Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

22 Ekim - 2 Kasım Vipassana Meditasyon Kursu...

coco

Öne çıkan mesajlar

sen açtın yine bak :)

olay zaten baktığın yani senin fayda-sonuç ilişkinden kafadan uzak bir konu sevgili chrome.
bir teknik var nacizane, o da içine hapsolduğumuz sistem içinde gösterdiğimiz varlık mücadelesini nasıl daha hafifletebiliriz üstüne...
ve tamamiyle bireysel bir fayda.
ve kişisel bir deneyim

ama fayda noktasında şöyle bir notu rahatlıkla düşebilirim; biray olarak huzura yakın olduğun takdirde kontrol alanın içindeki sistemi de o kadar huzurlu kılabilir ve üretebilirsin!
Sosyal ağlarda paylaş

peki pek sevgili coco.
psikoloji, nöroloji, psikiyatri ana başlıklı bilim dallarımız bu konuda neler araştırmış onlarca yıldır. psikoloji kümülatif, nöroloji ve psikiyatri deneysel olarak ne gibi noktalara gelmiş. cirlan otunu alabalığa yedireceğn sonra sürdün mü bişiciğin kalmaz düzeyinde olmuyor mu sence de bahsettiğin disiplinler bunlar ile karşılaştırdığında.
meditasyon süreci olsun, refleksoloji olsun, güdülenme süreçlerinin tamamı olsun bunlar bilimsel olarakta incelenmiş, raporlanmış üzerine çalışılan konular zaten.
ağdalı cümleler ile önce simulasyonlar yaratıyorlar, sonra onlara inandırıyorlar sonra size simulasyon ötesini, simulakr ları sunuyorlar. sanılanın aksine pozitif tarafa geçmiyorsunuz hiç bir zaman. sadece o kadar fazla negatifin içinde derinleştiriyorlar ki sizi normal hissetmeyi kar sayacak hale geliyorsunuz. bunlar benim analizlerim de değil bu arada. baudrillard gibi, mcluhan gibi sosyologların otoritelerce onaylanmış çıkarımları.

yine de biz bence konuyu uzatmayalım.
o kadar şey yazdım sen de cevap ver hatta istiyorsan son söz hanımefendilerindir zaten. öyle kalsın. isteyen istediğini düşünsün.

edit: typo
Sosyal ağlarda paylaş

<3

son yazdıklarına aslında cevap/lar var, hem de iştahla, ve sadece perspektif farkı kadar bir farklılığımız var, ama dediğin gibi şuan ben ne desem de ulaşamayacağım sana, ama şimdilik, görüşürüz bir süre sonra seni mekanikşey :)
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

abi ben bütün bunların uyanık erkekler tarafından hatunları uyutmak-götürmek bir de kerizof erkeklerin paralarını sömürmek için uydurulduğunu düşünüyorum. çok geri kafalıyım muhtemelen ama. yok bir ferahlık gelmişmiş bilmem ne. hadi leeen. sonra da sen anlamıyorsun işte diyorlar. enerji konusunda doktora yapıyorum ben. hayatlarında enerji hakkında duymadıkları şeyler hakkında makale okuyorum. o kadar komik geliyor ki bakış açıları, söyledikleri. körler sağırlar birbirini ağırlıyor.

doktora yapıyorsun ama boşa yapıyorsun gibi doktorayı yahu.

Şimdi burada konuşabileceğim herşeye çuvalla dökebileceğin entellektüel bilgi birikiminin olduğuna eminim. Bunu sıkça yapar geri kafalı entellektüeller ama çok basit :

E=mc2

varoluş boyutunda varolma sürecinde olan herşeyin bir çok niteliği kendi enerjisi ve ileşikte olduğu enerjilerle ile alakalıdır.

Bu tuhaf nedenlere bağladığın meditasyon teknikleri v.s. olaylarına bakacak olursak insanlara temel olarak öğrettiği şey nefes alma enerjisinden , doğru şekilde durma , doğru beslenme ve doğru hislere enerjimizi kullanma üzerine eğitim veriliyor. Okuyup üniversitelerde okuyan adamlarsınız hani. Binlerce yıllık bilgi birikimlerini böyle sadece milli eğitim bakanlığı diplomasını vermiyor diye görmezden gelmeyin. Kendinize haksızlık etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

moncici said:

ah kromcuğum ben de böyle heyecanlı pozitivisttim bi aralar
sonra baktım pompiş diğer tarafta hemen kaydıfdsfd

abi hak vermiyorum demeyeceğim sana. ışık işçileri diye bir tarikattan amerikalı sean isimli biriyle tanışmıştım yıllar önce izmirde. herşeyi seviyoruz herşeye inanıyoruz içimizde fışkıran bir sevgi var diye geziyorlardı. oradaki hanım arkadaşları hatırlıyorum. şu uyanıyorum rp si yapınca resmen çıldırıp seni orada öpmekten sevmekten öldürecek gibi oluyorlardı. gerçekten ben bu kadar iyi niyetli bu kadar saf insanı bir arada görmemiştim. ha merak edip karakterine mining yapıyorsun ya baba problemi çıkıyor, ya abla anne kardeş, çocukluk tramvası vs. hep tamir edilmeye çalışan bir şeyi beslemek için o hale gelmişler. öyle durumdaki kızlara pompiş gözüyle bakmamak lazım abi. resmen engelli birine yürüyebilirsin ama benimle olman lazım demek gibi bir şey oluyor o. ayıp resmen. hadi diyeceksin arkadaş çevresinde alkol arası tanıştıp götürdüğün kişinin bundan ne farkı var? inan onlar normal abi bunlara kıyasla. bildiğin gözleri falan bir başka bakıyor bunların. şuur gitmiş. çok acayip.
Sosyal ağlarda paylaş

hakliyim said:

chrome said:

abi ben bütün bunların uyanık erkekler tarafından hatunları uyutmak-götürmek bir de kerizof erkeklerin paralarını sömürmek için uydurulduğunu düşünüyorum. çok geri kafalıyım muhtemelen ama. yok bir ferahlık gelmişmiş bilmem ne. hadi leeen. sonra da sen anlamıyorsun işte diyorlar. enerji konusunda doktora yapıyorum ben. hayatlarında enerji hakkında duymadıkları şeyler hakkında makale okuyorum. o kadar komik geliyor ki bakış açıları, söyledikleri. körler sağırlar birbirini ağırlıyor.

doktora yapıyorsun ama boşa yapıyorsun gibi doktorayı yahu.

Şimdi burada konuşabileceğim herşeye çuvalla dökebileceğin entellektüel bilgi birikiminin olduğuna eminim. Bunu sıkça yapar geri kafalı entellektüeller ama çok basit :

E=mc2

varoluş boyutunda varolma sürecinde olan herşeyin bir çok niteliği kendi enerjisi ve ileşikte olduğu enerjilerle ile alakalıdır.

Bu tuhaf nedenlere bağladığın meditasyon teknikleri v.s. olaylarına bakacak olursak insanlara temel olarak öğrettiği şey nefes alma enerjisinden , doğru şekilde durma , doğru beslenme ve doğru hislere enerjimizi kullanma üzerine eğitim veriliyor. Okuyup üniversitelerde okuyan adamlarsınız hani. Binlerce yıllık bilgi birikimlerini böyle sadece milli eğitim bakanlığı diplomasını vermiyor diye görmezden gelmeyin. Kendinize haksızlık etmeyin.

çok haklısın noyancım. ben senin söylediğin her şeye katılıyorum zaten. başımın üzerinde yerin var senin. sevgiyle kal güzel kardeşim.
Sosyal ağlarda paylaş

şükrü. seni de seviyorum.
işim var şükrücüğüm. yarına yetişmesi icab eden işlerim var. yatamıyorum. çift bilgisayar çalışıyorum şu anda. iki lakırdı ettik zoruna mı gitti şükrü! ghetto hayatı zor şükrü. bırak şurada kafamızı dağıtalım. bu da mı gol değil be şükrü! bu da mı pic thread değil!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...