Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Akvaryum/Filtre sorusu

LanzaDelRelampago

Öne çıkan mesajlar

Selam, eşime 65litrelik bir akvaryum aldık canlı doğuran bakmak istiyor. Filtre olarak ta Atman Sif-500 denen bir model aldık 3 sepeti mevcut iç filtre tabi.

En alt sepette sünger, ortadakinde kömür en üsttekinde sünger var ama en üsttekini elyafla değiştirmeyi düşünüyoruz.

Bu filtre yeterli olucak mıdır bu akvaryum için? Klasik sadece sünger olan iç filtreler yerine biyolojik temizlik yapar diye bunu tercih ettik ama doğru mu yaptık bilmiyorum?

/Summon Fistan

Sosyal ağlarda paylaş

dış filtre hiç bir akvaryuma lüks kaçmaz
ışıklandırmayı da florasan yap, led takarsın taktığın ledlerin spectrumu belli değil 3 gün sonra alg yapar kötü olur akvaryum
bi de ısıtıcı lazım kış geliyor, su sıcaklığı değişir durursa gece gündüz balıklar hastalanır ölür
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

küçük bi dış filtre alın
iç filtreyle mekanik filtrasyon yaparsın 5 gün de biyolojik. ondan sonra su dengesi bozulur gider, temizlesen süngerdeki filtrasyon malzemesindeki bakteriler ölür falan. zor iş sadece iç filtre ile.

Aldığımız Sif-500 filtrede ufak bir sorun çıkması sebebiyle iade ettik. Şu anda 6-7 adet canlı doğuranımız var akvaryumda, gündüzleri hava motoru+30 santimlik hava taşı kombinasyonu çalışıyor. Dış filtre almayı düşünüyoruz senin de tavsiye ettiğin gibi ama bir iki günü bulabilir kargo ile ulaşması bugün alırsak, bu süreçte balıklara bir şey olmaz değil mi ?

Ayrıca bu hacme şu filtre yeterli gelir mi sence?

SunSun

Yada şu var

Jebo
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

hava veriyorsan bisey olmaz balıklara
iki filtrede yazdigi degerler dogruysa senin akvaryuma yeterli gelecektir
ısıtıcı da almanı tabsiye ederim kış geliyor

Alıntı yaptım ama başka bir soru sorucam ;

Bugün cüce vatoz aldık eşimle, daha önce kılıç kuyruk almıştık kısmetimize kılıçkuyruğun olduğu havalı poşetten minicik bir yavru çıktı eşim çok özen gösteriyor yavruya, cüce vatoz yer mi diye endişeleniyor.

Yavrumuz şöyle birşey ;

Cüce vatoz yavrunun saklandığı midyeye girmiş, bir şey olmaz değil mi ? Bu yavru için de internetten yavruluk aldık yarın gelicek yavruyu oraya alıcaz içi rahat etsin :) Bu geceyi çıkarsın yeter eheh
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

yakalarsa yer ama sanmıyorum ugrasacagini
vatoz harici diger baliklar da yiyebilir varsa

Sanırım vatoz yada kılıçkuyruk yavruyu yedi 2 gündür ortalıkta yok :( R.I.P.

100w Isıtıcı aldık bugün ucuz yollu birşey.

Şöyle gösteriyor, ama plastik kısmı dışarda kalması daha sağlıklı değil mi?

RS electronics marka bu arada ısıtıcı. Markayı bilmiyorum ama içime çok sindiği söylenemez acelemiz vardı aldık çıktık.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...