Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PostGIS vs mysql

behran

Öne çıkan mesajlar

selamlar.

lokasyon bazlı bir proje var elimde. sunucu maliyetleri ve hemde daha öğrenebilmek için .net mvc ve sql den vazgeçip python/django ya geçiş yapmaya karar verdim. ancak db olarak kararsızım

uygulama yoğun olarak lokasyon bazlı çalışacak. query ler lokasyona göre data alacak gibi. db olarak ne kullansam bilemedim. PostGIS postgre ye geo extender'ı . bunu yanı sıra sqlite veya mysql de kullanılabilir.

öneriniz ne olur? ileriye dönük ihtiyaçlara da uygun mesela?
Sosyal ağlarda paylaş

NoSQL'lerde data type olarak koordinat var mi ? Su koordinat icin 5 mile radius icinde kalan subeleri getir diyebiliyo musun mesela ? Diyemiyosaniz baya baya olayi anlamadan nosql iyidir diye girmis durumdasiniz. =)

Postgre iyidir, kendini kanitlamistir. Saklayabilecegi veri boyutu, satir sayisi ihtiyaclarin ustunde kalmaktadir. Yetmezse rahatca scale edilebilmektedir. Sonuc olarak iyidir guzeldir, yardir gitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

NoSQL'lerde data type olarak koordinat var mi ? Su koordinat icin 5 mile radius icinde kalan subeleri getir diyebiliyo musun mesela ? Diyemiyosaniz baya baya olayi anlamadan nosql iyidir diye girmis durumdasiniz. =)

Postgre iyidir, kendini kanitlamistir. Saklayabilecegi veri boyutu, satir sayisi ihtiyaclarin ustunde kalmaktadir. Yetmezse rahatca scale edilebilmektedir. Sonuc olarak iyidir guzeldir, yardir gitsin.

Direk Geo spatial / location la alakali link vermistim zaten. Link e bakmadan girmissin =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...