Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alaska

codename_curse

Öne çıkan mesajlar

Paticikteki ilk yazım:

Ne yapıcağını biliyordu ve sürekli aklından geçiriyordu unutmamak için.

"Tamam, anladım," diye sordu yoldaşına "ama neden direk istemiyoruz?"

"Salak!" diye bağırdı yoldaşı "salakoğlusalak, kibar kibar gidip 'Pardon bunları çalabilirmiyiz?' mi diyeceğiz salak embesil."

"Haklısın,"dedi Jack "Haklısın düşenemdim."

"Sen zaten neyi düşündün kü salakcığım," diye tersledi yoldaşı Larry.

Jack bir ayıyı andırıyordu, belki boyu posu, belki de Larry nin dediği gibi: "Ayıyla Jack in beynini çıkar ikiside aynı, aradaki farkı kimse anlamaz."

Larry ise Jack'in yanında küçük kalmıştı. Çelimsiz vücüdü ve üstün zekası bir tilkiyi andırıyordu.

İki kardeş -Jack ve Larry- Alaskaya altın göçünde gelmişti. Önceleri fakirdiler dolayısla Alaskaya altın aramaya geldiler. Altından eser kalmamıştı. Yıl 1902 ydi ve tek bir parça bile altın yoktu. Onlarda başkalarının altınına göz dikmişlerdi.

Gece geç saat olmuştu ve uykuya daldılar. Hava soğuktu ve esen rüzgar havayı daha da soğutuyordu. Minik çadırın içinde, larry ve Jack yorgan, kürk ne varsa altlarına girdiler ve kendilerini üşümekten alı koymaya çalıştılar.

Uzun ve soğuk bir gecenin ardından güneş doğdu ve yepyeni bir gün doğdu. Kahramanlarımız yatmadan önce ne yapacaklarını çalışmışlardı.

1.5 saat sonra

"Hazırlan geliyorlar," diye bağırdı Larry.
"Kurtlar hazır ben hazırım," diye cevap verdi Jack.
Bu sırada yoldan bir kızak geçti ve gümm. Kurtları yolun ortasına fırlatmıştı Jack ve kızak şöförü ani bir fren yaptı.
"Ver ulan bütün paranı," diye bağırdı Larry.

Zavallı şoför de ne yapsın kurtları görünce korktu ve altın dolu bir kase yi attı.

"Defol şimdi," diye bağırdı Larry
Kızak uzaklaştı

Arkadan sesler gelmişti ama kahramanlarımız duymamıştı. Sonra arkalarında soğuk bir cisim hissettiler. En son hatırladıkları ise iple bir ağaca bağlanmış olduklarıydı.

"Bu salak geldi bize altınınzı çalabilirmiyim dedi" bağıdı maskeli bir şahıs.

"Üzgünüm Larry gidip soralım derken ciddiydin sanmıştım pardon"

"Ama hala altın bizde," diye bağırdı Larry

"Yok ya aç bak," diye cevap verdi maskeli şahıs

Larry açtı ve bağırdı
"Hayır bubu bu,, ..... buzmuş hayır"

İlk yazım nasıl olmuş??[signature][hline]"Reha acı var mı acı" Erman Toroğlu
"Ermancığım hava sıcak oralar nası?" Rehanın cevabı

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...