Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

seymour duncan mı emg mi

kturumtay

Öne çıkan mesajlar

emg aktif manyetikleriyle ünlü bir markadır, metallica , slayer , zakk wylde (ozzy osbourne , black label society) gibi ünlüler tarafından kullanılır sert tonlar için birebirdir.
seymour duncan çeşit çeşit manyetikleri vardır gayet kalitelidir strat tipi gitarlarda daha çok kullanılır kullanan ünlüleri yazmaya kalksam bitmez ama bi kaç tane örnek vermek gerekirse mike stern , iron maiden , jeff beck , george lynch , dave mustain..
arasındaki fark emg de genel olarak sert ve canlı tonlar alırsın , seymour duncan manyetikleriyle böyle ton almak pek bi mümkün değildir (aktif manyetik farkı) yanlız seymour duncanın verdiği smooth tonlarıda emg ile almak pek mümkün değildir falan filan gider daha bu..[signature][hline][i]smile at me and I will stay, start to cry and I'll go away, just please dont leave me guessing.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

ha aktıf pasıf olayı nedır bide pahalı jacksonlarda 2 hmlılerde 3 way var neden 3 way 5 way olsa daha iyi olmaz mı[signature][hline]Chemical, 08 Aralık 2004 16:26 tarihinde demiş ki:
çok sular akmıyor ama görüntü sulu sulu parladı zaten gözler pikaçu gibi oldum lan
Sosyal ağlarda paylaş

5 durumlu switchler genellikle H/S/H yada S/S/S şekli gitarlarda oluyor bunun nedenide gayet basit her switch manyetiklerin ayrı kombinasyonu falan filan ya bunu bilirsin bilmen lazım , iki humbucklerlı gitarlarda neden 3 durumlu switch var buda gayet basit H/H gitar nasıl 5 durumlu bekleyebiliyosunki ? ya ne kadar açıklayabildim bunu bilmiyorum ama bundada açıklanıcak ne varki güzel kardeşim heh..
gelelim aktif pasif konusuna ; aktif manyetiklerde, tellerin titreşiminin pasif manyetiklere göre daha duyarlı bir biçimde yakaladığını ve soundu buna göre verdiğini görürüz(ondan daha canlı dedim) bunun dezavantajı ise pasif manyetiklere göre ton yelpazen daha azdır , pasif manyetiklerdede ton seçeneğin daha yüksek, canlılık (cıng cıng lık tabiri caiz ise) daha az..[signature][hline][i]smile at me and I will stay, start to cry and I'll go away, just please dont leave me guessing.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

Single olarak kullanılabilen hum, noise gate olarak kullanılabilen single falan filan var.

Mesela H/H bi giar. 5way var. Misal o zaman üstten sıra ile:
Front H - Front H Paralel - Front H as single, Rear H as single, paralel - Rear H Paralel - Rear H[signature][hline]"My shadow's the only one that walks beside me" (Bilo)
İmgelem Teorisi'nde Forum Deneme Aşamasında!
Sosyal ağlarda paylaş

İkiside iyi. Emg nin tonu acayip temizdir dip gürültüsü yapmaz aktif ve pasiflerinde. Aktiflerinin cleani kötü denir genelde ama ben iyi olduğunu duydum bi kaç kullanan arkadaşımdan. Aktif olduklarından gitarın ağacından vb. minumum etkilenirler tabi etkilenmezler diye bişey yok. Sert tonlara daha uygun

Seymour duncanın daha çok tarza hitap eden bi yapısı var. Tonları ve karakteristiği farklı farklı manyetikleri var. Jazz dan tut Dimebag Darrell ın tonuna kadar çeşitli tonları veren manyetikleri var. Bence sesi daha canlı pasif olduğu için(kendi düşüncem). Clean tondada muhtemelen daha iyi verim alırsın. Seymour duncanlarında LiveWare diye aktifleri olcaktı sanırım. Aktif manyetiklerin çıkışı her zaman daha yüksektir falan filan. ikiside başarılı manyetikler.[signature][hline]-Mumya lazımmıydı abi ?
-Yok sağol bilader
Sosyal ağlarda paylaş

Aktif magnetlerin kendi preamp ı var. Ama aktif magnetlerden daha sert ton alırsın olayı değil, yani sen pick up ları takınca gitardan alev çıkmıycak. Blues için dizayn edilmiş EMG magnetleride var.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

5 way in öle pek bi cancanı yok fazla
3 waylli h/h aletlerdende istediğin tonu yakalayabilirsin
zaten ritim çalarken neck manyetiği
solo giderken yada metal çalarken
bridge manyetik kullanırsın genellikle
ben şahsen peh kullanmıyorum middle manyetiği
o yüzden keşke h/h alsaydım zw set le beraber
81 / 85 öneririm sana alıcaksanda emg[signature][hline]I am lost in the black chamber.There's no way to turn back. I'm possessed by the old creature who has planned all to take my soul. Too late for me, in my hands, in my head. He is in me, my soul is lost in his black chamber...
Sosyal ağlarda paylaş

H/S/H kullanıyorum, 5way var. Ama çok memnunum.
Çünkü 3 pickup'ı farklı ve biraz modifiye çektim.
Ama söylendiği gibi orijinal manyetikle, hele ucuz gitarlarda bulunan sarma tel gibi pickupla pek farkeden olmuyor.[signature][hline]"My shadow's the only one that walks beside me" (Bilo)
İmgelem Teorisi'nde Forum Deneme Aşamasında!
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar zor bi seçim değil
eğer metal çalacaksan ve arada sırada clean kullanacam diyorsan emg al 85/81 set zakk wylde ınki gibi çok sert ve temiz distortion tonu alırsın

ama dersenki daha bi ton olsun seymur duncan ın alternatifleri çok geniş dave mustain den mikael akerfeldt e blink 182 den slash a kadar çoğu kişi seymour kullanıyor

bi çok farklı modeli var ve ben olsam seymour alırdım mesela bi 59/invader yada sh-10 kombosu süper olabilir

bide seymour un hot rail i var iron maiden kullanıyo single manyetik büyüklüğünde humbucker kral alet :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...