Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zoom x4 Firewall Sınama

Dalamar

Öne çıkan mesajlar

Selamlar ,
Ben Virüsün eski firewall kapama yazısından yola çıkarak 1. ve 3. yöntemi denedim:
said:
1.Yöntem
Advanced'dan DMZ Configuration gir
DMZ'yi Enable yap
DMZ HOST IP kısmına 10.0.0.3 yaz
Bağlantı bölümüne git Modemlen bilgisayarına bağlı olan bağlantıyı bul Özelliklerine gir IP Protocol (TCP/IP) Gir
IP Adress kısmına 10.0.0.3
Subnet Mask 255.255.255.0
Defult Gateway 10.0.0.2
Use The following DNS server adressi clickle
DNSlerede 1.ye 212.156.4.4
2.ye 212.156.4.20
Yanlız Web consolda confirm dedikten sonra kesin bir 7-8 dk bekle yoksa işlem görmüyor.
1. yöntemde adslnin firewallunu tamamen devreden çıkardık

2.Yöntem
Web Console>Advenced Setup>Virtual Server a giriyoruz
Public Port ve Start Public Port End 2sinede Torent hangi portları kullanıyorsa onları yazıyoruz Host ipye bizim connection kısmında atadıgımız ipyi yazıyoruz save ve confirm yapıyoruz ve port açılıyor

3.Yöntem
Benim en çok önerdiğim ve diğer 2yöntemde yaşanan bazı p2p programları sorununu aşan yöntem ve diğerlerine göre oldukça basit ilk olarka ip ve subnet kısmına yazdıgımız bütün yazıları siliyoruz sadece DNS bölümünde aşağıdakiler kalıyor.
Use The following DNS server adressi clickle
DNSlerede 1.ye 212.156.4.4
2.ye 212.156.4.20
Web Console>Advenced Setup>Misc Conf. girip ordan PPP Half Bridge enable yapıyoruz ve save edit confirmliyoruz.Kendisi her baglandıgımızda ipmizi destek alıp başka ipden bağlanıp p2p programlarındaki NAT sorununu aşmamızı sağlıyacak.

Öncelikle half bridge ile olan metodta explorerla sitelere girmiyordu(link yanıyordu) 1. yöntemide yaptım ve maksimum 15 ile çekiyor dc++ torrent tarzı programlarda.Bağlantı hızım 512 adsl...

Portarın tam olarak kapalı olacağını test edebileceğim site nedir acaba? Birde bu half-bridge olayında yardımcı olursanız sevinirim.[signature][hline]Bana yağmuru anlatma, yağdır.
[/b]

Wow:Hordish Manner

For The Horde!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...