Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yalnızlık

NikolaoS

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar ben yazdım bakalım beğenecekmisiniz???

Yalnızlık

Bundan uzun uzun yıllar önce Yalnızlık adında bir kız yaşarmış,çok uzak bir diyarda...
Yalnızlık’ın bir sürü arkadaşı varmış ama başı sıkıştığında kimse ona yardım etmezmiş.Zavallı biriymiş yani.
Neyse bizim bu Yalnızlık bir gün yolda yürürken tatlı birine rastlamış.Rastladığı kişi yaşadığı ülkenin önde gelenlerinden Kokinous’un yakışıklı oğlu Xelmous’muş.Yakışıklı Xelmous ülkenin bütün genç kızlarının gözdesiymiş ama o hiçbir genç kızla ilgilenmezmiş.Onun aklı fikri aptalca bir oyundaymış.O zaman Magicous diye geçen bu oyunu pek çok kişi oynarmış.Fakat bizim Yalnızlık bu oyunu oynamayı bilmezmiş.Xelmous ise saraylarında hep toplantılar düzenler,üzerinde korkunç yaratıkların karga burga resimleri olan bu kartları bütün Magicous oyuncularıyla değiş tokuş edermiş.
Bir gün bizim Yalnızlık da bu kartlardan alıp Xelmous’un sarayına gitmiş o gün toplantı var diye...Bir bakmış ki Xelmous yalnız başına dolanıyor sarayın bahçesinde...Çekinmiş önce Yalnızlık,ama sonra “hadi” demiş içindeki ses ve Xelmous’un yanına gidip “Merhaba” demiş.Xelmous tanımamış onu tabii.Selam vermiş.Öylece muhabbet etmişler bir süre...En sonunda Xelmous Yalnızlık’ı bir baloya çağırmış.Yalnızlık sevinmiş ve hemen iki gün sonraki baloya hazırlık için evine koşmuş.En güzel elbisesini bulmuş,her şeyi hazırlamaya koyulmuş...
İki gün çabuk geçmiş,balo saati gelip çatmış.Yalnızlık çok güzel görünüyormuş.Saraya vardığında ışıklar gözünü almış.Kokinous ve eşi kapıda davetlileri karşılıyormuş.Kral ve kraliçe dahil herkes gelmiş.Salon tıklım tıklım dolmuş.Xelmous ise ortalarda gözükmüyormuş.Yalnızlık meraklanmaya başlamışken salondan alkış tufanı kopmuş.Sonunda Xelmous salona girmiş.Evet,hem de yanında gelinlik giymiş bir bayanla...Yalnızlık anlam verememiş bütün olan bitene ve yanındaki şişman bayana dönüp:
-“Affedersiniz,bu baloya davet edildim ama neler olduğunu anlayamadım.”demiş.Kadında:
-“Anlaşılmayacak bir şey yok kızım,Yakışıklı Xelmous Kralımızın biricik kızı Tukious ile evleniyor bu akşam”diye yanıtlamış.
İşte o anda bütün dünya Yalnızlık’ın başına yıkılmış.Aşık olduğu adam meğer onu nikahına çağırmışmış.Bir yandan ağlayarak koşmuş dışarıya ve o anda hiçliğe kavuşmuş,yağmurun altında...O gün bugündür;Ne zaman böyle bir hava esse insanların üzerinde,yalnızlık denilmiş;Hikayesi bilinmeden,öylece....
Begüm Hepelmas

yorumlarınızı bekliyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...