Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sarı humma

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

2 ay sonra 27.10.13 konudışı çetintaş threadi:

said:
KLAMİDYA

Bizim arkadaş yakalanmış, etrafında soracak kimsesi de yok 50 yaşında koca adam. Ben dayanadım insan olarak, sizin gibi gençler arasında da sevilen iletişimi olan birisiyken bir konusunu açıyım istedim. Nedir, ne değildir bu illet.... Bir anda kapılıveriliyormuş ya la?!

Troleybitler uzak dursun. Çok ciddi bir konu.

...

..

Twitterı bilen arkadaşlar da ttt mi neyse ondan yapsın.

twitter referansını anlamayanlar şurdan buyursun :p http://forum.paticik.com/read.php?98,7064134,page=1
Sosyal ağlarda paylaş

KidLazer said:

bizde de bir kenya işi var şu aralar. benim müdürü gönderiyorum kobay olarak:D o da sarı humma aşısı olacak ama döndükten sonra da bir ilaç kullanacakmış 1 ay boyunca.

ondan bahsetmedim tabi.
sıtma tableti.
seyahatten 1 gün önce günde 1 kez tok karına alarak başlıyorsun.orada da kullanıyorsun.döndükten sonra da 28 gün kullanmaya devam ediyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Bu sarki benden cetintas'a gelsin.

http://m.youtube.com/watch?v=RJNWg-MDEYk&feature=youtu.be&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DRJNWg-MDEYk%26feature%3Dyoutu.be

ya bu filmin de ben de hatırası var. 2001 yılında Cape Town'a gitmiştim.Bu filmde de meşhur bir sahne var hani,kadın ölmek üzere olan Caprio ile konuşurken arka taraftan kamera yavaşça dağın tepesine doğru çıkıyordu.ve birden dağın tepesi dümdüz olarak ekranda beliriyordu?!sanki dağın tepesi kesilmiş gibi.evet,o dağın adı TABLE MOUNTAIN. Bir çok yıldızın konser verdiği bir mekan.Ve ben tam da o sahnenin çekildiği,kadının durduğu yerde manzaradan o kadar etkilemiştim ki ard arda 3 sigara yakmıştım.
anılar.anılar.anılar...
Sosyal ağlarda paylaş

abimin arkadaşı gemiye teslimat yapmak için Djibouti'ye gitmiş (bazı durumlarda gemi duramıyor senin gemiyi takip etmen gerekiyor)

gitmeden tembihlemişler paspal kıyafetlerle git diye. neyse bu inmiş uçaktan yabancılar bürosunda buna bir asker tayin etmişler çünkü her turiste yapılan bir uygulamaymış güvenlik amacıyla. binmişler araca yolda giderken sıcaktan bizim eleman camı açmış ve kolunu dışarı sarkıtmış. asker tutup içeri çekmiş sen napıyosun birader diye (kolunda casio'nun asker saati var:) )

-kolundaki saat için kolunu palayla keserler demiş muhterem:)

neyse bi şekilde varmış otele ama otel otel değil eski püskü bir bina içerdeki haşeratı saymıyorum bile pencerelerin hepsi demir parmaklı ve jilet telle donatılı bir yer. girmiş odasına dinlenecek kapı çalmış aralamış tırsarak zebellah gibi zenci bir abla 'sabaha kadar 2 dolar' demiş :) 5 dolar vermiş sabaha kadar gelme deyip yollamış :) ertesi sabah uyandığında heryeri kızarık böcek ısırmasından ötürü teslimatını yaptığı gibi uçağını öne çekerek geri dönmüş burada yaklaşık 1 hafta tedavi oldu enfeksiyon kaptığı için böcek ısırmasından ötürü sırtında değişik değişik şekiller vardı:)
Sosyal ağlarda paylaş

aman diyim ::o

ben oranın en iyi otelinde kalırım,o net. o yüzden böcek neyin kesinlikle olmaz.bir de ben türkiyedeyken düzenli sigara içmem,sadece muhabbette ve içki ile içerim ama yurtdışında özellikle böyle ülkelerde özellikle sigara içerim.pek çok böceğin sigara dumanı nedeni ile içene yaklaşmadığını okumuştum yıllar önce bir yerlerde.uyguluyorum senelerdir ve hiç pişman olmadım.

dışarıda da tek başıma gezmem,hele ilk gidişimde zaten hiçbir yeri,hiç kimseyi bilmeden,tanımadan maceraya girmem.

bir de Djibouti duyduğuma göre Nijerya'dan çok daha gerilerde bir yerlerdeymiş her konuda.

kadın olayı ise zaten saatli bomba.
asla ve asla yapılmaması gereken bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...