Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Solara Tarikatı,

felixxx

Öne çıkan mesajlar

allahalla ben o sitede tarikatla ilgili bişi göremedim kine nasıl karar verildi tarikat olduğu

*kuyuya taş atar ve ağacın arkasına saklanıp olacakları izlemeye koyulur[signature][hline][b]*[Bu mesaj Ali Sami Yen tarafından 1 Ekim 1905 14:27 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj -DoruK- tarafından 20 Ocak 2005 01:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

fake konu burda uzamis ve kapanma noktasina kadar gelmis ozel mesajlarina bak ve cvp yaz ok[signature][hline][ small ]Murtaza, 19 Ocak 2005 23:54 tarihinde demiş ki:
Ne demişler "tedariksiz abdeste çıkan, domala domala taş ararmış" :D [ /small ]
Sosyal ağlarda paylaş

Hristiyan.net ten dini meselelerle ilgili alıntı yapmak? Haç işaretiyle açılan bir siteden başka bir site bulamadın mı yoksa?
Tabi canım öyle değilsindir sen. Bende Agnostizist bir inanca sahibim.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Hordish MannerDefence Officer
I kill two dwarves before i kill two dwarves
And then i kill two more..

Sosyal ağlarda paylaş

Bu hristiyan.nete din felsefesi ile ilgili şeyleri yazmışlar da acaba kendi dinleri ve dini tarihleri hakkında hiç düşünüyorlar mı? Acaba kendi çocuklarının hepsinin hristiyan olmaktan vazgeçtiğni görüp bu yüzden mi bizim gençlerimize dadandılar?[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pirvan, 20 Ocak 2005 00:28 tarihinde demiş ki:
Hristiyan.net ha?! Şimdi faka bastın evlat. Böyle felsefeden dem vurup da zırvalayan misyoner faaliyetlerin icindesin demek ki.. Müslümanların Allah inancına atıp tuttun. Mantıksızlığını zırvaladın. Peki yüzlerce kopyası olan, birçok çelişkiye ve kavgaya sahip olan hristiyanlık daha mı mantıklı bundan? Kutsal ruh mu daha mantıklı olan yoksa? Bu memleketin evlatları bir boşluk içinde olabilir ama size izin vermezler. Burada dini bir inanç meselesinden bahsetmiyorum tam olarak bahsettiğim şey iki saattir zırvaladığın şeylerin birbiriyle çeliştiğidir.
Binlerce yıldır köpekler gibi sokaklarda birbirini kesen hristiyan inancı mı daha üstüdür anadolu insanının inancından, yoksa maymun dansı yaparak tanrı olduğunu iddia eden kevaşe solara mı? Hangisi bu ülke çocuklarına ne vaat ediyor? Hangisi din felsefesini çarpıtmadan ortaya koyabiliyor?
Bundan sonra gözüm üzerinde. Bakalım ne ile ilgili ne kadar yazabileceksin satılmış seni

Pirvan o maymun dansı yapanlar da dini inançları yüzünden yapıyorlar, hristiyanlar da kutsal ruha dini inançları yüzünden tapıyor.
Başkalarının dinlerini eleştirirken saygılı olmanı rica ediyorum. Hatta eleştirmemeni.
Çünkü dünyada hala din tartışması olduğuna göre bu akıl yoluyla kanıtlanabilecek birşey değil. İnanç meselesi. Kimsenin inancı da başkasından üstün olamaz.[signature][hline]UO - Penthesilea, Archer Mage of Metalon
SWG - Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Bounty Hunter Association
WoW - Penthesilea, Night Elf Hunter of Anatolian Sunrise
Xaer_Aloneheart, 18 Ocak 2005 22:33 tarihinde demiş ki:
adam okulda yemek yerken Dela'ya nefretle bakıyo. madalyası var diye.. böyle bi adam işte..
Sosyal ağlarda paylaş

Fake uzun deilse oku

Bidakka yalnız eleman daha tanrıyada inanmıyo gösterin falan dio yani bu büyük bir bilgi eksikliği bikere bu sorunun yanıtını yanlış yerde arıyorsun gerçekten okumuş bilgili senin gibi sorgulayarak müslüman olan birine sorman lazım.Bide sadece Allah ın varlığını sana ben de kendi mantığımla açıklamaya çalışayım.

Sence bu dünya bi tesadüf mü ?? sorarım
Sence bu dünya milyarlarca yıl önce iki gök taşı çarpıştı sonra abuk subuk patlamalar oluştu böle muhteşem bir dünya var oldu muhteşem diorum çünkü siz hayata yaşadığnız gibi bakıyorsunuz esasında öle değil hayat. bi tohumun koskoca ağaç olup sonra kendi renginde türüne göre hep aynı meyvelerin çıkması ve her birinin tadı olması sence tesadüfmü?.Sonra hadi anladık dünya tesadüf göktaşları toplandı falan böle tesadüfen böle bişey oluştu tmm bunuda anladım ya biz e noldu bizdemi gökden indik yer yüzündeki bütün canlılar bi tesadüf ürünümü.GENELLEME YAPMIYORUM benim mantığıma göre tesadüf değil.EE sence bukadar mükemmelikteki bir sistemin bir yaratıcısı olmazmı sadece şu yazdığım sorulara cevap ver başka birşey istemiyorum tesadüf diyceksen zaten daha tartışmıycam.Ama tmm tesadüf olamaz diceksen tartışalım.Böle bişeyi senden benden farkı olmayan Solara denen kişimi yaptı sence.Nerden biliyosun ispatla falan diceksin şimdi ozaman şöle bi mantıklı düşününce sen görebildiğin birşeye inanırsın dimi ve bu 5 vakit falan yani kısaca islamın 5 şartını yaparsın.Ama bunun bi anlamı yok adı üstünde inanç herkez görürse herkez en doru din de olur ki bu kendi görüşüme göre müslümanlık.Ozaman dünya üzerinde ineklere tapan kalmaz hristiyan falan filan kalmaz.İnsanlar kendi yolunu kendi bulmalı müslüman ülkede yaşmayanların işi daha zor çevrelerinde bilenleri yok böle gelmiş böle gider die takılıyorlar.Senin gibi zaten mantıklı sorgulayıp araştıranlar son geldiği kapısı gene müslümanlık çünkü araştırırsan mükemmeliyette olduğunu anlıycaksın burda anlatılacak birşey değil işte

[Bu mesaj Brave tarafından 20 Ocak 2005 15:06 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Brave tarafından 20 Ocak 2005 15:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

İnanmıyan kimse tesadüf demiyor zaten. Yeter şu cümleyi ağzınından düşürün. Tesadüf olamaz... Bilim tesadüf mü canım forumdaşım..

Dünyanın her yerinde değişik inançlar var / vardı. Hepsi de kendi inançlarının doğru olduğunu (ki bu inançları islam kabul etmiyor) düşünüyorlardı. Peki müslümanların ne farkı var onlardan??

Edit : Bunların tartışılması yasak değil mi?

[Bu mesaj Erchamion tarafından 20 Ocak 2005 16:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ee ozaman sorun ne tesadüf demiyorsa bunların bir yaratıcısıda vardır eğer yoksa tesadüf oluyor ,gene bu lafa geliyor.Aramızda yaşayan bizlere gözüken ben sizin tanrınızım diğen bi yaratıcı olabilirmi sence.İslamı bırak sen kendin inanıyormusun önce ona bak hiç bir etki altında kalmadan islamın ne dediğine bakmadan mantıklı bi şekilde düşün ateş e tapanlar var ey allahım mantığın alıyomu bunu önce islamı salla tmm bu mantık alırmı be.Dünyanın baka yerlerinde inançlar var diosun hepsi bunun gibi salllamasyon şeyler.Burda 4 tane aklı başında din var işte gerisi boş ineğe tapana da kardeşim salakmısın demem takılsın öle.
Müslümanların farkı doğru bir dine inanıyo olmaları olmamız biz daha şanslıyız müslüman bir ülkede doğarak.Ve buna rağmen ısrarla farklı dinlerede hak veriyosunuz anlamıyorum dinine bok atcaksan önce araştır sonra bok at nesi yanlışsa.Bu sadece kuran okumayla olmuyor.Din üzerine yazılmış biçilmiş din adamlarının kitapları var al oku onları sonra bişeyler oturuncada kuran oku ozaman hak vericeksin bana ben okdummmu kuran az okudum ama ondan öncesinde ben de hadilan gösterin göstermesseniz allah mallah yok diodum mantık çerçevesinde araştırınca herşeyi oluyo bişiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Yasak da işte anlıyamıyorum niye yasak bi insan kendi dinini de tartışamıycakmı.Pati ye tutun bi din adamı böle azı laf yapan.Böle herkez yorum yapmaz hem.Siyaset yasak o ayrı bir konu da din niye yasak ya müslüman bir ülkeyiz.Düşünceler değişebilir falan diceksiniz burda müslüman herkez arada 1000 tane den 1 2 tane çıkar fakat bu 1000 kişi sadece sözde müslüman bende dahil öleyim bi çoğumuz bişey bilmiyoruz bilen biri bilgilendirse çok mantıklı olurda şimdi yasak dicek kilitlencek falan nese kasmıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

zaten senin gibiler saçmalık die die böle konular konuşulmaz oldu işte görüntü ortada zaten

müslüman bir ülkede yaşayıp bişey bilmeyen bizler çok yazık hangi dinde olursanız olun onu

sonuna kadar savuncak kadar iyi bilmek önemli.İşte eğer savunamassanız böle arada birileri

çıkıp saçmalık böle şeyler allah mallah yok inançsız yaşamak bilmiyorum ya harbiden acıyorum

ot gibi yaşamak gibi bişey insan biraz da olsa mrk etmezmi.

[Bu mesaj Brave tarafından 20 Ocak 2005 17:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

tüh kaçırmışım yine.

inanç tartışılmaz zaten, sorgulayarak da inanılmaz. sorgulayarak kabullenilen şey inanç olmaz, fikir/düşünce olur, bu yüsden de "sorgulayarak inandım" lafı oksimorondur (et yiyen vejeteryan gibi bişi).

bizim burda tartıştığımız konular çoğunlukla kimin neye neden inandığı değil, insanların inançlarının diğerlerine olan etkisi. bu tarikatın kanuna aykırı bi işi yoksa veya bi tehdit oluşturmuyorlarsa, bana göre hava hoş. istedikleri gibi takılsınlar.[signature][hline]h u m a n i t y - i s - t h e - o n l y - s u p e r p o w e r !

[Bu mesaj Rahan tarafından 20 Ocak 2005 18:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Allah aşkına böle burda ikidakkada alim kesilmeyin bide biliyomuş gibi kendinden emin cümleler kurmuşsun.Sorgulayarak kabullenilen şey demişsin.Hiç bu dinlerden haberi olmayan bir insan nerden geldiğini nasıl anlıycak sorgulamazmısın sen nerden geldik bu dünya neyin nesi ölünce nereye gidiyoruz hayat boş mu.Bu dünya neden var.Bunları sorgulayarak bi yaradanın olduğuna inanıyorsun dedim inançdan kastettiğim bu.Bu bir fikir düşünce değil.İnanç neden tartışılmasın tartışılır ben x dinine bağlı biriyle tartışarak dinindeki şeylerin neden yanlış olduğunu mantık doğrultusunda açıklık getirebilirim ki zaten İslam da mantık dini içinde mantık aradığında herşey mantığa uyar kesinlikle içinde bu neden böle diyebileceğin sözler söylenmemiş Kur an da böyle denmiş demekki böyle diye bişey yok işte dinimizde sebebiyle herşeyiyle yazıyor.Din Tartışılır ben karşı dindeki kişinin teorilerini çürütcem belki neden bu böle dediğim de kem küm walla atalarımız öle demiş böle olmuş diyosa tartışılabiliyormuş demekki.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Penthesilea, 20 Ocak 2005 07:49 tarihinde demiş ki:
said:
Pirvan, 20 Ocak 2005 00:28 tarihinde demiş ki:
Hristiyan.net ha?! Şimdi faka bastın evlat. Böyle felsefeden dem vurup da zırvalayan misyoner faaliyetlerin icindesin demek ki.. Müslümanların Allah inancına atıp tuttun. Mantıksızlığını zırvaladın. Peki yüzlerce kopyası olan, birçok çelişkiye ve kavgaya sahip olan hristiyanlık daha mı mantıklı bundan? Kutsal ruh mu daha mantıklı olan yoksa? Bu memleketin evlatları bir boşluk içinde olabilir ama size izin vermezler. Burada dini bir inanç meselesinden bahsetmiyorum tam olarak bahsettiğim şey iki saattir zırvaladığın şeylerin birbiriyle çeliştiğidir.
Binlerce yıldır köpekler gibi sokaklarda birbirini kesen hristiyan inancı mı daha üstüdür anadolu insanının inancından, yoksa maymun dansı yaparak tanrı olduğunu iddia eden kevaşe solara mı? Hangisi bu ülke çocuklarına ne vaat ediyor? Hangisi din felsefesini çarpıtmadan ortaya koyabiliyor?
Bundan sonra gözüm üzerinde. Bakalım ne ile ilgili ne kadar yazabileceksin satılmış seni

Pirvan o maymun dansı yapanlar da dini inançları yüzünden yapıyorlar, hristiyanlar da kutsal ruha dini inançları yüzünden tapıyor.
Başkalarının dinlerini eleştirirken saygılı olmanı rica ediyorum. Hatta eleştirmemeni.
Çünkü dünyada hala din tartışması olduğuna göre bu akıl yoluyla kanıtlanabilecek birşey değil. İnanç meselesi. Kimsenin inancı da başkasından üstün olamaz.

Peki bu nedenle mi bu adam sayfalarca insanların inandığı şeye saldırıyor ve sen ses çıkarmıyorsun? Yoksa acaba kendinizde olan bir nefret mi bunun nedeni? Başka bir başlıkta demişsin ki, "çocukluğumdan beri inandığım fikirlere saldırılmaya devam ederseniz sessiz kalamam". Bu insanların çocukluklarından beri inandıkları şeylere saldırılmıyor mu peki? Neden sessiz kalıyorsun?
2. olarak ise... Bunların "din" sıfatı taşıdığını düşünmüyorum. Çünkü bunlar doğrudan politize, dış ülke çıkarları için çalışan, sömürge,köle beyinler yetiştirmek için ortaya çıkarılmış, bir ülkenin gençlerini sadece dinlerinden değil benliklerinden de koparmayı amaçlayan hareketlerdir. Bu misyoner faaliyetlerin birer din vazifesi gördüğüne inanamam. Keşke herkes düşünse, sorgulasa ve hangi dine inanacağına ya da inanmayacağına karar verebilse. ancak bu faaliyetler insanı düşünmeye teşvik ediyor gibi görünmekle beraber onlara maddi yardım ederek, kendine bağlayarak yaptıklarını sorgulamasını kısıtlıyor. Yani aynı düşünsel kısıtlama bu faaliyetlerde yaptırım halini alarak, daha da derinleşiyor.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pirvan, 20 Ocak 2005 19:28 tarihinde demiş ki:
Peki bu nedenle mi bu adam sayfalarca insanların inandığı şeye saldırıyor ve sen ses çıkarmıyorsun? Yoksa acaba kendinizde olan bir nefret mi bunun nedeni? Başka bir başlıkta demişsin ki, "çocukluğumdan beri inandığım fikirlere saldırılmaya devam ederseniz sessiz kalamam". Bu insanların çocukluklarından beri inandıkları şeylere saldırılmıyor mu peki? Neden sessiz kalıyorsun?
2. olarak ise... Bunların "din" sıfatı taşıdığını düşünmüyorum. Çünkü bunlar doğrudan politize, dış ülke çıkarları için çalışan, sömürge,köle beyinler yetiştirmek için ortaya çıkarılmış, bir ülkenin gençlerini sadece dinlerinden değil benliklerinden de koparmayı amaçlayan hareketlerdir. Bu misyoner faaliyetlerin birer din vazifesi gördüğüne inanamam. Keşke herkes düşünse, sorgulasa ve hangi dine inanacağına ya da inanmayacağına karar verebilse. ancak bu faaliyetler insanı düşünmeye teşvik ediyor gibi görünmekle beraber onlara maddi yardım ederek, kendine bağlayarak yaptıklarını sorgulamasını kısıtlıyor. Yani aynı düşünsel kısıtlama bu faaliyetlerde yaptırım halini alarak, daha da derinleşiyor.

Bi ajan demediğin kalmış.
Bence misyonerlikle alakası yok bu olayın. Televizyonun size yansıttığı kadarıyla, orda spikerlerin yaptığı yoruma göre değerlendiriyosunuz.

Daha önceden de söylediğim gibi Solara ben ilahi varlığım demiyo. Onun anlattığı çok daha farklı bi şey ki star, kendi dediğinin doğru çıkması için kırpıp kırpıp kendi yorumunu katarak geçiştiriyo olayı. Böyle düşünmemin nedeni, orda aradan kaçan kelimeler. Geçiştirdiği kısımlarda gayet de açıklamaya çalışıyolar. ama her zamanki gibi olay medyası bunun üstünü kapatıyo arkadaşım.[signature][hline]Tulahr

[Bu mesaj riglous tarafından 20 Ocak 2005 19:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
riglous, 20 Ocak 2005 19:46 tarihinde demiş ki:
said:
Pirvan, 20 Ocak 2005 19:28 tarihinde demiş ki:
2. olarak ise... Bunların "din" sıfatı taşıdığını düşünmüyorum. Çünkü bunlar doğrudan politize, dış ülke çıkarları için çalışan, sömürge,köle beyinler yetiştirmek için ortaya çıkarılmış, bir ülkenin gençlerini sadece dinlerinden değil benliklerinden de koparmayı amaçlayan hareketlerdir. Bu misyoner faaliyetlerin birer din vazifesi gördüğüne inanamam. Keşke herkes düşünse, sorgulasa ve hangi dine inanacağına ya da inanmayacağına karar verebilse. ancak bu faaliyetler insanı düşünmeye teşvik ediyor gibi görünmekle beraber onlara maddi yardım ederek, kendine bağlayarak yaptıklarını sorgulamasını kısıtlıyor. Yani aynı düşünsel kısıtlama bu faaliyetlerde yaptırım halini alarak, daha da derinleşiyor.

Bi ajan demediğin kalmış.
Bence misyonerlikle alakası yok bu olayın. Televizyonun size yansıttığı kadarıyla, orda spikerlerin yaptığı yoruma göre değerlendiriyosunuz.

Daha önceden de söylediğim gibi Solara ben ilahi varlığım demiyo. Onun anlattığı çok daha farklı bi şey ki star, kendi dediğinin doğru çıkması için kırpıp kırpıp kendi yorumunu katarak geçiştiriyo olayı. Böyle düşünmemin nedeni, orda aradan kaçan kelimeler. Geçiştirdiği kısımlarda gayet de açıklamaya çalışıyolar. ama her zamanki gibi olay medyası bunun üstünü kapatıyo arkadaşım.

Dememiş miyim? Afedersiniz Solara ve tarikatı ajandır bunu da ekleyeyim.

Solara ne diyor hadi bilen bir ağızdan duyalım. Sen anlat biz cevabını verelim. Kadim ve büyüğüm ezelden beridir varım kıçımdan alev atarım diyorsa, buyursun çıksın karşıma kim daha kadim bir görelim bakalım.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...