Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Solara Tarikatı,

felixxx

Öne çıkan mesajlar

said:
FakeAccount, 19 Ocak 2005 21:27 tarihinde demiş ki:
Hayır o bi yana!
Tanrıya inananlar etraflarında herkes desteklediği için sorgulamıyorlar(genelleme yaptım)
Kaçınız İslam'ı bilerek ve isteyerek(Inanarak) seçti?

Belki Solar bilmem ne saçma,
Peki Dierleri çok mu mantıklı?

PS:Bu soruyu ispatlayıp (efendice) tanrının varlığını ispat edene hll olsun...

Kuran'da yazan şeyler tek tek günümüze yansımaya başladı.. hemde kaç 100.000 yıl önce yazılmış şeyler bugün ortaya çıkıyor bundan büyük kanıt olmaz islamiyeti seçmemde..[signature][hline]| Paticik KO Moderator | Gamerbug Admin |[b]
[b]E-Mail:
[email protected] | ICQ: 124744
Sosyal ağlarda paylaş

said:
FRP_Master, 19 Ocak 2005 22:31 tarihinde demiş ki:
said:
Hayır o bi yana!
Tanrıya inananlar etraflarında herkes desteklediği için sorgulamıyorlar(genelleme yaptım)

Kuran'da yazan şeyler tek tek günümüze yansımaya başladı.. hemde kaç 100.000 yıl önce yazılmış şeyler bugün ortaya çıkıyor bundan büyük kanıt olmaz islamiyeti seçmemde..

ewt etraf münafık kaynıyo.(bahse girerim sen dininin gereklerini yapıyormusun dicek)[signature][hline]Volfied, 04 Kasım 2004 18:08 tarihinde demiş ki:
lan buraya sizin resminizi koysam altina TOP yazsam TOP lan bu mu diceniz
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman o sormadan cevaplayam : hayır çoğunu yapmıyorum namaz kılmıyorum mesela çünkü daha örenciyim ilerde tutarım o ayrı bişey şu anda zamanım olmuyor farz olduğunuda sanmıyorum şu anda..Orucumu tutuyorum,günahı olduğunca az işlemeye çalışıyorum,sarhoş olmuyorum vs..
övmek için sölemiorum ama bazı şeylere dikkat etmek lazım,özellikle konu din ise..[signature][hline]| Paticik KO Moderator | Gamerbug Admin |[b]
[b]E-Mail:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
said:
Hayır o bi yana!

Kuran'da yazan şeyler tek tek günümüze yansımaya başladı.. hemde kaç 100.000 yıl önce yazılmış şeyler bugün ortaya çıkıyor bundan büyük kanıt olmaz islamiyeti seçmemde..

Kuran'da yazan şeyler tek tek günümüze yansımaya başladı...
sade 3 tane örnek isteyeceğim çok deil...

Ayrıca;
Medem yeni yeni ortaya çıkıyor,
Bu kdr zamandır inanlar için bir kanıt yoktu??
Onlar neye inanıyorlardı?[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...
http://forum.paticik.com/view.php?id=105586
Absolut, 13 Aralık 2004 17:31 tarihinde demiş ki:

Hayır fareden çok kokran biri değilim ama kulağımı burunumu yerse küserim :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sirnaber, 19 Ocak 2005 22:34 tarihinde demiş ki:
yine bensiz din tartışmasına girmişsiniz ama olmazki..:-P uzatmıcam, bu topik de zaten silincek veyahut kitlenecek gibi görünüyo. insan kendisi için düşünmeyi öğrenemedikçe, başkaları onun yerine düşünecek ve onun hayatını, inancını, parasını vesairesini kontrol edecek.ayrıca din veya inanç sorgulanacak bişey değildir, inanıyorsan aklında şüpheye dair birşey olmaması gerekir, ve inancının gereğini yaparsın, insanları kandırmadığın, küçük düşürmediğin, zarar vermediğin sürece kimse bişey diyemez.

edik: 100.000 yıl uhehahea

bu mesajla konuyu kapatalım.herkes alıcanı aldı[signature][hline]Volfied, 04 Kasım 2004 18:08 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sirnaber, 19 Ocak 2005 22:34 tarihinde demiş ki:
yine bensiz din tartışmasına girmişsiniz ama olmazki..:-P uzatmıcam, bu topik de zaten silincek veyahut kitlenecek gibi görünüyo. insan kendisi için düşünmeyi öğrenemedikçe, başkaları onun yerine düşünecek ve onun hayatını, inancını, parasını vesairesini kontrol edecek.ayrıca din veya inanç sorgulanacak bişey değildir, inanıyorsan aklında şüpheye dair birşey olmaması gerekir, ve inancının gereğini yaparsın, insanları kandırmadığın, küçük düşürmediğin, zarar vermediğin sürece kimse bişey diyemez.

edik: 100.000 yıl uhehahea

o kadın gerçek diil,hadi anasını satayım DİYELİM GERÇEK OLDU ulan parayla din mi olur ZUAHHA güldürmeyin beni yemişim ya..
Allah bizden paramı istedi yaratırken..madem tanrı herkesi o yarattı paraya ne ihtiyacı var peh.. boş işler bu işler kolpa kolpa gelin tarikat duruyorum
Paticik Tarikatı,girmek 50 dolar giren kişiler garanti +20 yıl daha yaşıcak.. :D[signature][hline]| Paticik KO Moderator | Gamerbug Admin |[b]
[b]E-Mail:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
FakeAccount, 19 Ocak 2005 22:37 tarihinde demiş ki:
said:
said:
Hayır o bi yana!

Ayrıca;
Onlar neye inanıyorlardı?

binalar cami boyunu geçicek
insanlar birbirleri ile ölümüne yarışacak
vasıtalarla mesafeler azalacak
dünya münafıkla dolcak ...........................

[Bu mesaj Cirit tarafından 19 Ocak 2005 22:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
FakeAccount, 19 Ocak 2005 22:37 tarihinde demiş ki:
said:
said:
Hayır o bi yana!

Ayrıca;
Onlar neye inanıyorlardı?

mantıklı bir açıklaması yok,sonuçta ben peygamber değilim bilemem ama vardır bi sebebi..belki kıyamete yaklaşmamızdan,zaten konu hristiyanlık,müslümanlık değil konu solaranın saçmalığı parayla şeymi olurmuş peeh..[signature][hline]| Paticik KO Moderator | Gamerbug Admin |[b]
[b]E-Mail:
Sosyal ağlarda paylaş

aheuhehuha hiç gülücem yoktu bu yazıomu gerçekten :D
Peki binayı nasıl tanımlamışlar?? ve "100.000" yıl önce bina yoktu o zmn inanlar nasıl inandı?
insanlar birbirleri ile ölümüne yarışacak
lol bu ilk din(sanırım hrist.) den önce de insanlar birbirleriyle ölümüne yarışıyordu...
vasıtalarla mesafeler azalacak
Yukarda bina için yazdıklarım vasıta içinde geçerli...
dünya münafıkla dolcak
Bunu anlamadım münafıkla dolduğunu nasıl anlıcaz?? Bu göreceli bişi??[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cirit, 19 Ocak 2005 22:41 tarihinde demiş ki:
yok böyle tipler din konulu tartışma olupta damlamak için gün boyu online.

doru sölüosun,ama insanları bunun için yargılayamassın ben topiği yeni gördüm ve insan görünce direk merak uyandıran bi konu bi din konusu çünkü somut olmadı bugüne kadar hiç.. en azından uzun zamandır..yan insanların ilgisini çekmeside normal[signature][hline]| Paticik KO Moderator | Gamerbug Admin |[b]
[b]E-Mail:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
FakeAccount, 19 Ocak 2005 22:42 tarihinde demiş ki:

o zamanlar binamı yoktu ? zuaahh doru sölüosun herkes dıaşrda yatıodu çadırda,zaten piramitlerde bi bina tipi değil..
olm Kuran'da GÖKDELEN boyunu geçecek demioki veya bina..
yapıt dio yani insanların kaldığı yer bilmiorum sen müslamanlığa bişey atmaya çalışıon gibi geldi sanırım hristiyan flnsın sen ?[signature][hline]| Paticik KO Moderator | Gamerbug Admin |[b]
[b]E-Mail:
Sosyal ağlarda paylaş

yazanları bakıp yazmadım.bina benim eklemem.insanların yaşadığı yerler diye geçiyo sanırım o 2 cümle.laf atacağına git bi Kuran al .ama en azından elini yıka.
4. maddeye gelincede bi aynaya bak birde nüfus cüzdanındaki din kısmına.büyük ihtimal o dine inanmıyorsun buda münafıklıktır[signature][hline]Volfied, 04 Kasım 2004 18:08 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
FRP_Master, 19 Ocak 2005 22:46 tarihinde demiş ki:
said:
FakeAccount, 19 Ocak 2005 22:42 tarihinde demiş ki:
Peki binayı nasıl tanımlamışlar?? ve "100.000" yıl önce bina yoktu o zmn inanlar nasıl inandı?

o zamanlar binamı yoktu ? zuaahh doru sölüosun herkes dıaşrda yatıodu çadırda,zaten piramitlerde bi bina tipi değil..
olm Kuran'da GÖKDELEN boyunu geçecek demioki veya bina..
yapıt dio yani insanların kaldığı yer bilmiorum sen müslamanlığa bişey atmaya çalışıon gibi geldi sanırım hristiyan flnsın sen ?
[signature][hline]| Paticik KO Moderator | Gamerbug Admin |[b]
[b]E-Mail:
Sosyal ağlarda paylaş

alakası yok ben müslümanım(kimlikte öyle yazıo-henüz tam anlamıyla bişi seçmediğim için deiştirtmedim...)

Ben sorgulayan bi insanım...
Insan, düşünmeden sorgulamadan bir dine inanıyorsa ben onun inancından şüphe ederim...
Bana ispatlamadanda herhangibi bi dine asla körü körüne bağlanmam,
Eğer bana bir dini ispatşarsanız, Dine gereken değerini veririm...[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
FRP_Master, 19 Ocak 2005 22:50 tarihinde demiş ki:
üff cirit sende taktın posta bırak kassınlar nolcak peh,post fln kasamazlar zaten öle onca kişi var burda,mantıklı bi msg atması gerekirki atmadığı takdirde zaten forumdan uzaklaştırılıo..

Aynen haa!!
Bi post kasma lafıdır gidio!!
0 Layın kardeşim Şu Post sayımı Yokmu bi staff hatta Post attıkça Artmasın!!

Sanki 5000 post a gelince madalya takıolar :P[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
FakeAccount, 19 Ocak 2005 22:49 tarihinde demiş ki:
alakası yok ben müslümanım(kimlikte öyle yazıo-henüz tam anlamıyla bişi seçmediğim için deiştirtmedim...)

Insan, düşünmeden sorgulamadan bir dine inanıyorsa ben onun inancından şüphe ederim...
Eğer bana bir dini ispatşarsanız, Dine gereken değerini veririm...

o zaman sana şunu diyorum hiçbir dinde bugün olanlar yazılmıo bu 1.,en çok tanığı ve kalıntıları olan din müslüman dini,insan dine ona sığındığı için inanır,dini sorgularken haddini aşma auaeuahe hiç güleceğim yoktu fln ? saygı göster ilerde ne olursan ol ister hrist.ol,ister musevi ister müslüman kal ama kimsenin inancıyla dalga geçmeye hakkımız yok...[signature][hline]| Paticik KO Moderator | Gamerbug Admin |[b]
[b]E-Mail:
Sosyal ağlarda paylaş

tmm son mesajım sora ne derse desinler bugün için çıkıyorum

madem sorguluyorsun bir dini kitap al da oku.Allah sırf sen inan diye gökten ateş topu mu düşürsün.senin inancın ona ne kazandırır.inanan kazanır sadece.çünkü inandığı şeyin hiçbirşeye ihtiyacı yok[signature][hline]Volfied, 04 Kasım 2004 18:08 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
FRP_Master, 19 Ocak 2005 22:53 tarihinde demiş ki:
said:
FakeAccount, 19 Ocak 2005 22:49 tarihinde demiş ki:

Eğer bana bir dini ispatşarsanız, Dine gereken değerini veririm...

o zaman sana şunu diyorum hiçbir dinde bugün olanlar yazılmıo bu 1.,en çok tanığı ve kalıntıları olan din müslüman dini,insan dine ona sığındığı için inanır,dini sorgularken haddini aşma auaeuahe hiç güleceğim yoktu fln ? saygı göster ilerde ne olursan ol ister hrist.ol,ister musevi ister müslüman kal ama kimsenin inancıyla dalga geçmeye hakkımız yok...

Ben asla kımsenın inancıyla dalga geçmedim!!
adam orda öyle komik bir çeviri yapmış ki, (Kuranda bina yazdığını söylemiş)
Orda güldüm yani o gülüş ne islama ne dine ne tanrıya direct Forumu yazan arkadaşa....[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cirit, 19 Ocak 2005 22:53 tarihinde demiş ki:
tmm son mesajım sora ne derse desinler bugün için çıkıyorum

madem sorguluyorsun bir dini kitap al da oku.Allah sırf sen inan diye gökten ateş topu mu düşürsün.senin inancın ona ne kazandırır.inanan kazanır sadece.çünkü inandığı şeyin hiçbirşeye ihtiyacı yok

Gökten ateş topu düşünce inansaydım,
Senin gibi olurdum...[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...