Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gitar , Amfi Birkaç soru ve öneriler

Bleeding

Öne çıkan mesajlar

Şu anda 1000 Euro ve 300 mil tl ye yakın param var.
Ve kullanmakta olduğum gitar Squier Strat.
Şimdi ben bu paraya çok iyi bir amfi mi alayım ?
Yoksa bir gitar ve bir amfi mi alayım ?
Tavsiye edebileceğiniz gitar ve amfiler nedir ?
Bir arkadaşım Fender Stratocaster ve 60 wattlık amfi önerdi , buna ne dersiniz ?
Teşekkür[signature][hline]Time Only Knows..
Welcome to Persia
Sosyal ağlarda paylaş

sağlam bir amfi her zaman gerekli diye düşünüyorum, gitarından memnun musun ? değilsen ne tarz çalıyosun ?
daha detaylı bilgi verirsen daha fazla yardımcı olabilirim..
(amfilerin & gitarların marka fiyat konusunda vb..)[signature][hline][i]smile at me and I will stay, start to cry and I'll go away, just please dont leave me guessing.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

Gitardan iyi bi amfide çalınca iyi ses geliyor . Ama daha iyi bir gitar alırsam ne gibi bir farklılık olacak ? Ve bu gitarlardaki farklılıklar neden dolayı oluyor ? İçindeki elektronik sistemden mi ?
Blues , rock çalıyorum daha çok[signature][hline]Time Only Knows..
Welcome to Persia
Sosyal ağlarda paylaş

blues & rock düşünüyosan fenderle devam et derim rahatlığı tonlarıyla seni mest eder, daha iyi bişey alınca farkeden şeyler başta ağacı, kullanılan kaliteli malzemeler ve manyetikler..
sonuç olarak daha iyi sound alıyosun daha çalınması daha rahat oluyo falan filan..
öncelikle yurt dışından (akraba, tanıdık aracılığı ile) getirtirsen inanılmaz avantajlı olur senin için (fiyat olarak) ..
şimdi 1000euro + 300 milyon + 200$ (squieri sattın diyelim) = 1500$ diyelim biz hadi.. buna göre gitar olarak bunu şiddetle öneririm (tabi amerikadan getirtebileceğin varsayımını yaparaktan) 950$ kendisi geriye kaldı 550$ ımız onada kıyak bir amfi alıyoruz oda ya bu (tabi bu 700$ filan bi 150$ daha bulman lazım) yada bu (buna fiyatta yetiyo)
evet benim önerebiliceklerim bunlar , bunlar gayet profosyonel aletler alırsan eğer sırtın yere gelmez en azından değiştirme değil ekleme yapma ihtiyacı duyarsın (pedal filan almak istersen)[signature][hline][i]smile at me and I will stay, start to cry and I'll go away, just please dont leave me guessing.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

sen sakın cort al ibanez al gibi tavsiyelere aldanma , diyosunki tarzım blues & rock senin ilacın fenderdir..
fender kullanmış biri olarak tavsiyemi dikkate almanı öneririm.[signature][hline][i]smile at me and I will stay, start to cry and I'll go away, just please dont leave me guessing.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

ne tarz caldıgına baglı bu gitar zavazingosu.
Ben ibanez kullanıyorum japon.Heavy Metal , rock vs. icin memnun kalmayı bekledıgın son noktadır ibanez.
Blues warsa işin icinde , Fender ya da Gibson düşünebilrsin. Gibsonlar biraz pahalıdır az bulunur turkiyede. Ama fender iyidir. Fender alıcaksan da Amerikan olmasına mutlaka dikkat et cunku arkadaşımda meksika fender war , gitara ne yaptıysa (en son perdelerini dahi oydurdu malmsteen hesabı) tam verim alamadı.
Amfi konusunda şöyle bir şey diycem.
Benim evde 15 wattlık crate amfim war. Biliyorum ses kalitesi kotu fln fakat adı ustunde ev amfisi.Yani sadece oturup calışıyorum ben bunla, gidip konser vermıorum.Zaten konser wermeye falan başladıgında adamların getirecegi ses sistemine gore hareket edersın , paranı amfiye yatırma derim ben. Amfi yerine bir processor alabilirsin. Ya da bir kaç tane analog pedal : işte biri distortion olur, biri wah olur biri equalizer olur bi tane de blues driver alırsın.Cok sahane olur. Elindeki bu kadar parayla benım dedıklerımın tamamını yapabılırsın hem de en kalitelisinden. Ama alacagın pedalların da mutlaka kaliteli olması gerekir. Pedallar icin Boss'u Digitech'i ve Ibanez'i onerebilirim. Wah pedal icin ise şiddetle Cry Baby weya Hendrix derim.
Benim dusuncelerım bunlar.
Bu arada iyi bayramlar.[signature][hline]!!!Usual Suspects!!!
Sosyal ağlarda paylaş

bırak cortu ıbanezı hıkaye fendere devam strato al bi tane (amerikan) yurt dısından alırsan bı tane de anfı alırsın eger turkıyeden alırsan 1500 mılyonun gıder zaten[signature][hline]Chemical, 08 Aralık 2004 16:26 tarihinde demiş ki:
çok sular akmıyor ama görüntü sulu sulu parladı zaten gözler pikaçu gibi oldum lan
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de var JPIba ama blues yapılmıyor be.
30 parçalık blues ağırlıklı konsere çıktık, diğer gitaristin aleti Strato.
İşin ilginç tarafı, hemen hemen aynı karakterde pickup kullanıyoruz, ama benimkine eşşek gibi drive giriyor. Ben middle single DiMarzio, Strato da front-middle veya only middle çalıyor ve onunki de Marzio.
Amfidendir dedik, alakası yok.
Bi kere mantığa ters. Ibanez'le take5 çaldığınızı düşünsenize =D[signature][hline]"My shadow's the only one that walks beside me" (Bilo)
İmgelem Teorisi'nde Forum Deneme Aşamasında!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delanoresse, 20 Ocak 2005 23:49 tarihinde demiş ki:
said:
niye bu kaliplar, gerekli pedallarla ve amfiyle ibanez rg ile de blues calarsin cortla da.

kalıp malıp yok , fenderdeki verimi alamazsın bu kadar basit[signature][hline][i]smile at me and I will stay, start to cry and I'll go away, just please dont leave me guessing.[i]

[Bu mesaj Ryan tarafından 20 Ocak 2005 23:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hayda enteresan şeyler oluyo makinaya kendi kendi postlar filan
diğer tarafıda bi türlü düzeltemedim.
bi kalıba soktuğum filan yok fenderdeki verimi alamazsın sadece bunu anlatmaya çalışıyorum

[Bu mesaj Ryan tarafından 20 Ocak 2005 23:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...