Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3g li tablet sorusu

hasmetbeybi

Öne çıkan mesajlar

tablet almayı düsünüyorum ve en önemli kriter simcard üzerinden internete girebilmesi ama bu simcard sagda solda bulabilecegimiz bi simcard olmalı yani özel 3g simcard deil cünkü sadece yurdısında kullancam . uzakdoguda arkadaslarlar alıodu hep böle sokaktaki barolardan kontorlü internet paketli smartphone da kullanıolardı hatta iphonu olan kartı kesip kullanıodu banada bunun tablet versiyonu lazım var mı böle önerilen bişiler
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

ipad3 + herhangi bi gsm hattı alıyosun(tercihen turkcell)

herangi gsm hattı derken mesela gecen yıl taiwan dan hat takmıstık telefona hem kontörü vardı hem internet pakedi bildigin simcard ama kesip takmıstık makasla ama ben simdi tablete takmak istiyorum telfona deil varsın icindeki kontörler bir işe yaramasın sadece internet calıssa yeter. ipad de oluomu normal telefondan cıkarcam tablete takıp internete gircem seklinde , yoksa gidip hattı kopyalayıp özel kart mı takmak lazım.ben telden cıkarıp takmak istiyom
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışında kullanacağım diyen adama neden turkcell hat öneriyorsun? Gidip lokal bir şirketten alır daha ucuza.

Hasmetbeybi sana gelince insan bari bir bütçe verir ,şu kadar lira gibi limitim var veya para önemli değil vb der ,sonra hangi ülkede kullanacaksın ? 3G li tabletler türkiyede zaten ekstra vergi yiyor neden yurtdışından alamıyorsun gittiğinde sorusu var birde ?

Simler çeşitli boylarda olabiliyor http://en.wikipedia.org/wiki/File:GSM_SIM_card_evolution.svg mini sim genelde kullanılan sim (yada idi ) sonra apple önce mikro sonra nano sim kullanmaya başladı . Bu sim kesicilerde mini simi micro /nano sime dönüştürüyor veya micro simi nano sime .
Simin boyutu alacağın tablete göre değişir mesela benim tabket mini sim kullanıyor ve kesme biçme istemiyor ,eğer micro veya nano sim takılan bir tablet ise mini simi küçültmen gerekebilir.

Ama dünyanın pek çok yerinde cep telefonu operatörleri micro veya nano sim talep edersen verir ve onu aldığın tablete takarsın , ayrıca ufalttığın simleri daha büyük sim kart yuvalarında kullanmak için adaptörlerde var .

Bu arada dual sim denen bir şey var aynı numara iki simde kulalnılıyor ,tak çıkar yapmadan buna yönelmen daha uygun olur :Türkiyede bile 12TL ikinci sim ücreti ile halledilen bir şey

tabletler özel bir sim kart istemez , en fazla boyut uyumsuzluğu olur onuda keser biçer veya adaptörle halledersin.

Fin said:

ipad3 + herhangi bi gsm hattı alıyosun(tercihen turkcell)
Sosyal ağlarda paylaş

jagd said:

Yurtdışında kullanacağım diyen adama neden turkcell hat öneriyorsun? Gidip lokal bir şirketten alır daha ucuza.

Hasmetbeybi sana gelince insan bari bir bütçe verir ,şu kadar lira gibi limitim var veya para önemli değil vb der ,sonra hangi ülkede kullanacaksın ? 3G li tabletler türkiyede zaten ekstra vergi yiyor neden yurtdışından alamıyorsun gittiğinde sorusu var birde ?

Simler çeşitli boylarda olabiliyor http://en.wikipedia.org/wiki/File:GSM_SIM_card_evolution.svg mini sim genelde kullanılan sim (yada idi ) sonra apple önce mikro sonra nano sim kullanmaya başladı . Bu sim kesicilerde mini simi micro /nano sime dönüştürüyor veya micro simi nano sime .
Simin boyutu alacağın tablete göre değişir mesela benim tabket mini sim kullanıyor ve kesme biçme istemiyor ,eğer micro veya nano sim takılan bir tablet ise mini simi küçültmen gerekebilir.

Ama dünyanın pek çok yerinde cep telefonu operatörleri micro veya nano sim talep edersen verir ve onu aldığın tablete takarsın , ayrıca ufalttığın simleri daha büyük sim kart yuvalarında kullanmak için adaptörlerde var .

Bu arada dual sim denen bir şey var aynı numara iki simde kulalnılıyor ,tak çıkar yapmadan buna yönelmen daha uygun olur :Türkiyede bile 12TL ikinci sim ücreti ile halledilen bir şey

tabletler özel bir sim kart istemez , en fazla boyut uyumsuzluğu olur onuda keser biçer veya adaptörle halledersin.

yurtdısı cogu zaman uzak dogu oluyor ingilizce anlasamıyorum o yüzden tr den almak istiyorum aynı sekilde uzak doguda bir gsm bayine gidip derdimi de anlatamadıgım icin standart hat alıyorum parmak la gösterip ama cevabımı aldım sanırım eyv
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...