Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektroya başlicam. Başlangıçta hangi gitar?

26ee140

Öne çıkan mesajlar

said:
Delanoresse, 25 Aralık 2004 18:13 tarihinde demiş ki:
push pull pot takilarak cok basit bir sekilde 20$ civari masrafla yapilabilir single-hum switch operasyonu. iyi bi noktaya deginmissin, tavsiye ederim herkese.

Evet ozellikle cok tatli fender tonlari da elde edilebiliyor o sekilde :)[signature][hline]Young enough to feel an earthquake, too cool to even care.
Sosyal ağlarda paylaş

çünkü finger çalmasını bilmezdi eli penaya alışmış olurdu, parmak aralıkları bass çalmaya yetecek kadar açılmış olmazdı.[signature][hline]treat me devil, treat for fury, heat, rage. treat for a chance to show this hate to all humans, treat for a chance to show them real sorrow. treat for a chance to live. I don't want to be sick no more. treat me devil, treat me...
Sosyal ağlarda paylaş

klasikle başlamış biri bassa daha çabuk ısınır. ha elektrodan sonra biraz çalışarak bass çalamaz mısın. çalarsın.[signature][hline]treat me devil, treat for fury, heat, rage. treat for a chance to show this hate to all humans, treat for a chance to show them real sorrow. treat for a chance to live. I don't want to be sick no more. treat me devil, treat me...
Sosyal ağlarda paylaş

bass ta tamamen ayrı bi dünya kendine özgü teknikleri vs var

elektro yada klasik çalarken diğerine 5 dakkada alışabilirsin perde aralıklarına ama bassa okadar kolay alışamassın karıştırmayalım

hernese işte olay budur :)

x6 almayı düşünen arkadaşlar tee başlardaki postlarımı okusunlar lütfen
Sosyal ağlarda paylaş

Klasik gitar çalan Electroda Bass da çalabilir...Hemde süper
$ekil 1-A ben :D[signature][hline]Khezad, 08 Haziran 2004 22:19 tarihinde demiş ki:
Bilgisayarla pirinç pilavı yapılıyomuş. İnternetle daha doğrusu ama bende 56k var o yüzden yapamıyom adsl ile yapılıyomuş. Ama 56k ile yapmak için bi program çıkmış. O programın adı nedir? Lütfen söyleyin...
Sosyal ağlarda paylaş

me too.[signature][hline]elvyn jimi hendrix - purple haze hakkında konuşuyor...
elvyn says:
mp3 ünü indir manyak bir şarkı bana teşekkür edeceksin oha falan olacaksıon gebereceksin gitarın tellerini koparmaya çalışacaksın duvarlara tırmanacak bilgisayarı camdan ağapğıya attıktan sonra kafanı duvaralara vuracaksın yetmeyecek gazzzzz...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
26ee140, 27 Aralık 2004 18:58 tarihinde demiş ki:
klasik ile elektro'nun ne farkı var?
neden klasikle başlamayı savunuyor bazıları? şu klasikle başladı şu hale geldi demeyin lütfen.. açıklama yaparsanız memnun olurum.

Klasik sarkilarla armoni altyapisi daha saglam kazanilir, klasik gitarda yapilan etudler ile parmaklar daha cok guclenir, elektro gitar klavyesine gecildiginde daha rahat olunur...[signature][hline]Young enough to feel an earthquake, too cool to even care.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
26ee140, 27 Aralık 2004 18:58 tarihinde demiş ki:
klasik ile elektro'nun ne farkı var?
neden klasikle başlamayı savunuyor bazıları? şu klasikle başladı şu hale geldi demeyin lütfen.. açıklama yaparsanız memnun olurum.
perde-tel arası yükseklikler sağ el teknikleri sol el teknikleri floje teknikleri perde sayısı farkı.gitar eğitimi metal rock diye ayrılmaz modern gitar ve klasik gitar vardır ben 5 sene kadar klasik dersi aldım sonra elektroya geçtim sol elim 3 4 ayda alıştı ama sweep picking gibi tekniklerde biraz zorlanıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arthur_HellsFire, 25 Aralık 2004 19:39 tarihinde demiş ki:
bu iş tellere vurma olayımı oluyoki penayla çalan adam parmakla çalamasın ne kadar saçma önemli olan klavye kontrolü
yapma =)
o kadar sene klasikten sonra sweep yapmaya çalışsan öyle demezsin klavye kontrolum superdir ama iyi elektro çalamam
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...