Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wordpress ile E - Ticaret ?

ibosch

Öne çıkan mesajlar

1 tane e-ticaret sitesi kurucam.Bugüne kadar wordpress ile baya site yaptım editledim vs.Her türlü site yaptım yalnız e - commerce hiç yapmadım.E-ticaret sitesi için sanırım ilk ssl sertifikası alıyoruz hostingimiz için ? Şimdi sırasıyla sorularım

1-) SSl sertifikası alıcazda 10-15 çeşit sertifika var, hatta marka marka. Ben düz yöresel ürünlerin satıldığı bir site açıcam hangisini almam mantıklı.Düşük teminant diyo kimisinde kimisinde domain doğrulama diyor kimisinde tam iş vs. vs. gidiyo da gidiyo.

2-) Sertifikayı aldık diyelim siteyi yapıcam lakin o sanal posu bağlamada sıkıntı yaşar mıyım ? Woocommerce için baya kolaylaştırıyo diyorlar. Yada bildiğiniz başka bir plugin var mı ? Ağır kodlamaya girmek zorunda kalır mıyım ?
Sosyal ağlarda paylaş

ben buraya sormana kızmıyorum ama araştırmadığın o kadar belli ki sorularından ve soruş tarzından bile. bu kadar basit mi bi şeyler abi kendi emeğini ortaya koyuyosun. bi şey kurucam diyosun az otur araştır yor kafayı saç dök. ne cins milletiz.

bilgiye geldi mi sıfırız, bilgiye ulaştığımız yok. bilgi sikimizde değil. eleştirmeye geldi mi ölen pilota bile akıl veririz.
Sosyal ağlarda paylaş

ibosch said:

1 tane e-ticaret sitesi kurucam.Bugüne kadar wordpress ile baya site yaptım editledim vs.Her türlü site yaptım yalnız e - commerce hiç yapmadım.E-ticaret sitesi için sanırım ilk ssl sertifikası alıyoruz hostingimiz için ? Şimdi sırasıyla sorularım

1-) SSl sertifikası alıcazda 10-15 çeşit sertifika var, hatta marka marka. Ben düz yöresel ürünlerin satıldığı bir site açıcam hangisini almam mantıklı.Düşük teminant diyo kimisinde kimisinde domain doğrulama diyor kimisinde tam iş vs. vs. gidiyo da gidiyo.

2-) Sertifikayı aldık diyelim siteyi yapıcam lakin o sanal posu bağlamada sıkıntı yaşar mıyım ? Woocommerce için baya kolaylaştırıyo diyorlar. Yada bildiğiniz başka bir plugin var mı ? Ağır kodlamaya girmek zorunda kalır mıyım ?

Evet Ssl sertifikası alman gerekli.
1. Digicert veya Rapid alabilirsin (Domain adına alman gerekecek), amaç kullanıcı verisini şifreli bir şekilde gönderip almak.
2. Çalışacağın bankanın sanal pos işlerini yapan şirket sana Api'yi gönderecek kodlamayı ona göre yapacaksın .
Sosyal ağlarda paylaş

Sabit ip, Ssl sertifikası, uygun güzel bir tema, hosting, 1-2 güzel pluginde aldık mı hemen hemen 500-1000 lira arası bişeye çıkıyo gibi.Güvenlik açısından araştırdım gayet iyi diyolar sıkıntı olmaz diyorlar.Woocommerce la sanalpos entagrasyonun da sanırım altından kalkarım, kalkamassam da sadece bunu yapanlar varmış araştırdığımda çıktı.
Ancak masraflara uğraşa bakınca hazır siteler daha iyi gibi çıkıyo.+ olarak SEO açısından sanırım 2 tık daha iyiler benim yaptığımdan.Ticimax, t-soft, IdeaSoft, tebilişim bulduğum güzel firmalar bunlar.
Siz hangisini tavsiye edersiniz bu firmalardan yada önerebileceğiniz başka bir firma var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...