Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Solara Tarikatı,

felixxx

Öne çıkan mesajlar

arkadaşım biz burda tam inanan kısmı inceliyoruz...
İslama inanıyorsan islam senden bunları yapmanı istiyor...
(Bknz. Islamın 5 şart'ı)[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...
http://forum.paticik.com/view.php?id=105586
Absolut, 13 Aralık 2004 17:31 tarihinde demiş ki:

Hayır fareden çok kokran biri değilim ama kulağımı burunumu yerse küserim :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
freeedom, 19 Ocak 2005 21:52 tarihinde demiş ki:
o zaman bi tane daha yartsın da gorelim ayrıca head ten once de dunya vardı :D allah allah icip icip mi geliyonuz karsıma

o zmn bende tanrıdan istiyorum o kendı yarattıgını ıspatlasın bi tane daha yaratsın...[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

freeedom , sadece mesajlarından ; kulaktan dolma bilgiler ile bir şeyler kanıtlamaya , bir şeylerin arkasında durmaya çalıştığını görebiliyorum. buna saygı duyuyorum çünkü bu senin içgüdün. ama bu konuda biraz daha araştırma yapmanı , karşıt olan düşünceleri de ayrıntılarıyla incelemeni tavsiye ederim.

ki , gözün açılsın.
iyi akşamlar.[signature][hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
i want a boy with çemçük smile and pişmaniye hair.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya manyak mısınız?[signature][hline]UO - Penthesilea, Archer Mage of Metalon
SWG - Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Bounty Hunter Association
WoW - Penthesilea, Night Elf Hunter of Anatolian Sunrise
Xaer_Aloneheart, 18 Ocak 2005 22:33 tarihinde demiş ki:
adam okulda yemek yerken Dela'ya nefretle bakıyo. madalyası var diye.. böyle bi adam işte..
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu konuyu ben vizyonda açmıştım, "deşifre" diye. bugün atv'ye de çıktı.

tek bi şey sorucam, insanların farklı bi şeye inanmaları suç mu? ayrıca bu insanların bu kadar tepki göstermelerinin sebebi sizce bu insanların sapkın olduğu mu yoksa anlamamaları mı?
kadının ben tanrıyım demesinin "enel hak"tan hiçbi farkı yok. beğenmiyosanız, zaten inanmazsınız. ama insanları dinden çıkarıyolar lafı... kadının uyguladığı psikodrama tekniği varoluşun değerini göstermek içindi. her ne kadar star ekibi görüntülerin "olay" yaratacak kısımlarını kırpıp kendilerince yorumlasa da, en azından sizin o kara cahillere körü körüne inanmamanızı beklerdim.

"ben anlamıyosam saçmadır" mantığıyla nereye kadar?[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Penthesilea, 19 Ocak 2005 21:31 tarihinde demiş ki:
Yok freeedom ben genel konuştum, başta haberi hazırlayan kuruluş olmak üzere.

Bu adamlar bir şeye inanıyorlar, onun gerektirdiklerini yapıyorlar. Bir müslüman da günde 5 defa namaz kılıyor, güneye dönüp dua okuyup eğiliyor kalkıyor kafasını yere koyuyor kaç defa. Bir hristiyan gidip en büyük sırlarını pederlere anlatıyor. Bir musevi gidip bir duvarın önünde ağlıyor. Bir şamanist ateşe tapıyor, ayinler düzenliyor su atıp söndürebileceğin bir şey için. Bir budist hayvan taklitleri yapıyor.

Bunların hepsi dışardan bakarsınız gayet komik görülebilecek şeyler. Ama inanç bunlar, siz doğru bulursunuz veya bulmazsınız böyle saldırmaya hakkı yok kimsenin.

saydigin 3 din birazda budizm asirlardir var olan insanlarin gerekirse hayatini verdigi bir inanc sekli diger yandan digerleri ise modernlesme icerisinde kendini kaybetmis manevi acidan boslukta birseye tutunmak isteyen insanlari kullanan bir dolandiricilik turu 3 dinin peygamberleride kendilerini yaptiklari mucize denilecek seylerle kendilerini kanitlamistir peki bunlar ? anca ben kr@Lim modunda geziyorlar son olarak bu dedigin dinlerde carpitilmamis olan esas taraflarina gidersen seni hersekilde dostluk icinde karsilarlar bunlara gittiginde once suraya bagis aylik su kadar vericen gibi para pesindeler neyse...[signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....
Sosyal ağlarda paylaş

yoo sen gördüğün yüzünü savunuyorsun :)
arkasını bi çevirip bakmalı...
herkes neden sadece tek yüzünü görüyor diye sormalı...[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Disappear, 19 Ocak 2005 22:06 tarihinde demiş ki:
said:
Penthesilea, 19 Ocak 2005 21:31 tarihinde demiş ki:
Yok freeedom ben genel konuştum, başta haberi hazırlayan kuruluş olmak üzere.

Bu adamlar bir şeye inanıyorlar, onun gerektirdiklerini yapıyorlar. Bir müslüman da günde 5 defa namaz kılıyor, güneye dönüp dua okuyup eğiliyor kalkıyor kafasını yere koyuyor kaç defa. Bir hristiyan gidip en büyük sırlarını pederlere anlatıyor. Bir musevi gidip bir duvarın önünde ağlıyor. Bir şamanist ateşe tapıyor, ayinler düzenliyor su atıp söndürebileceğin bir şey için. Bir budist hayvan taklitleri yapıyor.

Bunların hepsi dışardan bakarsınız gayet komik görülebilecek şeyler. Ama inanç bunlar, siz doğru bulursunuz veya bulmazsınız böyle saldırmaya hakkı yok kimsenin.

saydigin 3 din birazda budizm asirlardir var olan insanlarin gerekirse hayatini verdigi bir inanc sekli diger yandan digerleri ise modernlesme icerisinde kendini kaybetmis manevi acidan boslukta birseye tutunmak isteyen insanlari kullanan bir dolandiricilik turu 3 dinin peygamberleride kendilerini yaptiklari mucize denilecek seylerle kendilerini kanitlamistir peki bunlar ? anca ben kr@Lim modunda geziyorlar son olarak bu dedigin dinlerde carpitilmamis olan esas taraflarina gidersen seni hersekilde dostluk icinde karsilarlar bunlara gittiginde once suraya bagis aylik su kadar vericen gibi para pesindeler neyse...

Sen bu mucizelerden birini gördün mü?

>Hyr...
Peki bilmediğin bi şeyi nasıl başkalarından duyup Direct inanıldığına Çok Güzel bir örnek...[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

o zmn tanrının olduguna nasıl inanıcaz?
Cvp: Herkes inandığı için...

Peki Herkes Solar bilmem neye inansaydı Burda gülenler inanıcakmıydı...
Cvp: Inanıcaktı... (genelleme)[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

ya bi şey söylicem, bu hatun da farklı bi şey söylemedi ki. kadının anlatmaya çalıştığı şey tanrının bir bütün olduğu ve kendisinin de bunun bi parçası olduğudur. buna dayanarak zaten siz de tanrının bi parçasısınız diyo. bu şirk falan diil, gayet de açıklanası bi şey. ama insanların kafasındaki yaratıcı figüründen çok farklı. anlaşılamadığı için zaten bu kadar yaygara yapıyolar. Raelcilerle Solara'nın yakından uzaktan ilgisi yok. en azından aynı kefeye konulmayı haketmiyo[signature][hline]Tulahr

[Bu mesaj riglous tarafından 19 Ocak 2005 22:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
FakeAccount, 19 Ocak 2005 22:14 tarihinde demiş ki:
o zmn tanrının olduguna nasıl inanıcaz?

vallaha bir gün gelipde hayatın elinden kayıp gittiğinde,yaşlı bir adam olup düşünmeye çok vaktin olduğunda,ne kadar aciz olduğunu hissettiğinde belki tanrı varmıdır yokmudur sorusunun cevabını alırsın.ki iş işten geçmiş olacak ama.
vallaha benim DİNİME göre de madalyonun iki yüzü var.bu tarafladan biri karanlık ve görülemeyen yüzü ki bu taraf şeytanın tarafı.(DİNİ OLANLAR ŞEYTANI BİLİR.OLMAYANLARINDA KULAK AŞİNALIĞI VARDIR).bir dini kitabın dediğini doğru uygulayan bir yerde sorun çıkmaz.(teröristleri saymıyorum,hiçbir dini kitap gitte işine gelmeyeni öldür demiyo)ama ben içkimi içerim sigaramı püfürdetirim benden üstün yoktur diyenlerin yuvası da yıkılıyo gerisi de geliyo.[signature][hline]Volfied, 04 Kasım 2004 18:08 tarihinde demiş ki:
lan buraya sizin resminizi koysam altina TOP yazsam TOP lan bu mu diceniz
Sosyal ağlarda paylaş

yok sen dini kendi içinde ayırmışsın...
biz burda dinin varlığını var ise dier arkadaşların başkalarının dini ile kendi inandıkları dini kıyaslıyoruz... :)

Yani sen biraz ayrı telden çalıosun :)[signature][hline]Ultima Online, Hayat Offline...

Sosyal ağlarda paylaş

başlıkta ''kıyaslıyalım''gibi bir kelime görmedim.kunduz taklidi yapmak istiyorsan solara tahminimce çok uzakta değil.birkaç milyar hazırlayıp koş yanına.en azından Tanrım benden para istemiyo[signature][hline]Volfied, 04 Kasım 2004 18:08 tarihinde demiş ki:
lan buraya sizin resminizi koysam altina TOP yazsam TOP lan bu mu diceniz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...