Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arkadaşlar bu netin ne zaman duzelicegi hakkında bilgisi olan var mı

3l_Fayed

Öne çıkan mesajlar

İnternet bağlantısının ne zaman düzeleceğini şu sözcüklerle açıklayabiliriz:
[li]Muntazaman[/li] [li]Çıkmaz ayın son perşembesi[/li] [li]Hamsi kavağa çıkınca[/li] [li]İkinci ayın otuzunda[/li] [li]Ölüler hortladığında[/li][signature][hline]Ne demişler "tedariksiz abdeste çıkan, domala domala taş ararmış"
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar bi sorun olduğunu kabul etmiyolarki düzeltmek içim bişi yapsınlar :(
Aradığımda bizde bi sorun yok diyor yavşaklar.
Evde sorun bende, işde yine bende, arkadaşa gidiyorum yine bizde, nette sorduğum adamlardada sorun varmış ama sorun tabiki telekomda değil sorun onlarda :)
Yani bu boktan sadece telekomdaki konuşmayı bile bilmiyen 3-5 mankafa anlıyor, geri kalan bizler boşuna okuduk boşuna bilgisayar kullanıyoruz ve hiç bişeyden anlamıyan kör cahilleriz.
Bu durumda lütfen telekoma bok atıp sorun var demeyin sorun onlarda değilmiş, bizdeymiş.
Annesi ile münasebette bulunduğumun telekomu sinir hastası edicek beni :(
Sosyal ağlarda paylaş

Bunca yıldır bilgisayar kullanıyorum sırf sinir bastığından ve adamlara al ulan demek için hem format atıp hem 2. bi modem aldım. Şerefsiz sizin modemde sorun dedi modemi alalı 2 saat oluyo diğer modemdede aynı dedim ozaman virus olabilir dedi :) yeni format attım virüs falan yok makina tertemiz ve yeni kuruldu dedim, yavvşak durdu durdu ozaman yapıcak bişi yok dedi delirip ana avrat küfür ettim nebiçim konuşuyorsun diyo asıl sen ne skime orda oturuyosun dedim kapattı telefonu it.
cevaba bakın yav ozaman yapıcak bişi yok dedi :) ulan ben ne yapayım ben modem almışım format atmışım :) bahane bulamadıya kaldı g*t gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

yaklasık 13-14 yıldır bilgisayar kullanırım. internetle bayadır tanısırız :P ne zaman deniz asırı bi ülkede deprem olsa fiber optik kablolar hasar gorur ve bu bağlantı sorunları yasanır. Telekom surekli 1 hafta 10 gun 20 gun sonra düzelcek der ama siz üzerine min. 1 ay eklersiniz :)) alısırsınız bi süre sonra bu ulkede devlet alt yapısıyla verilen bir hizmetin çok kaliteli olmasını beklemeyin derim.[signature][hline]PRaXToR
Orc İxgenon
Paper Mage lvl 51
National Point: 55 Manner 585
ßir cümle ile ßen: Ölümü beklerken ßoş vakitlerimi değerlendiriyorum!
Sosyal ağlarda paylaş

Bence en az 2 hafta daha beklicez...
Güney doğu asya ile Newyork - İstanbul arasındaki kablonun ne alakası var onuda anlayamadım ben. Anlayan beri gele...[signature][hline]Ne demişler "tedariksiz abdeste çıkan, domala domala taş ararmış"

[Bu mesaj fatihkaraca tarafından 24 Ocak 2005 15:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

:))) aslında anlamak biraz zor ama sallamak serbest iste sallama cevaplar
1-herhangibi kıtasal arası dolasım kablosu (artık neyse onun ismi) yani fiber kablo kavsağı :P zarar gorduğu zaman internet hızı duser. Ancak alt yapısı sağlam bi ülkede türkiye gibi kablo hattı zayıf olan ülkelere nazaran daha az etkilenir.(bunuda söyle acıklamak lazım kapasitesi 50 olan oyun salonuna en hızlı hangi bağlantı ile girersiniz 2048 adsl ile mi dialup lamı)

2.ihtimal deprem esnasında zarar goren kablo iletisimini sağlam olan hatlara yoneltiğinde ortaya çıkan yoğunluktan daha fazla etkilenmesi gibi

ama tabiki bu yukardakiler tamamen atmasyon diye tabir ettiğimiz masallar. isin doğrusunu bende bilmiyorum ama olay böyle bilenler bilir ne zaman deprem olsa aynı hikaye ortaya çıkar[signature][hline]PRaXToR
Orc İxgenon
Paper Mage lvl 51
Sosyal ağlarda paylaş

kirmizi yada pembe kar yaginca :)[signature][hline]Başlık: kIzIn1i kavranamaz, tasvir edilemez, anla$ilamaz, nitelenemezdir.. kIzIn1ine ula$mak yok olmak değil, sonsuzLuğa ve ölümsüzLüğe ula$maktir..
Name :kIzIn1i
Nation:MagiCian
Race :EL Morad
Job :gLacier
LvL :5x
Manner:389
cLan :Knights
Server :ARES
ßir cümle ile ßen: Affetme özeLLigimi kayßettim!..
Sosyal ağlarda paylaş

yurtdısındaki 256k ile bizdeki 256k bağlantısı arasında dağlar kadar fark varmıs :P (yine altyapı)

not: herseye rağmen ülkemi seviyorum ve tabiki istanbulu :P[signature][hline]PRaXToR
Orc İxgenon
Paper Mage lvl 51
Sosyal ağlarda paylaş

ehu ehu 3l_fayed sen yine dc oluyopta kafayı yiyosan ben napiim.1,5 aydır 45 lvl dolanan ben dün sonunda %99 olmayı başardım.40 yılın başında bi harpye girios.50k xp daha alsam 46 olcam.ama oda ne?dc from server!az önce lagdan dolayı hiç annamadıım bi sepepten dolayı yatmışım yine.ver elini %94.gidem zombide kasam dedim.oda nesi yine lag ve cold yine yatar.%89.uzatmaya gerek yok.türk telekomun bi babasıda ben oldum annıycanıs :D :hrr:[signature][hline]love is the name
s.x is the game
forget the name
play the game
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fatihkaraca, 24 Ocak 2005 14:15 tarihinde demiş ki:
İnternet bağlantısının ne zaman düzeleceğini şu sözcüklerle açıklayabiliriz:
[li]Muntazaman[/li] [li]Çıkmaz ayın son perşembesi[/li] [li]Hamsi kavağa çıkınca[/li] [li]İkinci ayın otuzunda[/li] [li]Ölüler hortladığında[/li]

baba size desemki ben ben aradim sorunu sordum adam ne dese begenirsin :) sorun vardi onarildi artiq busekilde devam edilecek (eski haline gelmis onlara göre)!!![signature][hline]LuciferTR
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...