Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Direct Connection tarzında oynarken IP sorunu

life_e

Öne çıkan mesajlar

Merhaba!
Benim şu andaki bağlantım 256kb ADSL...Dial-up tayken çeşitli oyunları direct connection ile(birisi server olurdu ve herkes onun ip sini yazıp otomatik olarak oyuna bağlanırdı) oynadık ve hiçbir sorun çıkmazdı.

Şimdi ise modemim USR 9105 ethernet...USB modemlerin hiç çıkarmadığı, router özelliğinden kaynaklana bir sorunla karşı karşıyayım.Oyunda gözüken IP ile benim Internet üzerindeki IP m çok farklı, Oyunun algıladığı IP 192.168.1.2 şeklinde(sanki sizin anlattıklarınızdan yola çıkarak ağ üzerindeki bir bilgisayar gibi).
Ben nasıl oyunun bu IP yerine benim gerçek IP mi Direct Connection seçeneği ile algılamasını sağlayabilirim?

Çok yere sordum ve bazılar DMZ ayarları dedi,yerel bağlantının TCP/IP ayarları ile yapmalısın dedi, Oyun için özel portlar açman gerekir(port açarken hangilerini açacağımı anlayamadım)...
Durum böyle, Network'ten çok anlamadığım için, (zaten network le ilgim yok; sadece ister yanıbaşımda, ister başka ülkede olsun; arkadaşımıun IP sini yazıp oyuna bağlanmak amacım.) size sorma ihtiyacı hisettim.Yardım edebilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...