Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apartman daki data sisteminin kontrolü

Lopeth

Öne çıkan mesajlar

1 ay sürekli aramam sonuç verdi ve bana adsl em deki arızayı söylediler.

Apartmandaki data sistemini kontrol ettirmeliymişim.bu işi kim yapar ,nasıl yapar,ne kadara yapar ??

Daha önce başına gelmiş birisi varsa açıklarsa sevinirim...[signature][hline]-Uğurcum oynat !!!
-Düz bir yoldasınız 2 goblin el sallıyor...

Bu mesaj 30 Şubat 2005 tarihinde değiştirilmeye çalışılmış ama mesaj kendini savunmasını bilmiştir...
deviantART
Sosyal ağlarda paylaş

o dediğin işi elektrikçi yapar, tesisatın girişinden ve sizin evden ölçecek sorun var mı diye, eğer varsa onun çözecek. (//edik; eaaa apartmandaki data sistemi demişsin ama apartmanda adsl ile ilgili ve bozulunca senin tamir ettirmen gereken tek şey kablo tesisatı. data sistemi ney ki??)

yalnız aynı şeyi bana da söylemişlerdi, ama sorun modemde çıkmıştı elektrikçiyi çağırmadan evvel modemin kesin çalıştığından emin ol bence.[signature][hline]h u m a n i t y - i s - t h e - o n l y - s u p e r p o w e r !

[Bu mesaj Rahan tarafından 10 Ocak 2005 08:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rahan, 10 Ocak 2005 08:37 tarihinde demiş ki:
o dediğin işi elektrikçi yapar, tesisatın girişinden ve sizin evden ölçecek sorun var mı diye, eğer varsa onun çözecek. (//edik; eaaa apartmandaki data sistemi demişsin ama apartmanda adsl ile ilgili ve bozulunca senin tamir ettirmen gereken tek şey kablo tesisatı. data sistemi ney ki??)

yalnız aynı şeyi bana da söylemişlerdi, ama sorun modemde çıkmıştı elektrikçiyi çağırmadan evvel modemin kesin çalıştığından emin ol bence.

modemin sorunlu olduğunu nasıl anlarım ??

modem:pci zoom 5506[signature][hline]-Uğurcum oynat !!!

Bu mesaj 30 Şubat 2005 tarihinde değiştirilmeye çalışılmış ama mesaj kendini savunmasını bilmiştir...
deviantART
Sosyal ağlarda paylaş

ben telekomdan adam getirttiydim güç bela o da ilginç bi cihazlarla gelip ölçüm yaptıydı hatta sorun olmadığını anladıydık sonra.

ama bence hiç daha fazla telekomla uğraşma, bi arkadaşının modemini kap evde dene (<- bence mantıklısı bu) ya da kendi modemini alıp bi arkadaşında dene.[signature][hline]h u m a n i t y - i s - t h e - o n l y - s u p e r p o w e r !
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi tam olarak nasıl bir elektrikçi bulmam gerekiyor.Bizim burda bir elektrikçi var ama elektrikçi demeye bin şahit ister.Hadi buldum diyelim.Ben adama ne diyecem.Nasıl bi brifing vermem gerekiyor...

Help please :([signature][hline]-Uğurcum oynat !!!

Galeri
Sosyal ağlarda paylaş

banada aynısı oldu Telsiz telefon benim evimdeki paralelde bulunuyor ve splittersız duruyordu. Fakat çok rahat çalışıyordu. Taa ki bu kullanıcı sayısı artıncaya kadar kullanıcı sayısı arttı benimde bağlantı 5 saniyede bir gitmeye başladı. Sonra adam gelip buna splitter takın dedi. Buralarda bulamadım ben splitter.

Sonra salla dedim yine deniyim esisi gibi ve iki gündür eskisinden daha yi ve hızlı çalışıyor. Ve hiçbir şey yapmadım.

Kısaca Türkiye'de innternet Allah'a emanet kardeşim birgün çalışır birgün çalışmaz, ki adamlarda sorunu bilmiyor sallıyorlar. Pek inanmadım bu data hattı bozukluğu olayına ama hattına ya parazit girmiştir yada modemde bir bozukluk vardır. Sen en iysi başka bir modemle dene. Kap arkadaşının modemini bir dene. Sonra olmazsa bir elektrikçi filan çağır.[signature][hline]Sylverton Ailesi
[KOC]RobiN Sylverton=o=[AN]Eros Sylverton=o=Denias Sylverton
www.playtr.sayfasi.com webmaster'ı
Ayrıca Kadıköy Anadolu gençliğindeniz !!!
Sosyal ağlarda paylaş

bende evdeki kablolarin aluminyum alasimindan olmasi gibi bir sorun olmusdu, disardaki hatta kendim bakir kablo hatti cektirip evin girisinde splitterla internet ve telefon diye ikiye ayirtdim oyle duzeldi.

bakabiliyorsan evin ana hattindaki kabloyu bir kontrol ediver. sorun genelde oralarda oluyor. yada kabloda bir temassizlik gibi bisiler olabilir, adamlari cagirip olcum yaptirarak bulabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...