Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir bilgisayardaki internet baglantisini agdaki baska bir bilgisayara yonlendirmek

Albert

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaslar, yeteri kadar arama yaptim fakat kendimi tatmin edici bir bilgi bulamadim. Son olarakta sizlere danisayim dedim.

Simdi benim evimde 2 tane bilgisayar mevcut. Bunlardan birisi WinME sisteme sahip digeri ise WindowsXP, cablo modemimin bagli oldugu sistem WinME olan bilgisayar. Ben WinME olan bilgisayarimdaki baglantiyi direk Xp olan makineme yonlendirmek istiyorum. Bayagi sey okudum bununla ilgili, her kafadan ses cikmis, soyle yeteri kadar bilgisi olan birisi bana detayli bir sekilde anlatabilirse sevinirim. Ornegin Xp olan modemin bagli olmadigi makineden sphere server kurdugumda birine ip verdigimde baglanabilsin. $imdiden yardimlar icin te$ekkurler.[signature][hline]Katrani kaynatmakla olmazki $eker, cinsini s..tigim cinsine ceker.

Msn | Icq | E-mail | Math | Galatasaray 1905
Sosyal ağlarda paylaş

kablo veya adsl modem kullanarak bağlanıyorsan

ana bilgisayarın başına otur
ağ ve çevirmeli bağlantılardan internete bağlandığın bağlantıyı bul
sağ tıkla, özellikler tuşuna bas ve yukarıdaki paylaşım sekmesine geç
Orada tek bir kutucuk var, ona tıkla :)

not: ben win2K kullanıyorum, winxp'de de aşağı yukarı benzer olmalı.[signature][hline]Viktor, bir arkadaşıyla dünyadaki oyun sektörünün sistematiğine dair konuşurken:
in the US they give you flowers first,then they screw you hard but it looks like they screw you really hard in turkey before giving anything
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ornegin Xp olan modemin bagli olmadigi makineden sphere server kurdugumda birine ip verdigimde baglanabilsin. $imdiden yardimlar icin te$ekkurler.

bunun için bir şey diyemeyeceğim. Benim anlattığım tek şey internet bağlantısını paylaştırmak.

Galiba sorunu genel olarak yanlış anlamışım ya...[signature][hline]Viktor, bir arkadaşıyla dünyadaki oyun sektörünün sistematiğine dair konuşurken:
in the US they give you flowers first,then they screw you hard but it looks like they screw you really hard in turkey before giving anything
Sosyal ağlarda paylaş

Kendercik, zaten internet baglantisini paylasiyorum suan, benim demek istedigim internet baglanti ip numarasini verdigimde direk xp olan sistemi gorsun eger sphere aciksa ona baglanilabilsin yani. modem diger bilgisayara bagli olacak (WinME sisteme) ama internet WinXP sisteme yonlendirilmis olacak, herhalde anlatabildim. Up.![signature][hline]Katrani kaynatmakla olmazki $eker, cinsini s..tigim cinsine ceker.

Msn | Icq | E-mail | Math | Galatasaray 1905
Sosyal ağlarda paylaş

Internet baglantısını paylastırmak ıcın herhangı bır bılgım yok fakat modem sana werıldıgınde sana bılgı werır bu konunun nası yapıldıgını yanı bır gecıs fln saglanır kı basta ıkı bılg.ın baglı olması lazım sonra ag baglantılarından ayarları fln war[signature][hline]Onen-i Estel Edain
ü Chebin Estel Anim
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yaw, sen de yanlış anlamışsın.
Halbu ki post atmadan önce adam akıllı sindire sindire adamcağızın yazdığı şeyi okusak anlaşılıyor :)
Kusura bakmasın... Benim de gafletime gelmiş.
Maalessef fikrim yok ama... Birkaç deneme yaptım o gece, uğraştım falan ama bir sonuca varamadıydım.[signature][hline]Viktor, bir arkadaşıyla dünyadaki oyun sektörünün sistematiğine dair konuşurken:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...