bilmem hic ama aklımda bir ritm varsa onu adapte edebiliyorum anca tek tel oluyo ama olsun ehuh. oyle arkadasın bateriye gecip benim gitarı alıp beraber kafamdaki ritmi calmaya caldıgımız cok olmustur. sonunda tel kopmustu ama olsun ehueh.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

ha mesela kıl tuy yun diye bir parcamız vardı gerci pek pek parca denmez ama ehueh. onda dusunduk dusunduk. tek bi tumce olsun ve sacma olsun ne bulduk kıl tuy yun. sonra buna davul yazdım, sonra gitar boyle de olabiliyor sallama ir sarkı icin. ritm oturuyor kıl tuy dandandan kıl tuy yun dasdasdas diye.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Birden Aklima Britim gelir.İçimden gelen işk şeyleri soyler yazarim sonra onlari deiştirir ritme göre uyarlar.Nakarat düşünmeye çalişirim.Yada aklima harbici bi söz Gelir ona göre ritim ararim :D Sonra gruba götürür Aha soyle Boyle :D[signature][hline] Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben angst und sind allein

Gott weiss ich will kein Engel sein
Heaven Must Be Hell in Sky
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...