Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA live 2005

Kumadam

Öne çıkan mesajlar

ben oyunu begenmedim acikcasi, ve biraz once sildim.

bazi yapilan hareketlerin onunu kesmek icin gerceklikten uzaklasmislar bence, mesela smac, defans oyuncusunun en ufak bir hareketinde hemen atisini degistirior ve degisen bu atislarin hic biri girmior. bu olay blocka kalksa da smac atan adamin altinda olecene dursada oluor. hadi buna bisi demiecem dielim olabilir engelleyebilir dielim, yao ming, shaq gibi adamlarin smaclarini ya da turnikelerini iverson boyundaki adamlar bozabiliosa !block! yapabiliosa bu bana gore cok sacmadir, oyun olsa bile sacmadir.

adam gecme de cok zor, butun oyuncular best defender gibi neredeyse %99 gecemiorsun adami, karsindaki adam savunmayi bilgisayara birakmissa yandin:)
top elinde olan adam topsuz adamdan %50 daha yavas bu da sacma bence, futbol degil ki bu top hizli olmana engel olsun.

fast break = 0, hic bir zaman hic bir kosulda fast break yapamiosun adamlar kosmuor. ole duruolar, top calmanin block koymanin bi manasi da kalmior, kimin atislari girerse o kazanior.

block, yukarda solemistim, 1.50 cmlik adamlar yao ya bile block koyabilio, dersiniz kosar kosar ziplar vurur, tamam bole bisi olabilir ama kosma olmadan da olabilio bole bisi bu cok garip :)
paslar cok dandik, nba degil sanki oynadigimiz gibi gelio, adam kosuor onu bombos pas atiorum hic bir zaman onune atmior, hep arkasina atior, ve pozisyon avantaji die bisi kalmior. pivotlar pozisyon savasi yapior hucum eden bosluk yakalior yaptigi hareketlerle, al da at die bi pas atiorum, pasi ole bi yere atior ki ne pozisyon kalio ne bende heyecan..
ve suana kadar 4-5 gundur oynuorum hic bir alley hoopum sayi olmadi.

ve mesela smac aticak adam pota altinda en yakinindaki adam ile aralarinda 3 metre felan var, ve adam kosar vaziyette degil, ole bi ucuoki oradan block vuruor ya da atisini bozuor ve dedigim gibi bu atis bozulunca hic biri sayi olmuor.
belki superstar oynuorum die boledir dedim rookie oynadim degisen bisi yok, bu ozelliklerde.[signature][hline]dahi'ye gore bisi yok.

[Bu mesaj Patos tarafından 30 Aralık 2004 16:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

İyi akşamlar Patos,

Malesef katılmıyorum senin yorumlarına.

Öncelikle, pota altındaki her pozisyon blok olmuyor ama denge bozma ki bu içkısımdaki yayın önündeyse gerçek.. bence de olmalı…keza bu alanda uzun oyuncu karşısındaki kişiye pro-hop yaparsa çoğunlukla hücum eden taraf baskın olup smaç için önündeki adamı deviriyor ve smaçlıyor.

Onun haricinde her oyuncunun yetenekleri çok ama çok güzel modellenmiş ve sayısal değerlendirilmiş, dün bir fransızla maç yaparken ansıl becerdim bilmiyorum ama payton belinin arkasından topu çevirip pas attı ağzım açık kaldı. Her oyuncuya has özellikler var...sayıların dengeli dağılımı sökonusu...bir t-mac ile oynuyorsanız geçen maçta olduğu gibi son 34 saniyede 13 sayı üretebiliyorsunuz, bir kidd ile oynuyorsunuz alley-opp larda daha yüksek isabet şansınız var.. ki keza uygun pozisyona geçen oyuncu özellikle 4-5 numaralar ellerini kaldırıyorlar o anda topla buluşturursanız içeride çok etkili olabiliyorsunuz..

Adam geçme de birebirde paslaşma çok etkili ben bazen boyalı alan içinde 3 pas yaptığım bile oluyor superstar'da oynarken…basketbolun temel kuralı boş oyuncuyu bulmak çok güzel bir şekilde yerleştirilmiş.. boş oyuncuyu bulamazsanız hücum edemiyorsunuz. Ayrıca oyuncu geçerken düz yada birkaç hareketle denemek lazım…özellikle Freestyle hareketleri oyuncu geçmede çok etkili…

Ben özellikle ea online'da deli gibi fastbreak atıyorum…özellikle iki hızlı oyuncum Pierce ve Davis bu konuda çok etkililer..

Keza bir çok takımda etkin fastbreakçiler var..

Oyun hakkındaki genel düşüncem çok gerçekçi olması…set hücumlar kullanmadan bir oyuncuyu ele alıp gidemiyorusunuz… set hücum etmeyi öğrenmek önemli..

Çok severek oynuyorum açıkcası[signature][hline]e-mail:[email protected]
MSN:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

iyi aksamlar :)
simdi orginal ile korsanin bi farkimi var diecem, sanmiorum ?
ya da belki 2004 e cok alistim, ne bilim.
gercekten paslar cok kotu, su ana kadar hic bir pasi dogru duzgun atamadim
smac konusunda dedigin seyde hic basima gelmedi maalesef, her seferinde atisini degistirdi ve hic biri sayi olmadi, butun takimlarla butun adamlarla denedim, timberwolfstaki williams bile yao ya shaqa block koyuor, engellior.
fast break, dedigim gibi 4 e 1 im top daviste.. ilerliorum diger adamlar yuruyor benim butun adamlarim 3 sayi cizgisine gelmeden defans yerine geciverior. 1 tane bile fast break yapamadim.
ve top olan adamin yavas olmasi konusunda, butun oyuncularin best defender olmasi konusunda aklinda olan bisi var mi?
belki tekrar donebilirim, ama su an 2004 varken hic oynayasim gelmior.[signature][hline]dahi'ye gore bisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben daha Shaq'ın sırtını dayayıp içeri yüklendiğinde onu itip dışarıda tutabilen oyuncuya rastlamadım çok ama çok güçlü. İş yerinden bir arkadaşımla hergece maç yapıyoruz ve Shaq'ı alıp içerideki yaya getirip smaçla tamamlıyor. Eğer o yaya gelmeden ikili sıkıştırma ile topu çalabilirsem ne ala..

Pas'lar konusunda bir pası gönderdiğin yeri seçmelisin, gönderdiğin alanda bir rakip olmamalı ve pas atan oyuncunun pas yeteneği yüksek olmalı, bir PG'nin pas atması ile bir PF'nin ki çok değişik.

Orjinal ile kopya arasında hiç fark yok bende her ikiside var. Oyun yine zor.

Oyunda değişik setler varki bunlardan birisi de içeriye kapanabilmen, bu durumda içeriden sayı bulmak zor. O dar alanda Shaq'ı alıp ortalığı kırıp geçiremiyorsun.

Her sporda olduğu gibi topsuz oyuncu daha hızlı koşar bu nedenle topu sürerek fastbreak'e kalktığında diğer savunmanın yakalıyor olması normal, ben ribaunt'u alır almaz pg'ye indirim, bir kaç adım da sürüyor sonra pas çıkarıyorum, çoğu durumda Davis ve Pierce ileri çıkmış oluyor. Hem hızlı hem de blok özelliği olan oyuncular seni takip ediyor mesela ben bir utah maçında gricek'i geçemedim bir türlü, blok yapamasa da her atışımı bozdu durdu sonunda 6 faul alıp çıkınca ben rahatladım.

Olabildiğince paslı ve set oyunu önemli, yukarıda dediğim gibi önümü açabilmek için bazen sadece 3 saniye koridorunda sabırla 3 pas yapıyorum.

2004'e göre değerlendirmem de çok daha kompleks bir oyun olmuş, zorlaşmış, eskiden pota altında bir ya da iki hareketle rakibi etkisiz kılarken şimdi çoklu varyasyonlar denemek gerekiyor.

Sana katıldığım tek şey gerçekten çok zor olmuş ama güzle olmuş.[signature][hline]e-mail:[email protected]
MSN:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...