Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dune 2000

arcane

Öne çıkan mesajlar

Ben serinin ilk 3 kitabını okuyabilmistim sonrası cok sıkıcı. Ozellikle ilk kitabını tavsiye ederim cok guzeldi. Ordos ırkı sallama diyosunuz ama zaten kitapta tank filande yok adamlar kılıcla savasıyolardı(filmde de tank filan hatırlamıyom ben) yani kitabla oyunun zaten pek alakası yoktu.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk üç kitaptan sonrasında olaylar baya bir farklı hal alıyor. Okuması bir miktar zor olmakla birlikte yine de güzel.

Yeni film 5 saat ve tamamen ilk roman üzerine. Eskisine göre olayları daha detaylı anlatmakta. Düşük bütçeli bir film olması sebebiyle görüntü efektleri yetersiz kalıyor. Dune hastasıysanız mutlaka izleyin. Eğer değilseniz vasat bir film gibi gelebilir. Detaylı bilgi http://www.imdb.com/title/tt0142032/[signature][hline]Ethernass Diyarına Hoşgeldiniz
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
aslına bakarsan dune 2 oyuncusu olarak dune 2000 e bayılmıştım. sonunda üniteleri tek tek seçerek adamları attack komutu ile saldırtmadan kurtulmuştum (oynayanlar bilir) haa bu arada dune 2000 nin code sistemi dune 2 ile aynı idi. Ama hala anlamadığım bişi var şu ordos meselesi nerden geldi onlar kitapta filan yoktu yoksa thelaxu evi house ordos olarakmı anılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
tayf, 13 Ekim 2004 15:39 tarihinde demiş ki:
kitap eklerle beraber 8 seri DNR yeni baktım ama yeni filimi hakında hiç bilgim yok biraz bilgi verebilirsen sevinirim cıkdımı cekiyormu ismi ne gibi

yanlış yaklaşık 10 seri herbertin yazdığı 6 bölüm oğlunun yazdığı 3 bölüm ve arkıyla beraber yazdığı harbertın makers of dune.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
malcolm, 14 Ekim 2004 00:33 tarihinde demiş ki:
Ben serinin ilk 3 kitabını okuyabilmistim sonrası cok sıkıcı. Ozellikle ilk kitabını tavsiye ederim cok guzeldi. Ordos ırkı sallama diyosunuz ama zaten kitapta tank filande yok adamlar kılıcla savasıyolardı(filmde de tank filan hatırlamıyom ben) yani kitabla oyunun zaten pek alakası yoktu.

kitapta tanklar vardı ama bahsi az geçiyordo sonuçta baron harkonnen kalkan teknolojisi yüzünden artık kullanılmayan roket ve balistik silahları dunedaki atreideslere saldırmak için kullandı ve başarılı oldu. çünkü dune iklim şartları ve kalkanın solucanları çekmesi yüzünden kalkan kullanımına elverişli bir gezegen değildi.
Sosyal ağlarda paylaş

bir defa baron harkonnen kesinlik atredislere balistik birşeyle saldırmış filan değil, Arrakeen Open Bled sayılmıyor yani Solucanlar orada dolaşmıyor, Harkonnenların saldırısı içerdeki hainin kalkanları indirmesi ve Sardukarların yardımı ile başarılı oluyor,
Sosyal ağlarda paylaş

ben arrakeendeki atreides sarayı için demedimki benim dediğim atreides askerleri ve komuta merkezleri gibi yerler için demiştim. ayrıca ilk saldırıda kurtulan askerler mağralara çekildiklerinde mağara ağızlarını kapatmak için kullandılar.[signature][hline]Ben ayaktaki dikenim, Kapıdaki cüzzamlıyım, Ensendeki çıbanım, Çorbandaki sineğim,
Korku ve dehşetin habercisi...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...