Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Solara Tarikatı,

felixxx

Öne çıkan mesajlar

said:
Brave, 20 Ocak 2005 19:08 tarihinde demiş ki:
Allah aşkına böle burda ikidakkada alim kesilmeyin ...
böyle başlangıç olmaz yaw cidden çok canım sıkılıyor. ne gerek var karşındakini sinir etmeye şimdi..

said:
bide biliyomuş gibi kendinden emin cümleler kurmuşsun.
"bide biliyormuş gibi" off offf neyse.. kendimden emin olduğum konularda kendimden emin konuşurum bir mahsuru mu var? ha eğer söylediklermin yanlış olduğunu düşünüyorsan, eleştirir kendi fikrini sunarsın, eleştirilerinde haklıysan kendimi düzeltme yoluna giderim. böyle kavga eder gibi olmayalım..

said:
Sorgulayarak kabullenilen şey demişsin.Hiç bu dinlerden haberi olmayan bir insan nerden geldiğini nasıl anlıycak.
anlayamayacak tabi ki, anlayamadığı için merak edecek, merak ettiği için araştıracak, araştırarak da yavaş yavaş evreni çözmeye başlayacak. ansiklopediyi açıp bilim başlığına bakıyorsunuuuz..

said:
sorgulamazmısın sen nerden geldik bu dünya neyin nesi ölünce nereye gidiyoruz hayat boş mu.Bu dünya neden var.
nerden geldik diye sorgulamadan evvel bir yerden geldik mi acaba diye sorgularsın (misal evrim teorisi de buna bir cevap olmaya uğraşıyor, ileriki zaman da görecez olabilecek mi..). ölünce nereye gidiyoruzu sorgulamadan evvel ölünce bir yere gidiyor muyuz? diye sorgulaman gerekli, zira bir yerlere gideceğin varsayımıyla yola çıkarsan yolun sonu belli zaten. (aynı şeyi yapmaktan sıkıldım ama neyse..) bu dünya neden var diye sorgulamadan evvel bu dünyanın varlığının bir nedeni olmalı mı diye sorgulamak gerekli..

said:
Bunları sorgulayarak bi yaradanın olduğuna inanıyorsun dedim inançdan kastettiğim bu..
ölünce bir yere gittiğini varsayarak sorgularsan tabi ki yaradanın varlığına inanırsın. problem ölünce yok olduğumuzu varsayarak sorgulayınca başlıyor.

said:
Bu bir fikir düşünce değil.İnanç neden tartışılmasın tartışılır ben x dinine bağlı biriyle tartışarak dinindeki şeylerin neden yanlış olduğunu mantık doğrultusunda açıklık getirebilirim ki zaten İslam da mantık dini içinde mantık aradığında herşey mantığa uyar kesinlikle.
Allah'ın varlığını kanıtlarsan herşey mantığa uyar tabi ki. kanıtlayamadığın sürece pek uyacağını iddia edemezsin.varlığı kanıtlanmayan bir şey yok sayılır bu kaddar basit.. yani "cebimde kırmızı kanatlı,mor boynuzlu ateş saçan ejderha var, bütün paralarınızı bana yollayın yoksa hepinizi yakarım" dediğimde herkes önce cebime bakar ispat için di mi? (bunları gıcıklığına yazmıyorum örnek olsun diye yazıyorum, kimseyi rencide etmek/ kimseye hakaret etmek gibi bir isteğim yok.)[signature][hline]h u m a n i t y - i s - t h e - o n l y - s u p e r p o w e r !

[Bu mesaj Rahan tarafından 20 Ocak 2005 20:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Burda müslüman bir azınlık söz konusu... Bayaa bir şaşırdım aslında. Genelde hep müslümanlar çoğunluktadır ya o yüzden.

Ortam güzel... Mis gibi akıl kokuyor... :) İnanan da inanmayan da kendini hiç bir yerde daha önce görmediğim kadar güzel savunuyor. Paticik güzel yer yaf...[signature][hline]-Bang!
Cowboy Bebop...
Sosyal ağlarda paylaş

Rahan; arkadaşımızın da çok dolu olmadığını düşünüyorum bu konuda. Ha inanıp da çok bilgili olan insanlar gördüm ama bu arkadaşımızın sözlerini tek tek alıntı yaparak bu tartışma kazanılmaz. Ateist olabilirsiniz, bende olabilirim ama konumuz bu değil. Bence çoğunluğu müslüman olan bu toplumda Solaraya destek çıkmak ateizme inanan bir insanın görevi değildir. Konumuz Solara Tarikatı beyler, buyrun açıklayın.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Hordish MannerDefence Officer
I kill two dwarves before i kill two dwarves
And then i kill two more..

[Bu mesaj Pirvan tarafından 20 Ocak 2005 20:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pirvan, 20 Ocak 2005 20:35 tarihinde demiş ki:
Dememiş miyim? Afedersiniz Solara ve tarikatı ajandır bunu da ekleyeyim.

Solara ne diyor hadi bilen bir ağızdan duyalım. Sen anlat biz cevabını verelim. Kadim ve büyüğüm ezelden beridir varım kıçımdan alev atarım diyorsa, buyursun çıksın karşıma kim daha kadim bir görelim bakalım.

Kadının bi dinle alakası yok. yani kadın gelin ben tanrıyım bana tapın falan demiyo. yok böyle bi şey. kadın her şeyin aslında tek olduğu tezini sürüyo ortaya. bizim tanrının bi parçası olduğumuzu söylüyo ki kuranda bu allah gücünün bilmemkaçta birini üfledi ve insana can verdi diye bi bölümde geçmektedir. hepimizin bunun bi parçası olarak burada yer aldığımızı ve bulunduğumuz yerde, dünyada kendimize şekil vererek ikamet ettiğimizi söylüyo. tamam bundan sonrası kendi kurgusu; yani 11:11 kapısının açılması ve burdan geçeceğimiz, pozitif enerji.. bunlara inanmanız için metafiziğe inanmanız gerekiyo. ama bunun dinle uzaktan yakından alakası yok.
ha metafizik kısmı, reiki bu kadar popülerken... şimdi tartışmak bence konuyu ayrı bi yere taşır, solaradan çıkarız.

bunun yanı sıra, arada siz de bu kadim varlığın bi parçasısınız dediğinde bunu geçiştirdi star. geçmişteki insanları anlamanız için psikodrama yapıyoruz dediğinde bunu geçiştirdi star. felsefede bilgi öğrenim yollarını anlatırlar; yaşayarak gündelik bilgiyle öğrenmeyi hatırlarsanız burda, solaranın orda insanları ilk insanlar gibi hissetmelerini söylediğini de garipsemezsiniz sanırım. bilinçlerini açmak için bu yola başvurdu. ki star inatla bu ilk insan olayını geçiştirip aslan muhabbetine takılmış durumdaydı. üstelik buna ayin diyip durdu. hayır, bu ayin diildi, orda da doğadaki canlılarla bi bağ kurmaları için insanlara yol gösterdi.

ben solaranın tezini savunmuyorum. ama insanların daha tezin ne demek olduğunu bile bilmeden bunu din tartışmasına çevirmesi beni cidden dumur etti. ortada bi şey varsa, bi araştırılır be. yani farklı olanı kapı dışarı atmakla bi arpa boyu bile yol gidemeyiz. nedenini niçinini düşünmemiz gerekiyo di mi ama?[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

benim derdim insanların farklı bir inanç görünce üzerine çullanması. bu hoş değil, eğer ki insanların din ve vicdan özgürlükleri varsa bu birey bazındadır. herkesinki birbirine eşittir. belirli bir inancın çoğunlukta olması bunu değiştirmemeli..

bunun önündeki bir engel de "benim dinim tüm akla ve mantığa uyar ve diğerlerinden üstündür", sanısıdır. hayır ne yazık ki böyle bişi yok, inanç bir seçimdir, kalple mi, sezgiyle mı yapılır bilmiyorum ama akılla yapılmaz orası kesin. akılla yapılan şeye bilim denir.

neyse solaraya dönün siz ben de okuyayım neymiş bu hatun..[signature][hline]h u m a n i t y - i s - t h e - o n l y - s u p e r p o w e r !

[Bu mesaj Rahan tarafından 20 Ocak 2005 21:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

boşuna tartışıyorsunuz.cevabını aradığınız sorunun cevabı yok çünkü.ne solara gerçektir süperdir diyebilirsiniz ne de solara ajandır şarlatandır diyebilirsiniz.ama ne söylerseniz söyleyin ön yargılarınızla ve herkezin kabul edemeyeceği dogmalarla hareket etmiş olursunuz, ki bu sizi hiçbir yere götürmez.ne bütün misyonerlerin tek amacı ülkeyi bölmektir diyebilirsiniz, nede hepsi sadece dinlerini tanıtır diyebilirsiniz.bunları tartışmamak en iyisi bence.ama fikrimi soracak olursanız, kimsenin paniklemesine gerek yok.bırakın insanlar müslümanlıktan çıkarsa çıksın, eğer o insan müslümanlıkta bulamadığı bir şey bulmuşsa (ne olduğu farketmez, ister inanç olarak ister maddi olarak kendisini ilgilendirir bulduğu şey), ona müslümanlığı dayatmanın bir manası yok.herkes seçtiği seçimlerin sonuçlarına katlanır, iyi veya kötü...ha bu arada , vizyon bölümündede bu program tartışıldı, son olarak oraya yazdığım mesajıda koyuyorum ki, belki konuya aydınlatıcı bi çözüm getirir...
said:
Ben, 19 Ocak 2005 18:08 tarihinde demişim ki:
ya o değilde progrmaın sonunda iş yine döndü dolaştı verilen din eğitimi yeterli değile geldi...sinir oluyorum ya size ne kardeşim isteyen istediğine inanır.din eğitimi yetersizmiş...töbe töbe ya.ama bunların hepsi planlı programlı yapılan şeyler.zırt pırt iki üç misyoner programını gösterip insanların kafasına yavaşça sokmaya başladılar "verilen din eğitimi yeterli değil" düşüncesini.sonumuz hayır olsun...
[signature][hline]Patiye yamuk yapanı bonziler sever!

[Bu mesaj PUMA tarafından 20 Ocak 2005 21:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya harbiden ha! Bu din derslerine neylerine artırdılar hiç anlamıyorum. Din dersinde bütün dinleri işlemiyorlar ki! Şöyle adam gibi tarafsızca anlatmıyorlar ki hepsini insanlar bilgilensin! Anca müslümanlık nedir? Bu! İnsanın kusası geliyor artık! Belli bir olgunluğa gelmemiş kimseye belli bir dinin bilgisinin verilmesini asla onaylamıyorum. Adam karakterini oluşturmadan yapışıyor kendisine hazır olarak verilen şeye. Köpek gibi sorgulamadan inanıyor, bi de niye inandığını bilmeden savunuyor, bu adamı daha da dellendiriyor. İnançmış, düşünceymiş... Her neyse! Bence kimse neye niçin inandığını bilmeli. Kanıtlanmamış şeylerin arkasına sığınarak bee büü yapmamalı. Korkuom işta desin, ihtiyacım var desin, kitleylen aynı inancı paylaştım mı huzurlu hissediom desin, derin düşünmek, gerçeğin izini sürmek gibi şeyleri sewmiom, öylece de inanacam işta desin. Anın gerçekliği bu çünkü. Benim kanımca dinler istenilen bir düzeni oturtmak için getirildi. Belki bazıları insanlığı mutlu etmek, huzurlu kılmak için yayılmaya çalışıldı ama sonuçta her birinin politikaya döküldüğüne hiç kuşku yok. Eğer din hayatı düzenlemeye yarıyorsa ki fikir birliği her zaman insanı iyi, güvende hisettirir adam gibin bir din üretin yaws :D Herkese mantıklı gelsin böle, herkes şu an inandıı şeyin d.tüne tekmeyi basıp raatlasın artık. Ne bu tartışmalar? Tek bir din istiyorus... :D Ama bu mümkün deil çünkü çeşitlilik, karmaşa doamızda var... Anca dürtününce dengeyi kuruyoz ya... Yine ben kendi dilimde konuşmaya başladım, birazdan dönerim... :)[signature][hline]-Bang!
Cowboy Bebop...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
riglous, 20 Ocak 2005 20:55 tarihinde demiş ki:

Kadının bi dinle alakası yok. yani kadın gelin ben tanrıyım bana tapın falan demiyo. yok böyle bi şey. kadın her şeyin aslında tek olduğu tezini sürüyo ortaya. bizim tanrının bi parçası olduğumuzu söylüyo ki kuranda bu allah gücünün bilmemkaçta birini üfledi ve insana can verdi diye bi bölümde geçmektedir. hepimizin bunun bi parçası olarak burada yer aldığımızı ve bulunduğumuz yerde, dünyada kendimize şekil vererek ikamet ettiğimizi söylüyo. tamam bundan sonrası kendi kurgusu; yani 11:11 kapısının açılması ve burdan geçeceğimiz, pozitif enerji.. bunlara inanmanız için metafiziğe inanmanız gerekiyo. ama bunun dinle uzaktan yakından alakası yok.
ha metafizik kısmı, reiki bu kadar popülerken... şimdi tartışmak bence konuyu ayrı bi yere taşır, solaradan çıkarız.

bunun yanı sıra, arada siz de bu kadim varlığın bi parçasısınız dediğinde bunu geçiştirdi star. geçmişteki insanları anlamanız için psikodrama yapıyoruz dediğinde bunu geçiştirdi star. felsefede bilgi öğrenim yollarını anlatırlar; yaşayarak gündelik bilgiyle öğrenmeyi hatırlarsanız burda, solaranın orda insanları ilk insanlar gibi hissetmelerini söylediğini de garipsemezsiniz sanırım. bilinçlerini açmak için bu yola başvurdu. ki star inatla bu ilk insan olayını geçiştirip aslan muhabbetine takılmış durumdaydı. üstelik buna ayin diyip durdu. hayır, bu ayin diildi, orda da doğadaki canlılarla bi bağ kurmaları için insanlara yol gösterdi.

ben solaranın tezini savunmuyorum. ama insanların daha tezin ne demek olduğunu bile bilmeden bunu din tartışmasına çevirmesi beni cidden dumur etti. ortada bi şey varsa, bi araştırılır be. yani farklı olanı kapı dışarı atmakla bi arpa boyu bile yol gidemeyiz. nedenini niçinini düşünmemiz gerekiyo di mi ama?

Peki bu kadını sözcü olarak seçen kim? Ayrıca bu söylenenler eski doğa filozoflarının düşüncelerinden çalıntıdır. Bunları tekrar zırvalıyarak bir topluluk oluşturunca ne geçecek bu kadının eline? Ben size anlatayım. Toplumun maddi olarak durumu iyi kimseleri hayatlarındaki boşluk nedeniyle sarılacak birşey ararlar. Bu tip misyoner gruplar lüks otellerde kokteyller şunlar bunlar düzenlerler, gizliden fısıltı gazetesi aracılığıyla reklamlarını yaparlar. Toplantı adı altında bunun gibi bir "ayin" düzenlenir ve ücretli olur. Herşeye meraklı olan bu sosyete güllerimiz de bu işten eksik olmaz. İnsanlara biraz eski filozoflardan, biraz Kur'an dan biraz Tevrattan, biraz şurdan biraz burdan çalıntı fikirlerle terapi yapılır, "aa doğru söylüyyoooor" diyen gerizekalılar bunu kaparlar. Bundan sonra bu kişiler köledir. Maddi yahut manevi olarak bu kişilerden gerekli görülen sömürü yapılır, karşılığında ise huzur verdik denilir.. Ve bu varlıklı kesimler ele geçirilerek Türk milletinin yuvasını yapma politikası işlenmiş olur.
Biraz paganizmden, biraz Kur'andan çalınarak uydurulmuş bu zırvalığın benim ülkemde işi yoktur. İnanan inansın zıkkımın dibine kadar, ancak Tekke ve Zaviyeler kanununa göre ister kendini aslan yerine koysunlar, isterse Fatih Ürek'in yılan dansını yapsınlar, ülke içinde "ayin" potansiyeli taşıyan eylemlerde bulunamazlar. Bulunmak isterlerse, gider Diyanet İşlerinden ruhsat alır, açarlar "mağaralarını".[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.

Sosyal ağlarda paylaş

pirvan insnların inançlarına göre ülkede durup durmayacaklarına karar vermek biraz hatalı olmuyor mu?

adamlar parayla huzur alıyorlarsa, bırakın alsınlar.. (insanlar 8$ lık mala marka diye 50$ verince sorun olmuyorda şimdi mi oluyor boşversene.)

herkesin kendi hayatını mahvetme özgürlüğü var.[signature][hline]h u m a n i t y - i s - t h e - o n l y - s u p e r p o w e r !
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rahan, 20 Ocak 2005 22:21 tarihinde demiş ki:
pirvan insnların inançlarına göre ülkede durup durmayacaklarına karar vermek biraz hatalı olmuyor mu?

adamlar parayla huzur alıyorlarsa, bırakın alsınlar.. (insanlar 8$ lık mala marka diye 50$ verince sorun olmuyorda şimdi mi oluyor boşversene.)

herkesin kendi hayatını mahvetme özgürlüğü var.

Bu adamlar bizim ülkemizde durup yabancı ülkelere uyduluk yapıyorlar ama söylemek istediğim bu. Bu sosyete bozmaları sonradan kendileri de Solara Yalara bilmemne diye yeni tarikat oluşumlarında piyon oluyorlar. Keşke kandırıldıklarıyla kalıp çekip gitseler. Ama bunlar kalıp yeni gençlerin beyinlerini yıkıyor.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.

Sosyal ağlarda paylaş

Boş iş tabiiki
Ama işin ilginç tarafı bu boş işlerle uğraşanlar her zaman vardı. Bu türüyle uğraşanlarda her zaman vardı. Ama gündeme koycak başka birşey yoktu bunları çıkarttılar, daha sonra Tsunami felaketi oldu da bu haberler az da olsa azaldı.[signature][hline] xaty / tyxat / yac / kullar / ave quaxe
NelerOgrendik.com
Ben kimim: Yorumlar /-/ Resimler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Uzun ama okunursa guzel olur.

Sorgulayarak kabullenilen şey demişsin.Hiç bu dinlerden haberi olmayan bir insan nerden geldiğini nasıl anlıycak.

said:
anlayamayacak tabi ki, anlayamadığı için merak edecek, merak ettiği için araştıracak, araştırarak da yavaş yavaş evreni çözmeye başlayacak. ansiklopediyi açıp bilim başlığına bakıyorsunuuuz..

Evet yavaş yavaş evreni çözecek hadi adamın bulunduğu yerde ansiklopedi de olu versin evet ordanda iyice öğrendi evrenin ne olduğunu ee peki ansiklopedi de big bang teorisinden öncesi yazıyormu yada böle bi patlamayı kim gerçekleştiriyo.Hadi şöle diyelim bi patlıyo birden denizler göller ağaçlar kuşlar insanlar meydana geliyo wayy ne patlama sıkıldıkça bende patlatıyım bi yerleride minyatür dünyalar oluşsun.

---------------------------

sorgulamazmısın sen nerden geldik bu dünya neyin nesi ölünce nereye gidiyoruz hayat boş mu.Bu dünya neden var.

said:
nerden geldik diye sorgulamadan evvel bir yerden geldik mi acaba diye sorgularsın (misal evrim teorisi de buna bir cevap olmaya uğraşıyor, ileriki zaman da görecez olabilecek mi..). ölünce nereye gidiyoruzu sorgulamadan evvel ölünce bir yere gidiyor muyuz? diye sorgulaman gerekli, zira bir yerlere gideceğin varsayımıyla yola çıkarsan yolun sonu belli zaten. (aynı şeyi yapmaktan sıkıldım ama neyse..) bu dünya neden var diye sorgulamadan evvel bu dünyanın varlığının bir nedeni olmalı mı diye sorgulamak gerekli..

Evrim geçirdik tmm ondada senin dediğini yapalım peyki evrim geçirmeden önceki halimizi kim yarattı.Dünya var olduktan sonra birden zıplayan maymunlarmı meydana çıktı ho hoytt biz geldik die sorarım?İkinicisi sana ne kadar doru gelir ama bi aşalık mahlukat gram beyni olmayan bi hayvandan evrim geçirdiğimi hiç sanmıyorum.(bu göreceli diğelim du gelcem diğerlerinede)
Bu dünya böle mükemmeliyette yaratılmış herşey bi düzen içinde asırlardır devam ediyo adam öldüren öldürüyor haksızlığa uğrayan uğruyor.Bu sence mantıklı geliyomu.Sence bukadar şey boşmu var bu yüzden bu dünyanın bir nedeni olmalı die yola çıkıyorum ve benim gibi mantık arıyanlar çıkar.Bu dünyanın varlığının nedeni öbür tarafta sorgulanmak iyi veya kötü insan olarak.Ben diyorum ölünce cennet cehennem var sen diyosun yok hadi ispatla ozaman şöle cevap veriyorum bende YA VARSA yoksa bana bişi olmuycak ben inanıyorum falan filan varsa nolcak bide onu düşün.Şöle bi soru var nie deneniyoruz nie böle bi dünya var diceksin.Şimdi ben sana cevabımı vercem ama inanıp inanmamak senin elinde ki inanmassın ama söliyim.Kur an da yazdığna göre biz ler bir ruhuz ve öteki tarafta ruhlar aleminde yaratılıyoruz ve Allah bütün ruhlara soruyor bana inanıyormusunuz evet ebedi boyu inancağımıza söz veriyoruz.Hz Adem ve Havva nın bi olayı oluyo orası karmaşık kısım bunlar dünyaya yollanınca Allah kullarım sözlerini tutup tutamıycaklarını denemek için dünyada sınıyo böle bir şey yazıyo kuranda işte kimisi inanıyo kimisi bana hadi göster diyo zaten eğer gözükseydi biz hemen inanırdık sözümüzü tutmuş olurduk BİZE gözükmemesinin tek sebebi bu.

Buna bi örnek vermek istiyorum.Sen yazılı olcaksın 5 alman lazım ve biri gelip sana soruları veriyo o yazılıdan 5 alıyosun bunun bi anlamı kaldımı kendin bişey bilmiyosun hocayı kandırıyorsun.

Burdada Allah geldi sana gözüktü verdiğin sözün bir anlamı kaldımı sen direk inandın.Ama tek farkı burda Allahı kandıramıyorsun.

------------------------------

Bunları sorgulayarak bi yaradanın olduğuna inanıyorsun dedim inançdan kastettiğim bu..

said:
ölünce bir yere gittiğini varsayarak sorgularsan tabi ki yaradanın varlığına inanırsın. problem ölünce yok olduğumuzu varsayarak sorgulayınca başlıyor.

Ölünce bi yere gittiimi varsaymıyorum senin dediğin gibi ozaman niye varız yoluna çıkıyor.Bunun cevabını islama göre bilsemde bilmediğimizi farzedersek bu hayat bukadar boş geldi boş gidiyo gibi bişey olur senin dediğine göre amaç sız ot gibi yaşayan insanlar saçma geliyo.Saçma gelen şey zaten mantık dışıdır mantık arayarak cevap bul işte biraz beynini yorsan bulursun ama direk kolaydan öbür taraf yok diyosun ben öbür taraf var diyorum çünkü bu dünyada binlerce pislik yapılıyor biri x isminde birinin ırzına geçiyor sence bu adaletmi bunun bir anlamı yoksa herkez gider kendini bi yerden atar niye daha duruyoruz ki.Öbür tarafta madem bişey yok ozaman herkez atardı YA VARSA diyorum gene.Bunca olayın bi hesabı verilmeli.Bundan dolayida öbür taraf vardir diorum.Sadece bu adaleti düsünerek hic bir dinle bağım olmadanda bunu düşünebiliyorum ki mantığını kullanan herkez düşünür.Kullanmayan insanda öbür taraf yok der hayatı güzel yaşa der geçer.

said:
Bu bir fikir düşünce değil.İnanç neden tartışılmasın tartışılır ben x dinine bağlı biriyle tartışarak dinindeki şeylerin neden yanlış olduğunu mantık doğrultusunda açıklık getirebilirim ki zaten İslam da mantık dini içinde mantık aradığında herşey mantığa uyar kesinlikle.
Allah'ın varlığını kanıtlarsan herşey mantığa uyar tabi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pirvan, 20 Ocak 2005 22:04 tarihinde demiş ki:
Peki bu kadını sözcü olarak seçen kim? Ayrıca bu söylenenler eski doğa filozoflarının düşüncelerinden çalıntıdır. Bunları tekrar zırvalıyarak bir topluluk oluşturunca ne geçecek bu kadının eline? Ben size anlatayım. Toplumun maddi olarak durumu iyi kimseleri hayatlarındaki boşluk nedeniyle sarılacak birşey ararlar. Bu tip misyoner gruplar lüks otellerde kokteyller şunlar bunlar düzenlerler, gizliden fısıltı gazetesi aracılığıyla reklamlarını yaparlar. Toplantı adı altında bunun gibi bir "ayin" düzenlenir ve ücretli olur. Herşeye meraklı olan bu sosyete güllerimiz de bu işten eksik olmaz. İnsanlara biraz eski filozoflardan, biraz Kur'an dan biraz Tevrattan, biraz şurdan biraz burdan çalıntı fikirlerle terapi yapılır, "aa doğru söylüyyoooor" diyen gerizekalılar bunu kaparlar. Bundan sonra bu kişiler köledir. Maddi yahut manevi olarak bu kişilerden gerekli görülen sömürü yapılır, karşılığında ise huzur verdik denilir.. Ve bu varlıklı kesimler ele geçirilerek Türk milletinin yuvasını yapma politikası işlenmiş olur.
Biraz paganizmden, biraz Kur'andan çalınarak uydurulmuş bu zırvalığın benim ülkemde işi yoktur. İnanan inansın zıkkımın dibine kadar, ancak Tekke ve Zaviyeler kanununa göre ister kendini aslan yerine koysunlar, isterse Fatih Ürek'in yılan dansını yapsınlar, ülke içinde "ayin" potansiyeli taşıyan eylemlerde bulunamazlar. Bulunmak isterlerse, gider Diyanet İşlerinden ruhsat alır, açarlar "mağaralarını".

Bu onun teziyse tabii ki kendisi anlatır. Farkında mısın, şu an yaptığının, Hz.Muhammet peygamber olduktan sonra putperestlerin tepkisinden farksız. Ben kadının anlattığı din diil diyorum, sen kimse gelip de benim insanımı böyle saçma şeylerle kandıramaz diyosun. Saçma olduğunu nerden biliyosun? Kadının çalıştayına hiç gittin mi? Bi şeye saçma demeden önce öğrenmek lazım di mi? Neye dayanarak bu kadına sen ajan diyosun? Star'ın görüntüleri hiçbi şey göstermiyo, kendi taraflı yayıncılıklarından başka.
Eski bi kaç şeyi birleştirmiş gelmiş diyosun, e başkası yapmamış işte, o yapmış. Bunun için o gelip anlatıyo. Zırvalık sana göre zırvalık. İnsanlar bunu öğrenmek için para veriyolarsa, bu onların derdi. Ha sonunda bi şeyler kazanıyolarsa ne mutlu. Kaybediyolarsa, size ne? Bakın bu programı Raelcilerin üzerine yayınladıkları için ve içine öyle yorum koydukları için 12 sayfalık bi tartışma çıktı. Eh star'ın istediği de buydu... Benim zenginim elin ajanı oluyo diye yakınıyosan... Bilmiyorum. Eğer insanlar boşlukta olduğu için gidiyo diye düşünüyosanız, o zaman onları oyalayacak başka bi şey bulup uygulamanız gerek, ki sizin deyiminizle elinizden kaçırmayasınız. Ha buna bi çözüm bulmuşken beyin göçüne de bi çözüm bulun, onu da çıkarın aradan.

Kötü gözle bakmaya kendini şartlarsan, kim ne derse desin, sen yine kötü algılayacaksın bunu. Şimdi o kadın sütten çıkma ak kaşık olsa bile sen yine misyoner diyeceksin. Önyargı... Ben kadının anlattığının yeni bi din, tarikat vs. olmadığını anlatmaya çalışıyorum, hala müritlerden bahsediyosunuz, zenginimi yem etmem diyosunuz. Eh kullanıldığı noktada zenginin adam olsaymış da inanmasaymış. Ordaki insanların zekalarını yok gibi görüp kurtuluşlarının yanlızca sizin elinizde olduğunu düşünmek de yanlış. Bu insanların da aklı var ve ne olursa olsun bi noktaya kadar doğruyla yanlışı ayırabiliyolardır elbet.

Son olarak, ya bu kadın doğru söylüyosa?
İnsanlar reiki seansları için para veriyo. Hiç aldınız mı? Nası bi şey olduğunu biliyo musunuz? Bilerek mi inanmıyosunuz metafiziğe, yoksa bilmediğinizden dolayı "saçma" diyerek üzerine tabela astığınızdan mı?
Bence yeniliğe açık olmanız gerek biraz. Yanlış ifade ettim, yeni olan bilgiye bi şans vermeniz gerek. En azından yargılamadan önce...[signature][hline]Tulahr

[Bu mesaj riglous tarafından 21 Ocak 2005 00:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadar şeyi amaçsız mı yapıcaksın bak nekadar güzel demişsin kimseye zarar vermeden.Zarar verenler napcak onların haksızlığı bu dünyada kalırsa saçma gelmezmi.
Ayrıca sonunda karlı çıkmassın ya şuan ki yaşadığın dünya üzerinde düşün öğretmenin sendenn nefret ediyo son 1 gün kala özürdiliyon çok açlışıyon yalvarıyon ama nafile koskoca 1 yıl hocaya çektirmişsin.Son 1 gün kalamı affolcaksın die düşün bide.Öle bi sölemişsin ki Tanrı bizim günahlarımızı yargılıycak kadaruğraşmaz falan gibi bi anlam çıkmış sanki çok uğraşcak evreni yaratmış günahları yargılamak zor gelcek ilginç.Eğer bi amaç olmassa ve biz öbür tarafta yargılanmıcaksak iyile kötünün haklıyla haksızın adaleti öbür tarafta değerlendirilmicekse hayat boştur.Sen iyi yaşamışındır ya iyi yaşıyamıyan napsın hayat boyu eziyet gören ler napsın eskiden köleler napsın işkence görenler napsın trafik kazasında ölen napsın öbür taraf yoksa boku bokuna yaşıyoz ya böle bi mantık olabilirmi akıl ermez buna yaa.
Sosyal ağlarda paylaş

ya biraz saçma ama bu sabah duyunca yarıldım.patide de takılan bi arkadaşım bu sabah bana elflerin olup olamayacağını sordu.bende yarılıp krize girince aynı Fake gibi kanıtlayabilirmisin diye tutturdu.nereye gidiyo dünya beah.elfmiş.kafayı bozduk ya.[signature][hline]Volfied, 04 Kasım 2004 18:08 tarihinde demiş ki:
lan buraya sizin resminizi koysam altina TOP yazsam TOP lan bu mu diceniz
Sosyal ağlarda paylaş

her zaman derim zaten dinin ,herhangi bir dinin elini değdiremediği bir beden düzgün çalışamaz.beyin karanlıkta kaybolur.bataklık gibi çıkışı aradıkça batar.aynen tanrının varlığı ile ilgili kanıt arıyorsunuz.neymiş tanrı beni yeniden yaratsa inanırım falan filan.peki dünyanın dörtte üçü ne diye bi varlığa tapıyor.çünkü yaratan bize inanma cevheri vermiş.sorun o cevherin neye benzediğini bilemeyip dışarda arıyanlarda.(anlamamış olabilirsiniz,yanımda oturan anlamadı,biraz düşünün ama)[signature][hline]Volfied, 04 Kasım 2004 18:08 tarihinde demiş ki:
lan buraya sizin resminizi koysam altina TOP yazsam TOP lan bu mu diceniz
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Brave, 20 Ocak 2005 15:05 tarihinde demiş ki:
Fake uzun deilse oku

Bidakka yalnız eleman daha tanrıyada inanmıyo gösterin falan dio yani bu büyük bir bilgi eksikliği bikere bu sorunun yanıtını yanlış yerde arıyorsun gerçekten okumuş bilgili senin gibi sorgulayarak müslüman olan birine sorman lazım.Bide sadece Allah ın varlığını sana ben de kendi mantığımla açıklamaya çalışayım.

Sence bu dünya bi tesadüf mü ?? sorarım
Sence bu dünya milyarlarca yıl önce iki gök taşı çarpıştı sonra abuk subuk patlamalar oluştu böle muhteşem bir dünya var oldu muhteşem diorum çünkü siz hayata yaşadığnız gibi bakıyorsunuz esasında öle değil hayat. bi tohumun koskoca ağaç olup sonra kendi renginde türüne göre hep aynı meyvelerin çıkması ve her birinin tadı olması sence tesadüfmü?.Sonra hadi anladık dünya tesadüf göktaşları toplandı falan böle tesadüfen böle bişey oluştu tmm bunuda anladım ya biz e noldu bizdemi gökden indik yer yüzündeki bütün canlılar bi tesadüf ürünümü.GENELLEME YAPMIYORUM benim mantığıma göre tesadüf değil.EE sence bukadar mükemmelikteki bir sistemin bir yaratıcısı olmazmı sadece şu yazdığım sorulara cevap ver başka birşey istemiyorum tesadüf diyceksen zaten daha tartışmıycam.Ama tmm tesadüf olamaz diceksen tartışalım.Böle bişeyi senden benden farkı olmayan Solara denen kişimi yaptı sence.Nerden biliyosun ispatla falan diceksin şimdi ozaman şöle bi mantıklı düşününce sen görebildiğin birşeye inanırsın dimi ve bu 5 vakit falan yani kısaca islamın 5 şartını yaparsın.Ama bunun bi anlamı yok adı üstünde inanç herkez görürse herkez en doru din de olur ki bu kendi görüşüme göre müslümanlık.Ozaman dünya üzerinde ineklere tapan kalmaz hristiyan falan filan kalmaz.İnsanlar kendi yolunu kendi bulmalı müslüman ülkede yaşmayanların işi daha zor çevrelerinde bilenleri yok böle gelmiş böle gider die takılıyorlar.Senin gibi zaten mantıklı sorgulayıp araştıranlar son geldiği kapısı gene müslümanlık çünkü araştırırsan mükemmeliyette olduğunu anlıycaksın burda anlatılacak birşey değil işte

[Bu mesaj Brave tarafından 20 Ocak 2005 15:06 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Brave tarafından 20 Ocak 2005 15:07 tarihinde değiştirilmiştir]

Tesadüf deilse öyle de dediğin kısama kadar okudum,
Ve cevabım tesadüf...
Bu bilim adamları tarafından ispatlandı...
Uygun koşullar ve deney labaratuarı içerisinde Yanılmıyorsam 45dk. içerisinde 0'dan(sıfırdan) bakteri oluştu...
45dk. da bakteri oluştuğunu göz önüne alırsak dünya kaç milyar yıldır var??[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...
http://forum.paticik.com/view.php?id=105586
Absolut, 13 Aralık 2004 17:31 tarihinde demiş ki:

Hayır fareden çok kokran biri değilim ama kulağımı burunumu yerse küserim :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Brave, 20 Ocak 2005 17:04 tarihinde demiş ki:
Yasak da işte anlıyamıyorum niye yasak bi insan kendi dinini de tartışamıycakmı.Pati ye tutun bi din adamı böle azı laf yapan.Böle herkez yorum yapmaz hem.Siyaset yasak o ayrı bir konu da din niye yasak ya müslüman bir ülkeyiz.Düşünceler değişebilir falan diceksiniz burda müslüman herkez arada 1000 tane den 1 2 tane çıkar fakat bu 1000 kişi sadece sözde müslüman bende dahil öleyim bi çoğumuz bişey bilmiyoruz bilen biri bilgilendirse çok mantıklı olurda şimdi yasak dicek kilitlencek falan nese kasmıyorum...

+1
Böyle birşeyin (en tartışılması gereken) yasaklanması çok saçma...[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
KireiMerodii, 20 Ocak 2005 20:45 tarihinde demiş ki:
Burda müslüman bir azınlık söz konusu... Bayaa bir şaşırdım aslında. Genelde hep müslümanlar çoğunluktadır ya o yüzden.

Ortam güzel... Mis gibi akıl kokuyor... :) İnanan da inanmayan da kendini hiç bir yerde daha önce görmediğim kadar güzel savunuyor. Paticik güzel yer yaf...

Bütün düşünürler adına teşekkür ediyorum :)[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rahan, 20 Ocak 2005 22:39 tarihinde demiş ki:
o zaman inandıklarını değil yaptıklarını tartışmak gerekli.
onlar yasalara uygun mu, etiğe uygun mu değil mi diye..

insanların inandıklaırnı tartışmamak gerek zaten az önce de yazdığım gibi herhangi inancı tartışmanın sonu belli..

Mesela islam'ın çoğunluk kesim olduğu bir ülke olan türkiyede,
yasa ile din çelişmekte;
Baş örtüsü davası hala halledilemedi...[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
sirnaber, 21 Ocak 2005 00:05 tarihinde demiş ki:
"ya varsa" diye düşünüp "sonunda inanırsam karlı çıkıcam abi" gibi bir mantaliteyle inanmanın hiç bi anlamı yok bi kere.

SONUNA KADAR KATILIYORUM![signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
FakeAccount, 19 Ocak 2005 21:27 tarihinde demiş ki:
Hayır o bi yana!
Tanrıya inananlar etraflarında herkes desteklediği için sorgulamıyorlar(genelleme yaptım)
Kaçınız İslam'ı bilerek ve isteyerek(Inanarak) seçti?

Belki Solar bilmem ne saçma,
Peki Dierleri çok mu mantıklı?

PS:Bu soruyu ispatlayıp (efendice) tanrının varlığını ispat edene hll olsun...

ne yazikki tanriyi kanitlamak imkansizdir. cunku tanri soyut bir varlik. aklimizda gelisen ve inanc bunun yaninda manevi yonden bize doluluk veren bir guctur. kendimizi sahipsiz hissetmemizi onler. inananlarin cogu kotu seyler yapmaktan kacinir cunku yukarida birsey onu seyrediyordur. ama tanrinin varligini kanitlamaya gelince bunu yapmak imkansizdir. herkesin tanri anlayisi farklidir ve herkes tanriyi baska sekilde algilamak ister. yani kendi istedikleri sekilde ama O bir tanedir . her din kitabindada boyle yazar. ne kadar savunduklari gorusler farkli olsada O tektir.[signature][hline]Don`t mess with the best
Until you past the test
When you past the test
Then come and wrest with the best
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...