Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

G.O.R.A

Joker

Öne çıkan mesajlar

film e guzel diyebilmeniz icin ne olmasi lazimdi acaba?film bence kurgu olarak cok sey ben kendimi cok ii bir izleyici olarak gorurdum hic bisi kacirmam diye dusunurken dun ablam izlemis filmi sunu solediginde sok oldum geminin ismi ne guzel dimi ka-fa 1500 (kafa 1500) bunun gibi bir cok ii izleyicinin anlayabilecegi olay oldu senaryo derseniz senaryo da guzel konunun ilerlemesi guzel espiriler guzel kufur olayina gelince herkes cem yılmaz i kufur le gulduren biri olarak taniyo ama aslinda hicte ole biri degil..film de ole guzel yerlerde kufur ediyo kiinsana komik geliyo mimikler yuz haraketleri kufurle uyum icersinde biri orda o konusmarli yapip ustune a.. ko.. dese kimse gulmez adam yetenek li biri ki gulduruyo..

son olarak bi konuda daha bisi yazmak istiyorum gazetede bisi okudum cok komigime gitti aile ler film cok kufur lu oldugu icin cocuklariyla idemiyomus..hangi cocuk orda edilen kufurleri hayatinda ilk defa duyuyo veya giderken bu filmi harty potter gibi mi goruyolar 6 yasinda cocuk ne anlar ordaki espirilerden gazetelerde bisi yazmak elestirmek icin bahane ariyo zaten CAT diye yaziyolar aileler filmin cocuk lara zararli oldugunu dusunuyor vs vs...

yani hic taktir etmeyi bilmiyosunuz ya ona uzuluyorum millet sahne basina 5 milyon dolar harcarken koskoca bir filme turkiye gibi bi yerde 5 mil dolar harcamislar star wars gibi bisi mi bekliyonuz goruntu olarak nedir yani?

biraz ii yonlerinden bakın herkes elestirdi bu filmi nolacak? kimse yapmaa cesaret edemiyecek yine amerikan filmlerini seyredicez..niye bizim filmlerimizde baska uulkelerde gosterilmesin?ilk once biz yaptigimiz filmi begenecez ki sora baskalarida begensin..

yorumları okuyan herkes icinden heralde kotu bir filmi bu der herkes elestiriyoar kimse yapici bisi solemiyor elestirmenler sadece olumsuz elestiri yapiyoar yapıcı hic bisi yok ortada.. kimse ufacik paralarla turkiyede kimsenin yapmaya cesaret edemiyecegi bir filmi yaptiklarindan bahsetmiyor takmislar bi kufur e gidiyo ole..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silthanas, 17 Kasım 2004 22:35 tarihinde demiş ki:
star wars a rakip zaten di mi film..tamamen ele$tirel komedi, daha ne bekliyosun ki..=D
değil işte, komedi ve senaryo yönünden eksik kaldığı için ti ye alma olayı konmuş bariz bir şekilde.eleştirsel komedi örneği olarak bi naked gun veya hot shots ı verebilirim ancak gora maalesef baştan sağma.[signature][hline]my god sits in the back of the limousine
my god comes in a wrapper of cellophane
my god pouts on the cover of the magazine
my god's a shallow little bitch trying to make the scene*
Sosyal ağlarda paylaş

senaryo'nun yetersizligini cem yilmaz faktoruyle yenmeye calismislar. o da ayni esprinin 15 dakika surmesine sebep olmus. bir yerden sonra insan kilitleniyor, ee nekibuki seklinde. mesela en belirgin sahne su fifth element sahnesi. cok sevenler de olabilir pek tabi, ama benim `anladik eee` diyesim geldi.

dunyalari kurtarmasini bekliyordum bu filmin, olmadi =)[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

baya kotuydu film.
aslinda film olarak degerlendirmek de ne kadar dogru olur bilemiyorum, bi filmi film yapan ozelliklerden eser miktarda bulunduruyo bu yapim. daha cok bi uzun metraj sov veya reklam yapisinda. arada guzel espriler de olsa, deli gibi guldurse de yetmio iste; guldugunuz anda kalio hepsi. basarisiz bi scary movie klonu olmus iste sonucta ..[signature][hline]Hi, I'm Affinity, and I'm still completely insane in every format that doesn't have Null Rod. Now if you'll excuse me, I'm here to rape your horses and ride off on your women, and there's nothing you can do about it.
Sosyal ağlarda paylaş

film aşırı genele hitap ettiği için belirli bir kültüre sahip olan kısmıın beğenmemesini anlıyorum..

ama bu filmi bir film eleştirmeni olarak izlemeyin çünkü çok fazla eksiğiğ var filmin daha basit düşünen bir insan olarak izleyin neşeli kalın

*!neeşeli ol ki geeenç kalasın.. buuuu dünyaaaadan zevk alasın*

filmi gavur anlamaz zaten sadece türklere yanibize yönelik yapmışlar filmi. bir çok yeri kaliteli olmayabilir ama türk insanı bunlara gülüyor :)

3. kere de gideceğim filme ehueh[signature][hline]FRANCO FEST ULUDAĞ!
Ayrıntılı bilgi burada
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BabacumMostors, 18 Kasım 2004 13:21 tarihinde demiş ki:
film aşırı genele hitap ettiği için belirli bir kültüre sahip olan kısmıın beğenmemesini anlıyorum..

ama bu filmi bir film eleştirmeni olarak izlemeyin çünkü çok fazla eksiğiğ var filmin daha basit düşünen bir insan olarak izleyin neşeli kalın

*!neeşeli ol ki geeenç kalasın.. buuuu dünyaaaadan zevk alasın*

filmi gavur anlamaz zaten sadece türklere yanibize yönelik yapmışlar filmi. bir çok yeri kaliteli olmayabilir ama türk insanı bunlara gülüyor :)

3. kere de gideceğim filme ehueh

evet sadece turklerın anlyabilecegı seyler var mesela fımlde onun ıcın bu cok uzucu olmus boyle guzel bır fılmın yutdısındada iş yapabilirdi ama malesef sadece turk lere yonelık bır fılm oldugu için bu zevk sadece bize ait olucak :D[signature][hline][b]Rüyanızın gerçekleşmesini istiyorsanız,
Öncelikle uykudan uyanmanız gerekir...
[b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 17 Kasım 2004 22:33 tarihinde demiş ki:
komik, gülüosun ancak film olarak kötü bir film.

çok beklentim yoktu, buna rağmen beğenmedim.beğenme kısmını geçtim beğenilecek birşey de sunmuyor güldürmek dışında ki onu da küfürle başarmış, komedi yanı da güçlü değil.
arif karakteri çok hoş, kuna ile o cüce de fena değil.birkaç akılda kalır replik var.dünyayı kurtaran adam gibi efekt açısından rezil etmemesi de var ancak bu bence bu devirde her filmde olması gereken birşey olduğundan artı puan getirmiyor, artı puan getirmesi için abartı iyi özel efektleri olması lazım.kurgu yalan, senaryo yalan.iyi yönleri var ama geneli kötü olduğundan kurtarmaya yetmiyor.
bu filmi nasıl yabancı seyirciye beğendirmeyi umuyorlar onu da anlamadım, imkanı yok.

sonuç:
hüsran...

Biz ne zaman amerikan sinemasına yetiştikye geçmeye çalışıyoruz ya ? Bir türk filminde şimdiye kadar bu kadar efekt varmıydı ? Bir tek şu kaçarkenki uçuş kısmı sırıttı o kadar yoksa dier efektler gayet iyiydi. Cem Yılmaz'ın herhalde bir Leon, Matrix felan yapacağını sanmıyordun deilmi ? Bence sen çok fazla şey sanmışsın o yüzden beğenmemişsin. Film o kadar ahım şahım deil tabiki ama bu kadar eleştirmekte fazla.[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

anlamadigim komedi filmine gidiliyo sora bu filmde senaryo yok deniliyo?komedi filminde ne zaman abartı bir konu olmustur ki sadece guldurme amacini tasıyan film ler olmustur komedi filmleri.. bi gerilim filmine veya macera filmine gitimyosun ki kusursuz bi senaryo istiyosunuz?bence film gıldurme amacini basarmis bir film her espiriden her kareden zevk aldim..
Sosyal ağlarda paylaş

ben en azından kendi içinde her anlamda tutarlı birşey beklerdim o bile olamamış.
lotr ile kapışsın demiyorum.

yıllarca o kadar dandik şeyler sunmuşlar ki, yabancı filmleri görmesek güzel diyeceğiz hepsine.en basit bi komedi filmi ile karşılaştırın 2002 de yapılan.öncekilerden iyi olması gora yı iyi yapmaz.hala belirli bi seviyeye gelebilmiş değiliz film konusunda.istisnalar oluo tabii ancak gora bunlardan biri değil.[signature][hline]my god sits in the back of the limousine
Sosyal ağlarda paylaş

cem yılmazın kesinlikle baştan sağma bi iş yaptığını düşünüyorum senaryo olarak.
o kadar yaratıcı espriler bulan bi adamın film senaryosu olarak böyle birşeyle çıkıp gelmesi şaşırtıcı, potansiyelini bariz bir biçimde kullanmamış.[signature][hline]my god sits in the back of the limousine
Sosyal ağlarda paylaş

nası bişey bekliyodunuz cem yılmaz kendisi demişti zaten "ben bu senaryoyu 4dk yazdım" diye. Şu kötü bu berbat yok parama yazık oldu diyenleri anlamıyorum sonuçta biri doğru düzgün güldürcek bi komedi filmi yapabildi Türkiyede.[yeşil çam'ı karıştırmayın][signature][hline]I was born when you kissed me,
I died when you left me,
I lived a few weeks while you loved me.

Sosyal ağlarda paylaş

şahsen demedim parama yazık oldu diye, eğlendim
ancak eleştirmek gerekirse film olarak iyi bir film değil

4 dk da yazdıysa 2milyon dolarlık filmi, vah halimize..
işe ömrünü verenler iki kuruşu toparlayamaz bi film için sonra milyon dolarlık projeyi harcarlar 4dk lık senaryo ile, anca türkiyede olur bu.

ben hala ısrarla belirtiyorum ki cem yılmaz istese çok daha iyisini yapardı.o şovları yazabilmiş adamdan çok daha iyi malzeme çıkar sıkarsa.[signature][hline]my god sits in the back of the limousine
Sosyal ağlarda paylaş

Şahsen arkadaşlar eleştirileri yönelticek film mi bulunamadı bilmiyorum ve cidden eleştirileri yersiz buluyorum.
Sonuçta çoğumuzun bildiği gibi Gora daha önceden çekime başlanmış ancak çeşitli nedenlerle askıya alınmış bir film.
Daha sonra alınan bir kararla fikir hoşlarına gidiyor ve filmi çekiyorlar.
Filmin zaten ooo tapacaksınız gibi bi derdi de yok. İşin içine Cem Yılmaz girdiği zaman zaten nelerle karşılaşabileceğini tahmin edebiliyor insan. :)
Senaryo meselesine gelince ; komedi filminin senaryosunu eleştirmek sinema olgusunda yapılabilecek en saçma işlerden biri diye düşünüyorum. Ki ben konuyu da beğendim. Klasik ama zevkli bir konu.
Filme cört diye eleştiri yağdırmak yerine güzel yanlarına bir baksak? Sadece Cem Yılmaz oynamıyor sonuçta filmde. Örneğin Özkan Uğur. Gittikçe oyunculuğunu geliştiriyor ve cidden bu yaşına rağmen çok şey beklenebilecek ve bu filmde de bana zevk veren karakterlerden.
Diğer ve en etkilendiğim örnek de Ozan Güven oldu. Geçen gün abzürd bir gazetede çıkan haber sinirimi bozdu.
Birçok dizide yer alan ve kızların gönlünde taht kuran Ozan karizmasını çizdirdi. Filmde eşcinsel bir robotu oynayan Ozan'ın kız hayranları hayal kırıklığına uğradı
Ne kadar aptal bir yazıdır bu. Sonuçta bir oyuncudan bahsediyoruz ki kimi zaman en zıt karakteri bile oynaması gerekebilir.
Ki oyunda bence mükemmel oynamış. Hareketleri, konuşması vs.. Bence filmin en başarılılarındandı.
4 dakkalık senaryonun ne kadar ettiğine arkadaş şaşırmış. Sanırım arkadaş bu 4 dakika içine herşeyi katıyor. Sonuçta film bir emek ürünü, saygı duymak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkcası filmden beklediğimi buldum... Hiç birşey beklemiyordum... Sadece saçma sapan şeylere gülmek istiyordum ve oldu da gerçekten... Ama film olarak gerçekten kötü bir film... Nedenleri saymakla bitmez... Çünkü yalnızca Komik. O kadar başka ne senaryo iyi ne kurgu iyi... Hiç bir şey yok filmde... Adam yıllardır mizahçılara malzeme olmuş "Uzayda Türk" temasını filme taşımış...
Kanımca Cem Yılmaz bunun gibi kasıntı 500 tane film daha yapsın, gene de "Herşey çok güzel olacak" kadar iyi bir film daha yapamayacak...[signature][hline]"Mph Rmph !!"
Sosyal ağlarda paylaş

çok kolay beğeniosunuz bence.üzgünüm ama bi kaç sahnede baya güldürmesini,, arif karakterinin komik olmasını, önceki türk filmlerinden daha iyi olmasını iyi bi film olması için yeterli görmüyorum.

para verilir, gidilir.gülünür, eğlenilir.ancak iyi not verilmez.[signature][hline]my god sits in the back of the limousine
Sosyal ağlarda paylaş

muhteşem bi film bi kere gittim bi daha gitsem bi daha zevkle seyrederim.

[spo1=En güldüüm yer:]En güldüüm yer belki osurmaya programlanmıştır kısmıydı :)[/spo][signature][hline]Guitarist Dark Elf Commander
------------
Blackice, 19 Ağustos 2004 03:57'da demiş ki:
OHA PUHUAHEAHAH osurugumdan annem uyanmış Hehahaehah osurdum kapı açıldı direk noluyo olm diyo bi de bılı zort diye çıktı EHeah
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pyhenn, 18 Kasım 2004 20:38 tarihinde demiş ki:
Senaryo meselesine gelince ; komedi filminin senaryosunu eleştirmek sinema olgusunda yapılabilecek en saçma işlerden biri diye düşünüyorum.

Yahu neden saçma olsunmuş? Bazı sahneler sırf 1 espri sokmak için konmuş doğallığı gitmiş filmin mesela... Ne demek senaryosu eleştirilmez bal gibi eleştirilir? Süper senaryolu komedi filmleri varsa ki var (bkz Her şey çok güzel olacak) ben bir komedi filminin senaryosunu gayet eleştiririm yani...
Gittik güldük tamam ama iyi bir film de değil bence...[signature][hline]"Mph Rmph !!"
Sosyal ağlarda paylaş

söylediğiniz kadar kötü değildi, amacı eğlendirmek ve bunu gayet iyi bir şekilde yaptı, Türk filmine göre görsellik bir harikaydı taktir ettim.Kesin gidin görün derim, Fakat anlamadığım bir nokta var bu ilk fragman 1 sene önce çıktı ve o ilk fragmanda Arif elinde sopa vardi aha attim dopayi şimdi gel diyordu o sahne yoktu anlamadım sonradan çıkartildimi ?[signature][hline]I Love Liv Tyler | IP Adresim Ne ? | BedaXa |
Matrix Code System
Sosyal ağlarda paylaş

hah ben de ona değinecektim unutmuşum, ilk fragmanın filmde olmaması çok iyiydi bence.çünkü öyle bırakmalılardı
2. fragman çok gereksizdi, spoiler ın bayrak taşıyanı.filmde o sahnelerde evde x defa gülmüş olduğumdan gülemedim.. içine etti filmin diyebilirim
ilk fragman hem süper hem yeterli hem de filmde yok..[signature][hline]GM Magery / Necromancy / Meditation / Focus
Baba parası + Easy UO...
Gururlu BTR üyesi
Barbar Şamanı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...