Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

KaLeci Yaşarın anıLarı

Mave

Öne çıkan mesajlar

Ilk 8-0'lik maçin hikayesi

Aslında Ingiltere ile 1984 yilinda oynayacagimiz o maça kadar
Kalede Ankaragücülü Arif oynuyordu. Boyum uzun diye bu maç için 'Sen kaleye geç' dediler. Inanin 1 ay sürekli yan top çalistik. Ancak o gün yedigimiz 8 golden 3'ü yan toptandi. Adamlarin nasil gol atacagini biliyor ama çaresini bulamiyorduk. Hayatimda oynadigim en tuhaf maçti.
Düsünün sahada 22 kisi var ve 20 tanesi bana bakiyordu.
ÇÜNKÜ maç hep benim kalemin önünde oynandi. Top sanki duvara çarpiyordu bana geri geliyordu. Maçtaki tek sutumuzu Erdal Keser atmisti.
Belki bin maç yapsak 8 olmazdi. Ama oldu. 40'inci dakikada beni çikarin diye bagirdim. Hoca baska alana degisiklik yapti ben sahada kaldim 8 golü de ben yedim. Maç sonu TRT spikeri geldi 'Ne hissediyorsun' dedi.
Adamin suratina baktim 'Ne hissedeyim ki' dedim..

Wembley'deki 5-0'lik maç

BIR DE 5 gol yedigim bir Ingiltere maçi daha var. Abdülkerim,
Lineker'i, Rasit Çetiner de Hoddle'i tutuyor. Bir korner sirasinda,
Abdülkerim ceza sahasinda resmen 'Lineker'i gördünüz mü beyler?' diye sordu.
Rasit de, 'Az önce buralardaydi' yanitini verdi. Maç mi, makara mi belli degildi.
Tabii 8 gollük maçtan sonra bu 5'lik karsilasma ciddiye alinmadi. Ama bizim bu maça bir gidisimiz var, inanilmaz. Abdülkerim Wembley'deki ilk idmana giderken bir kaç futbolcu ile birlikte yaris yaptilar.
Wembley'e Ayak basan ilk biz olalim dediler.. Abdülkerim sanki Neil Armstrong gibiydi.. 'Aya ilk ben ayak basacagim' diyordu.

Bu da ikinci 8-0'in öyküsü

KALECI Fatih ile Milli Takim'da oda arkadasiydik.
Ingilizler'den 3 maçta 21 gol yiyince (Bir 8 de Fatih yemisti) gazeteler 'Fatih ile Yasar öyle iyi arkadaslar ki, yedikleri (!) içtikleri ayri gitmez' diye yazdi.

Ikinci 8-0'lik maçta kalede o vardi. Çünkü ilk 2 maçta 13 gol yedigim için oynamayacagimi biliyordum. Fatih sürekli beni sikistiriyor ve 'Abi ne olur, 8 olur mu?' diye soruyordu. Ben de, '1-2 olur fazla olmaz' diyordum.
O kadar çok sordu ki, bir gün darlandim, 'Yeter be. 7 olur, 9
olur ama 8 olmaz. O bana has!' deyip siyrildim. Maç 8 olunca, Fatih, 'Abi be! Senin yapacagin tahmin bu kadar olur' dedi, gülüstük.

bunlar da efsane anilar

8-0'lik bir ingiltere macinda
* 5. yada 6. golu yedikten sonra TRT spikerinin dedikleri:
"Evet sayın izleyiciler, ingilizlerin bir atağını daha gol
yiyerek savuşturduk"

macin 90.ci dakikasi ve ingilizler bir gol daha atiyorlar ve
spiker yine patlatiyor
"Evet sayin izleyiciler, mac bitti daha gol yiyoruz"[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü

[Bu mesaj Mave tarafından 11 Ocak 2005 16:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

"O" gunden beri bekliodum bu konu ile ilgili acacagin topici.
her eve lazimsin mave.
ama yine tekrarliyorum, paste ettigin yazilarda "l" yerine "L" yapmazsan bizden bi farkin kalmaz, yani sende bizlerden birisin, bu soz sana agir gelebilir biraz ama idare et artik.[signature][hline]dahi'ye gore bisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarıda yazıLan bütün oLayLarı yaşayan insan biLe bunLarı gönLü rahat , yüzü güLer bir şekiLde anLatırken bu anıLarı sırf bu insan fb forması giydi diye takımınıza endeksLeyerek at gözLükLeri iLe okuduğun için gerçekten şaşırıyorum.

Neyse benim her zaman sözüm anLayanadır...[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü

[Bu mesaj Mave tarafından 11 Ocak 2005 16:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hayda
ben nasi karsiladim simdi, banane fbli olmus gsli olmus. o konuda bi yorumda mi bulunmusum ben, bari benim dusuncelerimi kafadan uydurma lol.
yenilen turkiye fb degil ki, golu yiyende kaleci degil turkiye. diyorum ya her eve lazimsin die.
yazilan seyi bari dogru oku.
sen benim solediklerime cevap ver kacma :p

benim sozum anLayana da anLamayana da :)[signature][hline]dahi'ye gore bisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mave, 11 Ocak 2005 16:36 tarihinde demiş ki:

8-0'lik bir ingiltere macinda
* 5. yada 6. golu yedikten sonra TRT spikerinin dedikleri:
"Evet sayın izleyiciler, ingilizlerin bir atağını daha gol
yiyerek savuşturduk"

macin 90.ci dakikasi ve ingilizler bir gol daha atiyorlar ve
spiker yine patlatiyor
"Evet sayin izleyiciler, mac bitti daha gol yiyoruz"

ahahahahaha.[signature][hline]TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURAN TURKİYE HALKINA TURK MİLLETİ DENİR.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
M.KEMAL ATATÜRK
Sosyal ağlarda paylaş

Ben buraya zaten sizLerden biri oLmak , aiLenize girmek için geLdim , beni senin gibi görebiLiyorsan ne mutLu bana

neyse konuya döneLim , yaşar diyorum yaşar , çok büyük adammış :)[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KALECI Fatih ile Milli Takim'da oda arkadasiydik.
Ingilizler'den 3 maçta 21 gol yiyince (Bir 8 de Fatih yemisti) gazeteler 'Fatih ile Yasar öyle iyi arkadaslar ki, yedikleri (!) içtikleri ayri gitmez' diye yazdi.

=)[signature][hline]-Uğurcum oynat !!!
-Düz bir yoldasınız 2 goblin el sallıyor...

Bu mesaj 30 Şubat 2005 tarihinde değiştirilmeye çalışılmış ama mesaj kendini savunmasını bilmiştir...
Galeri
Sosyal ağlarda paylaş

ehehe demek do yu değiL ken yu
sen nerde öğrendin ingiLizceyi
Irakta feLan mı ?

hani onLarda yakaLadıkLarı amerikan askerLerine soruyordu
" Where are do you come from "

muahahah can you ha

ha ha ha[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

Can you speak English ? - İngilizce konuşabiliyor musun ? - Yani o yeteneğe sahip misin

Bu arada Irak daki kişiler senden daha iyi İngilizce konuşuyor bundan emin ol[signature][hline]Msn ¦ Mail ¦ Icq
"Dün gece Habertürk'de bir programa çıktık, program uzadı da uzadı, böyle seks filmi gibi saat 2 ye kadar falan..." => Erman Toroğlu
Sosyal ağlarda paylaş

"do you speak english" olması lazım

"can you speak english" birazz türkçe ingilizcesi dediğimiz tarz bişey oluyor.[signature][hline]-Uğurcum oynat !!!
-Düz bir yoldasınız 2 goblin el sallıyor...

Bu mesaj 30 Şubat 2005 tarihinde değiştirilmeye çalışılmış ama mesaj kendini savunmasını bilmiştir...
Galeri
Sosyal ağlarda paylaş

Bilmiyorum bütün Turistler Antalya da ben ve arkadaşlarıma önce Can you speak English ? diye konuya giriyorlar Bu arada konu bu değil konuyu dağıtmayalım ayrıca Mave bir kişi sana aynı açılmış topici gösterince tepki vermen çok mantıksız onun yerine bir alan yetkilisine topic inin kitlenmesini istemen daha mantıklı olur [signature][hline]Msn ¦ Mail ¦ Icq
"Dün gece Habertürk'de bir programa çıktık, program uzadı da uzadı, böyle seks filmi gibi saat 2 ye kadar falan..." => Erman Toroğlu

[Bu mesaj screamer tarafından 12 Ocak 2005 18:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben orada beni uyarmasına tepki vermedim , tepki verdiğim şey beni uyarmaya çaLışırken biLe dikkatsizce yazmasıydı.

Bin kere diyorum şuraya yazı yazdıktan sonra okumadan " Mesajımı gönder " tuşuna BAS - MA - YIN !!![signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...