Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

power metal

ucanadam

Öne çıkan mesajlar

Gravedigger da bir örnek. Bide Wizard diye bi grup var.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]

[Bu mesaj Dariel tarafından 28 Aralık 2004 15:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

rhapsody vardı birde tam emin değilim power olduğundan ama.[signature][hline]elvyn jimi hendrix - purple haze hakkında konuşuyor...
elvyn says:
mp3 ünü indir manyak bir şarkı bana teşekkür edeceksin oha falan olacaksıon gebereceksin gitarın tellerini koparmaya çalışacaksın duvarlara tırmanacak bilgisayarı camdan ağapğıya attıktan sonra kafanı duvaralara vuracaksın yetmeyecek gazzzzz...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ucanadam, 28 Aralık 2004 15:37 tarihinde demiş ki:
blind guardian en güzel şarkılarını söyler misiniz

Komple nightfall, efsanedir[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Eclipse

Tescilli Liv Kristine Hastası

1. Geleneksel Paticik İstanbul Lan Party 28 Ocak 2005'te!
Sosyal ağlarda paylaş

rhapsody dememin sebebi hızlı ritmler olması ve fatastik dünyaları konu alan sözlerinin olması. fantezi müzük yani.[signature][hline]elvyn jimi hendrix - purple haze i anlatırkene...
elvyn says:
mp3 ünü indir manyak bir şarkı bana teşekkür edeceksin oha falan olacaksıon gebereceksin gitarın tellerini koparmaya çalışacaksın duvarlara tırmanacak bilgisayarı camdan ağapğıya attıktan sonra kafanı duvaralara vuracaksın yetmeyecek gazzzzz...
Sosyal ağlarda paylaş

Bakın blind guardianın öle tek bi şarkısı güzel diğildir , onlar dünya tarihinde sayılı olan güzelliklerdir... Her biri tek basına bile bi grup etmektedir...
Kısaca Her sarkısını yukle derim ama daha kısa istiyosan söle kısa ufacık bi liste yapıyım hemen ;) ahanda geliyo
ilk albumden sırayla - bazılarını dinleyemedim daha o yüzden yazmıyorum :)

Guardian of the Blind*
Battalions of Fear*
Banish from Sanctuary*
Follow the Blind*
Beyond the Ice*
Valhalla*
Don't Break the Circle
Lord of the Rings*
The Last Candle*
Lost in the Twilight Hall*
Time What is Time*
Journey Through the Dark*
Theatre of Pain
The Quest for Tanelorn*
Ashes to Ashes*
The Bard's Song: In the Forest*
The Bard's Song: The Hobbit*
Somewhere Far Beyond*
Spread Your Wings*
Trial By Fire
Imaginations from the Other Side
I'm Alive*
A Past and Future Secret
The Script for My Requiem*
Mordred's Song
Born in a Mourning Hall*
Bright Eyes*
Another Holy War*
Mr. Sandman*
Into the Storm*
Nightfall*
The Curse of Feanor*
Blood Tears
Mirror Mirror*******....
Noldor
Time Stands Still (at the Iron Hill)*
Thorn*
The Eldar
When Sorrow Sang*
A Dark Passage*
Punishment Divine*
And then there was Silence*

En sevdiklerimin yanına işaret koydum :)
Keyifle dinleyin hepsini indirip :) ama daha dinleyemedim bi albumleri var bulamadım onu malesef onuda alınca....[signature][hline]Blind Guardain
Eğer organize olabilseydim çok tehlikeli olurdum...

Sosyal ağlarda paylaş

abi power metal grupların davulcuları ne öyle adamlar aynı aralıkla hızlı ve ritmik bir şekilde bateri çalabiliyorlar bir dinleyin blind guardian veya power metal olmasa da rhapsody demek istediğimi anlarsınız.[signature][hline]elvyn jimi hendrix - purple haze i anlatırkene...
elvyn says:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
thanatos, 28 Aralık 2004 15:15 tarihinde demiş ki:
said:
Penthesilea, 28 Aralık 2004 14:54 tarihinde demiş ki:
said:
aktiftablet, 28 Aralık 2004 12:27 tarihinde demiş ki
Iced Earth bence Thrash metaldir.

RÖÖAAAH diyorum =)

ayni seyi ben de dedim valla okuyunca, lol

bu arada su "hede insanin kendine yakisani giymesidir" olayini "kedidir kedi" ye cevirmeseniz hos olur, baymayin.

iced earth power-thrash karışımı bişeydir.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ucanadam, 28 Aralık 2004 20:17 tarihinde demiş ki:
power metal için thrash ve heavy metal karışımı diyebilir miyiz

diyemeyiz. power metal aslen daha epik konuları içeren şarkılar yapan gruplardır ama muzikalite olarak da belli bir şekle sokabiliriz mesela stratovarious daki gibi klavyenin ön planda olması ve aralara solo atması veya bunun gibi davullardaki klasik doublebass ritmi vs. bir de bu klavye ve davul ritmleri soloları yüzünden genelde mutlu şarkılar gibi duyulur power parçalar laylaylay dinlerken bir sözler sokar adamlar hakiketen dokunur. kısacası melodikliğe kayıyor olay power metalde biraz gitar riffleri trash gibi de olabilir ama genel olarak melodiklik hakimdir bu tür müzik yapan gruplarda.

said:
Infernal_Reborn, 27 Aralık 2004 23:18 tarihinde demiş ki:
power metal adam gibi yapıldığında (blind guardian, dyecrest) güzeldir. ama vokalistlerinin mükemmel(!) ses tonu olan (sonata arctica!!!) gibi gruplar resmen müzikten soğutuyor, ki gay metal diyoruz onlara.

bu arkadaşı kınamakla yetiniyorum. Sonata Arctica son dönemin en iyi metal grupları arasındadır. Herhangi bir şeyde tam söz sahibi olmadan böyle laf atmak yanlıştır. Beğenmiyorum diyebilirsin ama kötü müzik yapıyorlar - müzikten soğutuyor-gay metal gibi ithamlarda bulunman saçmalıktan öteye gidemez. Aşmış bir grup değiller ama güzel muzik yapıyorlar kaliteli yapıyorlar. Power türünü sevenlerin seveceği bir muzik yapıyorlar.melodikliğin doruk noktası bir grup neyse çok bölündü lafım anlaşılan anlaşıldı sanırım yardımcı olabildiysem ne mutlu.[signature][hline]iyi olmak kolaydir, zor olan adil olmaktır.
Mach en Deth
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Blindın yada Rhapsodynin bide Nightwishin bateristide tabi , bunlar el ayak tamamen birbirinden bağımsız! ve özellikle nightwishin kickleri dillere destandır dinleyenler bilir bateriden bitek kicklerde ses çıkar diyer yerlerdede 2 - 3 zile bi mic koymuslar konserde :).. Adamlar bi ritmin üzerine her türlü seyi oturta biliyolar :D mesela Portnoyda öle ama bunlar kadar hızlı diğil daha refklekslesmeyen hareketlerde ustadır o :)[signature][hline]Blind Guardain

Sosyal ağlarda paylaş

abi aklım almıyor olamaz ya photoshop onnar.[signature][hline]elvyn jimi hendrix - purple haze i anlatırkene...
elvyn says:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sereglin, 28 Aralık 2004 20:44 tarihinde demiş ki:
bu arkadaşı kınamakla yetiniyorum. Sonata Arctica son dönemin en iyi metal grupları arasındadır. Herhangi bir şeyde tam söz sahibi olmadan böyle laf atmak yanlıştır. Beğenmiyorum diyebilirsin ama kötü müzik yapıyorlar - müzikten soğutuyor-gay metal gibi ithamlarda bulunman saçmalıktan öteye gidemez. Aşmış bir grup değiller ama güzel muzik yapıyorlar kaliteli yapıyorlar. Power türünü sevenlerin seveceği bir muzik yapıyorlar.melodikliğin doruk noktası bir grup neyse çok bölündü lafım anlaşılan anlaşıldı sanırım yardımcı olabildiysem ne mutlu.

walla sizin metal anlayışınız mahalle karıları gibi cırlayan erkeklerse bilemiyorum efendim, benimki değil.[signature][hline]I leave you, negative behind
Watch me all in flames, on a butterfly I ride
Sosyal ağlarda paylaş

Requem çıkmaz tabi be güzelim :) Senin ezdiğin o Rhapsodydeki kim olsun kim olsun hıh bateristleri olsun :) 10 yasında ders almaya baslamıs (1978 ylında) ve suan bildiğim en iyi bateristlerden biri :) Gitaristleri Luca Trulli :) 16 yasında baslamıs oda ama kaç senesinde oldunu bilmiyorum , ama onun gibi çalanda tanımıyorum (sırf ezmek için Vai , Satriani , Malmsteem yada Petrucci demeyin (:) ..... Bg dedim grup saymak bile istemiyorum :D .... böle gidiyo cnm , evet senin dediğin gruplarda çok güzel severim ama onlara daha sıra gelmez :D[signature][hline]Blind Guardain

Sosyal ağlarda paylaş

Obacan espri anlayışını sevdim. Gerçekten de çok güzel yazmışsın. Eğer Running Wild, Helloween gibi babaları rhapsody ile karşılaştırabiliyorsan sana bir şey diyemem yani bu senin görüşün. Rhapsodyi ezdiğim falan yok, aksine severim. Ama bu babalardan önce az beklesin be!!
Sosyal ağlarda paylaş

Oda doru onlarda harbi salam gruplar , ama gunumuzde yaygınlasan pop rock su bu o derken metal eridi gitti , bi ara satanist müziği falam demişlerdi ben o zaman kopmustum hele :) Şimdi o dediğin grupları dinleyen kaç kişi kaldı ben varım sen varsın paticik forumlarının yarısı falan vardır... Az kişi var , hele noldunu bilerek dinleyen çok daha az kişi var hastası olan dahada az.... böle gidiyo gidiyo bana kalsa onlarda çok müthiş gruplar ama biri sorsa önce Bg sora onlar :)[signature][hline]Blind Guardain

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...