Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Son Figürler

Nartanesi

Öne çıkan mesajlar

SON FİGÜRLER

Kaçarak geldim kendim'e sen'lerden. Sen'lerin ve o'ların fosforlarını ışık sanıp yanaştığım karanlıklarda, benliğim'in ben'den kaçtığı gecelerde, kırık hayal parçalarımla dansımın son figürlerini sergiledim. Her parçayı kesilen ellerimle toplayıp kanımla yapıştırdım gün doğuşlarından önce. Çünkü her güne sen'de veya o'nda beni aydınlatacak bir ışık bulma hayaliyle başlamalıydım.Sen'lerden elim boş dönüp her o'nun kapısını çaldığım karanlıklar boyu benliğim, her hüsranımda ben'le alay ediyordu.
Sonu gelmeyen o'lar vardı önümde, ardımdaysa bir fazlası... Artık ellerim ancak bir kez düş kırıklarını toplayacak kadar yorgun, kanım ancak son nefesime yetcek kadar azdı.
O'ların arasında en korktuğuma; benliğime yanaştım bu gece. Kapkaraydı. Yorgundu. Ben gibi benliğim de yalnızdı. Ben'i yoktu. Alaylarıyla ben'i kahreden benliğim, ben'i kendinden uzaklaştıran benliğim, karşımda masum bir çocuk gibi ürküyor, belki de hayallerini kıracağımdan korkuyordu. O, ben kadar cesur değildi. Ben gibi çabalamamış, yalnızca geleceğim günü beklemişti.
Bense kaçarak gelmiştim kendime sen'lerden. Benliğim'i sen'lerin ve o'ların arasından çekip kendim'e eklemiştim. Artık kırılmaması için düşlerimi saracağım dört kolum, ben ve benliğimle bütünleşen bir kendim vardı. Aradığım ışıksa kendim'de saklıydı.

Nartanesi

İşte bu benden...[signature][hline]Cennette huriler varmış, kara gözlü
İçkinin de oradaymış en güzeli
Desene biz çoktan cennetlik olmuşuz;
Bak bir yanda şarap bir yanda sevgili
Ö.Hayyam

[Bu mesaj Nartanesi tarafından 16 Ocak 2005 15:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

J nin bir sözüne cok yatkın yazınız Sn Pati..

''Aslında hepimiz bir gölgeyiz bazılarımız daha koyu bazılarımız daha açık''

Yazınızı okudum ve kanaatimce hafif bir depresiflik ve melankoli haliyle yazılmış izlenimi uyandırdı bende ama gerçekten güzel bir yazı..[signature][hline]Adalet neden geç gelir diyenlere sözüm;Tanrı Ve Şeytan aynı bütündür ve terk eylemiştir divani.Bu yüzden melekler için işler daha zorlaşmıştır...Jahenné Maé ''In the name of god!The ones who have turned ınto the lıvıng dead wıthout a wıll eternal Nıght!Shall be ...Hellsıng)*
§Bounty Hunter§
Sosyal ağlarda paylaş

Ama bunu bir silah olarak kullanıp kitleleri karanlığa sürükleyenler icin ise paha bicilmez bir maşa eldiveni...[signature][hline]Adalet neden geç gelir diyenlere sözüm;Tanrı Ve Şeytan aynı bütündür ve terk eylemiştir divani.Bu yüzden melekler için işler daha zorlaşmıştır...Jahenné Maé ''In the name of god!The ones who have turned ınto the lıvıng dead wıthout a wıll eternal Nıght!Shall be ...Hellsıng)*
§Bounty Hunter§
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası cümleye tam bi anlam veremedim: Kitleleri karanlığa sürüklemek ve melankoli...
Özellikle de "maşa eldiveni" kısmına...[signature][hline]Cennette huriler varmış, kara gözlü
Ö.Hayyam

Sosyal ağlarda paylaş

Melankolı ıle kısılerı vurdum duymaz ve odaklanamaz kılıp cogu paydayı goturen bır baska kıtleden bahsedıyorum genclıgı bu tıp yokoluslara suruklerken ıstedıklerını yaptırmak gıbı gıbı..

Maşa eldıvenı kısmı ıse maşayı ellerı ıle degıl bır eldıvenle tuttukları ıcın tanınmalarıda guçleştıgını anlatmak ıstemıştım

Umarım acıklayıcı olmustur yazdıklarım..[signature][hline]Adalet neden geç gelir diyenlere sözüm;Tanrı Ve Şeytan aynı bütündür ve terk eylemiştir divani.Bu yüzden melekler için işler daha zorlaşmıştır...Jahenné Maé ''In the name of god!The ones who have turned ınto the lıvıng dead wıthout a wıll eternal Nıght!Shall be ...Hellsıng)*
§Bounty Hunter§
Sosyal ağlarda paylaş

Hüzün; umut gibi sevgi ihtiyacı, sevme ihtiyacı, mutluluk gibi olmazsa olmaz. Mesele yerinde ve zamanında yaşamak. Ama yaşadın mı hüznünü, sevinci yaşadığın gibi coşkuyla karşılamasını bileceksin, adam akıllı yaşayacaksın yani. Sessiz sakin köşene çekilip akan gözyaşlarına küfretmeyeceksin, hıçkırıkların duyulacak kimi zaman, kimi zaman boğazına düğümlenecek bişeyler ve haykıracaksın yalnızlığında... Evet işte böyle yalnız yaşayacaksın hüznünü, sana ait olacak. Kimseler avutamaz ya seni, işte kimseler de çekemeyecek karanlıklara... Yok saydığın, kaçtığın herşey seni olmadık zamanında yakalar ve esir eder kendine. Hüznüne esir olmayacaksın.[signature][hline]Cennette huriler varmış, kara gözlü
Ö.Hayyam

Sosyal ağlarda paylaş

Güzel sonuç..[signature][hline]Adalet neden geç gelir diyenlere sözüm;Tanrı Ve Şeytan aynı bütündür ve terk eylemiştir divani.Bu yüzden melekler için işler daha zorlaşmıştır...Jahenné Maé ''In the name of god!The ones who have turned ınto the lıvıng dead wıthout a wıll eternal Nıght!Shall be ...Hellsıng)*
§Bounty Hunter§
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...