Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Neden rock veya metal bu durumda?Yada genel anlamda müzik diyelim..

Korax

Öne çıkan mesajlar

ben her müziği severim de Metallica ve Rock müzikleri garip bi zevk vermekle beraber özellikle bazı yabancı durumların kliplerini seyrederken gülmekten yere yapışıyorum
Rap falan dinleyelim olmassa yabancı müzikler çok girmesin bence arada dinlediğimiz küçük albüm parçalarından öteye geçmemeliler geçerlerse aha bu hale geliriz dediğiniz şeylerin çoğu doğru zaten Türk dili öyle güzel ve şeffaf bi dil ki bu dilden metal yapmak falan imkansız ama napıyolar illa zorluyolar ağır müzik aletleri kullanrak bazılarının çalışmaları güzel destekliyorum ama özellikle Amerikan ve Avrupa Yeni Çağ Müzikleri Türk müziğine ancak zarar getirir alma gençlik bunları bazı insanlar hayatım rock falan diye onun arkasına saklanıyolar bu müziği dinlerken derin şeyler düşünmek zor bu ağır gürültüyü kullanıp akıllarını ritmlere verince gerçeklerden kopuyorlar aslında beyin dinlendirmek için gürültülü bir yöntem de diyebiliriz ama bundan çıkarmamız gereken sonuç:
Müziğin ne olduğundan anlamayan yeni çağ müziği die baya baya gürültü yapan bağırıp çağıran kişiliksiz amaçsız Avrupa Amerikan gençliğine benzemeyelim o ülkelerin sonu kötü gençlik üretici değil bizim gençliğimiz onlara benzemesin gençliğimizi koruduğumuz oranda vatanımızın devamlılığını sağlarız belki bazıları farketmiyor ama gelişen teknolojinin müzik veya daha doğrusu gürültüleri gençliğe gerektiğinden fazla zarar veriyor bu gençliğin belki de daha fazla azmasını rock dinliyorum adamlar çılgın ben de delilik yapmalıyım mantığıyla gençlerin hayatlarını yoketmesini ya da topluma zarar veren ya da hiç bi işe yaramayan tüketiciler olmalarını sağlıyor işin kötüsüyse onlar kendilerini sorumsuzlaştırmayı çok seviyor müziğiyse kullanıyorlar gerçekten müzikten zevk alan kültürlü rock metal dinleyen insanlar var ama hepsi böyle değil ve bu tür müzik dinleyenler daha çok ne yazık ki dediğim sorumsuz kişiler müzik bir sanat olmaktan çıktı hem müziğe hem gençliğe zarar veriliyor bunu yapan metal değil metali gürültü sanan onu kullanıp gençleri zehirleyen bazı çevreler var ve bunlar yabancı ve türk metalci Türk gençliği dediğimiz bir grup müziklerini dinlesin ama bu sorumsuzluk kasırgasına umursamazlık seline kapılıp gitmesinler tüm diyceğim bu amma da fazla eşy söyledim ya neyse :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Einherjer, 26 Ocak 2005 16:26 tarihinde demiş ki:
said:

Müzik para için yapılmaz bana göre.. Adı üstünde ayrıca popüler müzik.. Durmadan değişen trende ayak uyduran boş sözlerle bezenmeye çalışılmış yeteri kadar emek verilmeden hazırlanmış (istisnalar var tabi) bir müzik..

şu sozlere soyleyebileceğim tek şey pop müziğin ne olduğunu bile bilmediğindir.Gunun trendini yakalamak kavramının sen kalitesizlik olduğunu düşünüyosun.Zaten temel problem bu değil mi metal seven adam nefreti de bu yuzden değil mi? Trend olamamak.
Kusura bakma ama yazdıklarını katılmıyorum.[signature][hline]Trust the dreams, for in them is hidden the gate to eternity.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hollywander, 26 Ocak 2005 17:54 tarihinde demiş ki:
ben her müziği severim de Metallica ve Rock müzikleri garip bi zevk vermekle beraber özellikle bazı yabancı durumların kliplerini seyrederken gülmekten yere yapışıyorum
Rap falan dinleyelim olmassa yabancı müzikler çok girmesin bence arada dinlediğimiz küçük albüm parçalarından öteye geçmemeliler geçerlerse aha bu hale geliriz dediğiniz şeylerin çoğu doğru zaten Türk dili öyle güzel ve şeffaf bi dil ki bu dilden metal yapmak falan imkansız ama napıyolar illa zorluyolar ağır müzik aletleri kullanrak bazılarının çalışmaları güzel destekliyorum ama özellikle Amerikan ve Avrupa Yeni Çağ Müzikleri Türk müziğine ancak zarar getirir alma gençlik bunları bazı insanlar hayatım rock falan diye onun arkasına saklanıyolar bu müziği dinlerken derin şeyler düşünmek zor bu ağır gürültüyü kullanıp akıllarını ritmlere verince gerçeklerden kopuyorlar aslında beyin dinlendirmek için gürültülü bir yöntem de diyebiliriz ama bundan çıkarmamız gereken sonuç:
Müziğin ne olduğundan anlamayan yeni çağ müziği die baya baya gürültü yapan bağırıp çağıran kişiliksiz amaçsız Avrupa Amerikan gençliğine benzemeyelim o ülkelerin sonu kötü gençlik üretici değil bizim gençliğimiz onlara benzemesin gençliğimizi koruduğumuz oranda vatanımızın devamlılığını sağlarız belki bazıları farketmiyor ama gelişen teknolojinin müzik veya daha doğrusu gürültüleri gençliğe gerektiğinden fazla zarar veriyor bu gençliğin belki de daha fazla azmasını rock dinliyorum adamlar çılgın ben de delilik yapmalıyım mantığıyla gençlerin hayatlarını yoketmesini ya da topluma zarar veren ya da hiç bi işe yaramayan tüketiciler olmalarını sağlıyor işin kötüsüyse onlar kendilerini sorumsuzlaştırmayı çok seviyor müziğiyse kullanıyorlar gerçekten müzikten zevk alan kültürlü rock metal dinleyen insanlar var ama hepsi böyle değil ve bu tür müzik dinleyenler daha çok ne yazık ki dediğim sorumsuz kişiler müzik bir sanat olmaktan çıktı hem müziğe hem gençliğe zarar veriliyor bunu yapan metal değil metali gürültü sanan onu kullanıp gençleri zehirleyen bazı çevreler var ve bunlar yabancı ve türk metalci Türk gençliği dediğimiz bir grup müziklerini dinlesin ama bu sorumsuzluk kasırgasına umursamazlık seline kapılıp gitmesinler tüm diyceğim bu amma da fazla eşy söyledim ya neyse :)

heavy metal isyandır, gürültüdür. thrash metal de gürültüdür, isyandır "koyuna inancını sor, tanrısının emriyle öldürür mü?" demektir. "televizyonda gördüğünüz herşeye inanmayın demektir" heavy metal ezilen kesimi savunur, judas priest gibi alayı fabrika işçisinden oluşan adamlarla, black sabbath gibi hayatı çalışmakla geçmiş dötüne don alamayan adamlar tarafından kurulmuştur. rumble militia gibi nazis fuck off diye anırabilmektir almanyada heavy metal.sonra bilmeden etmeden bana böyle yok metal müzik türk gençlerimizi anarşist yapıyor, hede hödö olmasın vatan millet sakarya diye gelmeyin[signature][hline]-Old School Keşh-
Sosyal ağlarda paylaş

anti'ye katılmadan edemeyecem çünkü...
müziğe ruhun katman lazım kısaca değil mi?
ruhun bunu bu şekilde anlatmayı istiyorsa anlatmalı bu adamı illa anarşist yapacak değil...[signature][hline]:rock:Calling our to the gathered masses;
their answers so silent:rock:
Sosyal ağlarda paylaş

İlk defada olsa anti +1 :)
Bu arada bende bişiler söliyim ben ruhunu katıp yapılmış her türlü müziği dinlerim ama ne bilim pop müzik stodyo müziğidir buda kanıtlanmıstır yani, populer müzik demektir ve o günün trendi neyse pop müzik odur.. Studyoda para kazanmak için kasan 46846 tane adamın 4646 efektten gecen seslerini dinleyip çosarsın falam :) Sahneye çıktımı öle söyleyemez öyle çalamzlar (harbi salam bi kaç istisna hariç) işte sorun burda! Bu müzik diğil. iğrenc bişey.. Aynı şeyi bunu kullanan rock grubu içinde derim metal grubu içinde derim ama ben onlarıda dinlemem bakın size örnek! Rhapsody; adamlar kayıtta nası konserde nası çok daha iyiler konserde ki kayıtlar zaten deli aynı sekil Blind Guardian, Nightwish daha bi sürü var birazdan rock metal karıstıralım , Guns N Roses, en basta demem lazımdı AC/DC ne biliyim daha çok benim dinlemediğim için sölemediğim baska baska deli gruplar var bide bunun yanında sunlarda var tabiki Blink182 kayıt sahana konser hikaye :) Avril kaşarı bak aynı b*kun soyudur gene sora ne biliyim sayısız piyasa gruplar deli deli şeyler neyse daha fazla konusamicam yzamicam kalbim dayanicak şöle bi Guns N Roses - Sweet Child Of Mine açtım gidiyo böle :) İçimden allam sen bana sabır müzik kültürünü katleden kendini bilmez piyasa genclerinede akıl var diyorum...[signature][hline]Blind Guardian
Eğer organize olabilseydim çok tehlikeli olurdum...

Sosyal ağlarda paylaş

benim için varsa yoksa blues-rock,hard rock,jazz,blues mesele tarz a ve rock veya metal müziğe gelince ritmleri sertliğine göre yargılayamazsınızki.. nası kulağı duymayan adama müzik gözü görmeyen adama resim bişii ifade etmiyosa metalden punkten rock n roll dan blues dan jazzdan klasik müzikten alınan haz da müziğin ritm duygusunu algılamayan adam için bişey ifade etmez.. benim gözlemlediğim insanlar müzik dinlerken şunlara dikkat ediyo:
1.müzik tarzının kendi yaşam tarzı seçimine uygunluğu
2.kulağa hoş gelmesi
3.genel çevresinin hangi müziği dinlediği
bunlardan herangi biri kişi üzerinde etkiliyse o müzik tarzına insan yaşam tarzını bile değiştirerek uyum sağlıyabiliyo.. .. belkide müziği tarzlara ayırmak ordanda yaşayış biçimi olarak görmek kendine amaç edinmek isteyen insanların sığınmak isteğinden doğan bi ihtiyaç.. gerçekten anlaşılabilir ve doğal bi ihtiyaç.. gerçek şu ki güzel müzik tarzı yok kulağa güzel gelen sesler,ritimler ve enstrümanlar var.. müzik için çalışan kişiler daha iyi algılayabilir ne demek istediğimi[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
lord_elvyn, 25 Ocak 2005 15:13 tarihinde demiş ki:
said:
Volfied, 25 Ocak 2005 14:34 tarihinde demiş ki:
niye herkesi kendin gibi egosunu sadece başkalarıyla tatmin edebilen insanlar yerine koyuyosun elvyn cim?
laf sokmak icin yasıyorsan yaptgın muzigi de ancak laf sokabilme yetkisine sahip olmak icin yapıyorsundur. herkesin amacı belli oldu sonunda.

nasıl bi alaka kurdun volfied'in yapabildiği müzikle?[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/
|. | . /|/. /|/ .... |__ .. |__
_______/___/___/_____/____

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
[Pati halay ve bale ekibi kurucusu]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mephinx, 26 Ocak 2005 13:58 tarihinde demiş ki:
Herkes istedğini dinler ama şöyle bir durum var.Neden bazı metal/rock düşkünü insanlar pop muzık dınleyen ınsanları başka bir gozle goruyor.Ne biliyim bole zevksız bişeyden anlamaz gibi sanki.Hiç birşey bilmeyen gibi.

kesinlikle buda var.
ben rock dinlerim diğerleri dinlemiyosa onlar salaktır gibi bi kafa yapısıda var.[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/
|. | . /|/. /|/ .... |__ .. |__
_______/___/___/_____/____

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
[Pati halay ve bale ekibi kurucusu]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
varsa yoksa blues-rock,hard rock,jazz,blues mesele tarz a ve rock veya metal müziğe gelince ritmleri sertliğine göre yargılayamazsınızki.. nası kulağı duymayan adama müzik gözü görmeyen adama resim bişii ifade etmiyosa metalden punktan rock n roll dan blues dan jazzdan klasik müzikten alınan haz da müziğin ritm duygusunu algılamayan adam için bişey ifade etmez.. benim gözlemlediğim insanlar müzik dinlerken şunlara dikkat ediyo:
1.müzik tarzının kendi yaşam tarzı seçimine uygunluğu
2.kulağa hoş gelmesi
3.genel çevresinin hangi müziği dinlediği
bunlardan herangi biri kişi üzerinde etkiliyse o müzik tarzına insan yaşam tarzını bile değiştirerek uyum sağlıyabiliyo.. .. belkide müziği tarzlara ayırmak ordanda yaşayış biçimi olarak görmek kendine amaç edinmek isteyen insanların sığınmak isteğinden doğan bi ihtiyaç.. gerçekten anlaşılabilir ve doğal bi ihtiyaç.. gerçek şu ki güzel müzik tarzı yok kulağa güzel gelen sesler,ritimler ve enstrümanlar var.. müzik için çalışan kişiler daha iyi algılayabilir ne demek istediğimi
[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

blues, hard rock, ardından takip eden heavy metal birbirini takip eden düzene haykıran isyan akımlarından oluşur. blues kesimi günde bir öğün yemek için saatlerce tarlalarda çalışan yoksul zencilerden oluşur. çoğunun 2 dolar gibi büyük(!) paralarla aldığı gitarlar vardır. yemeğinden para ayırmış insanlar vardır gitar için, ki çoğu iki üç teli alacak para çıkaramazlar. arkasından hard rock gelir, düzene isyan eden, barış isteyen gençlerden oluşur. hepsinin saçı uzundur, evlerinden atılmış, sokakta ikinci sınıf muamelesi gören gençlerdir çoğu. yıla göre gene evrim geçirir. bu sefer heavy metal olur. isminden de anlaşıldığı gibi çoğu fabrikalarda metal işleyip eden tiplerdir. hepsi düzene isyan eder, fakirdir. nasıl gitar aldıkları ayrı bi soru konusudur. ama hepsinin bi amacı vardır. müzikleri ruh hallerini, amaçlarını temsil eder. onlar için bir isyan yoludur. başka tür müziklerde bunu yansıtamazsınız. çoğu popüler müzik toplumu uyuşturma yoludur. oda zamanla evrim geçirir. rock türü içine kaynaşma melezleşme denemeleri geçirir. popüler müziği dinleyen kesim bunu anlayamaz, edemez. dee snider'ın dediği "you don't know us, you don't belong" sınıfındandır ondan. rock ve metal bu yozlaşma sürecinden bu duruma gelmiştir. avril bilmemne, blink hödö, korn, nirvana gibi sözde rock olan gruplarla milletin kafasını karıştırmış, amacından sapmıştır rock.[signature][hline]-Old School Keşh-
Sosyal ağlarda paylaş

popüler müzik artık popüler değil pop müzik dinleyenler azaldı sebebiyse bence başta kültürsüz ve seviyesiz zibidi türk pop sanatçılarıdır[signature][hline]Gömlek Mimet:abi ulaştın mı sen nirvanaya
Manisalı Cevdet Usta:yav yok çok uzak bi yermiş niye demedin bizim külüstürle giderdik
Gömlek Mimet:çok bezin yakardı be abi
Manisalı Cevdet Usta:haklısın
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mephinx, 26 Ocak 2005 18:46 tarihinde demiş ki:
said:
Einherjer, 26 Ocak 2005 16:26 tarihinde demiş ki:
said:

Müzik para için yapılmaz bana göre.. Adı üstünde ayrıca popüler müzik.. Durmadan değişen trende ayak uyduran boş sözlerle bezenmeye çalışılmış yeteri kadar emek verilmeden hazırlanmış (istisnalar var tabi) bir müzik..

şu sozlere soyleyebileceğim tek şey pop müziğin ne olduğunu bile bilmediğindir.Gunun trendini yakalamak kavramının sen kalitesizlik olduğunu düşünüyosun.Zaten temel problem bu değil mi metal seven adam nefreti de bu yuzden değil mi? Trend olamamak.
Kusura bakma ama yazdıklarını katılmıyorum.

Günün trendini kavramak kalitesiz değildir. Kalitelide olabilir (örneğin sertab erener ki hayranıyımdır.) Ayrıca metal sever adamın temel problemi evet trend olmamaktır. Trend olmama isteğinin sebebini de anlattım tekrar anlatıyım sanırım yazıları göz ucuyla okumuşsun..
Trend olmak için müzik yapmak müzik den ödün vermek gerektiriyor. Para için müzik yapınca özellikle metal müzikte ruh yok oluyor. Bu yüzden evet biz metal severler yada benimle aynı şekilde düşünen metal dinleyicileri bu sebepten trend olmaya karşıyız..[signature][hline]Offering the tokens, the reliced idols to the heirs of the newly raped ground inferior even to the transparent winds lesser in motion and sound.
Sosyal ağlarda paylaş

Abicim siz lafları nası çarpıtıyosunuz nerenizden anlıyosunuz ben anlamadım gitti..

Ne demek şimdi saçınla başınla kendini satmak.. Ben sana sıfatından bahsediyorum Saç dediğin şey seni sen yapan şeylerden biri buna benim burnumun şekli giydiğim beyendiğim elbise tarzı rengi ayakkabı tarzım takılarım herşey dahil.. Ben bunların hiç biri için ödün vermem.. Her konudaki fikirlerin nası parayla deiştirilemesse diğerleride deiştirilemez ben bundan bahsediyorum sen karamandaki hububat fiyatlarından bahsediyosun.. Aynı zamanda kelime seçerken biraz dikkat et burda fikir alışverişi yapılıyor hakarete varan sözler görmek hiç hoşuma gitmiyo bi kere daha olmasın lütfen.[signature][hline]Offering the tokens, the reliced idols to the heirs of the newly raped ground inferior even to the transparent winds lesser in motion and sound.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca burda tartışılan şey insanların dinlediği şeyler değil Rock ve metal müzik in şu anki durumu bunuda dikkate al bence..[signature][hline]Offering the tokens, the reliced idols to the heirs of the newly raped ground inferior even to the transparent winds lesser in motion and sound.
Sosyal ağlarda paylaş

İşin aslı şudurki.
Herkes sevdiği şeyi dinler..
Her sanat dalında olduğu gibi herkesin sunumdan aldığı tatlar farklıdır. Yönlendirme ne kadar bunun içinde dahi olsa insan eninde sonunda özünü bulacaktır.
Benim özüm seninkini döver gibi bir kavgaya girmenin manası yok giren arkadaşlar zaten özleriyle alakalı sorunlar yaşamakta demektir.

Ha bunu gerçekleri söylemekle karıştırmamak ta lazım.[signature][hline]Offering the tokens, the reliced idols to the heirs of the newly raped ground inferior even to the transparent winds lesser in motion and sound.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana göre bunlar benim parçalarım. Beni ben yapan şeyler.
Benim düşünce yapımın dışa vurduğu somutlaşmış halleri. Ben böyle görüyorum.[signature][hline]Offering the tokens, the reliced idols to the heirs of the newly raped ground inferior even to the transparent winds lesser in motion and sound.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bunu bana 15 yaşımdada sölemişlerdi 22 ye geldim hala böleyim eminimki 30 dada böle olucam 40 dada böle olucam..
Çünkü aşık olduğum için dinliyorum bu müziği ben.. Alternatifi yok benim için.[signature][hline]Offering the tokens, the reliced idols to the heirs of the newly raped ground inferior even to the transparent winds lesser in motion and sound.
Sosyal ağlarda paylaş

metal muzik benim de hayatimin bir parcasidir, olene kadar dinleyecegime eminim.
bu muzigi ruhuma, fikirlerime tercuman oldugu, uydugu icin dinliyorum ve seviyorum.
her ne kadar giyim kusam da fikirlerin, yasam tarzinin bir yansimasi da olsa cok onemli degildir bence.

yani herseyin bir kurali vardir, bir ise girmissen ve bu sartlarda takim elbiseyle gezmek gerekiyorsa gezerim, sevdigim muzigi dinlemeye devam ederim ama.

is disinda yine begendigim, kendimi yansitan tarzlarda giyinmeyi surdururum ama is baskadir.

insanin bulundugu ortama her zaman ayak uydurmasi gerekir, muzige gonulden bagli olsam da bu uymayan iste calismayacagim, uymayan ortamlarda bulunmayacagim anlamina gelmez hicbir zaman, cunku her tur yerde bulunmak gerekir zaman zaman.

bunlardir bu konudaki fikirlerim, ama konu fazla sapmis. :)[signature][hline]taze bitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani imkansız bişi o kadarını yapmak..
ama alternatif olarak bana uygunu varsa her ne kadar daha kötü şartlarda olsada onu seçerim..
benim demek istediğim bu[signature][hline]Offering the tokens, the reliced idols to the heirs of the newly raped ground inferior even to the transparent winds lesser in motion and sound.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...