Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bass gitar alırken nelere dikkat edilmeli

dreamtime

Öne çıkan mesajlar

said:
green_martian, 07 Aralık 2004 09:45 tarihinde demiş ki:
bunun disinda heralde bi 5-6 yildir hasir nesirim bas gitarla ve hic telini kopartmayi basaramadim
babacum sen gitar caldigindan emin misin?
heh cunku "telini koparttim" geyikleri genelde 14 yasindaki "hardcore"cu gencler tarafindan solenen dikkat cekme taktikleridir :p

yok yaa benimki çalarken olmadı akort ederken oldu :)
fazla germişim uçtu yok öyle çalarken yapamam zaten herkülmüyüm ben :-P[signature][hline]FRANCO FEST ULUDAĞ!
Ayrıntılı bilgi burada
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bikere sol telini koparmayı başardım.
1 saat boyunca sürekli,slap it'ten bi parçayı çalıştım,çıkardım,başardım derken çatadanak gitti.Öyle sekme uçma olmadı :)

green ya,özel yapımlara değinmişsin ya :D
off bi ken smith yaptırcan kendine,ondan sonra varya :-) Gülşen'in basscı flemenko tekniğiyle çalıyodu,adamın telleri çekmek değil,elini sürmesi yetiyo resmen.Alet zaten canavar gibi,yaratık yani :)[signature][hline]Web Tasarım
Web Hosting
Hosting hizmetleri

Kimdir bu Korax?
Sosyal ağlarda paylaş

Unutmadan,
bikaçbin dolara bi fender yada ken smith alınabilir.
O gitar'ı alanın,hakkını vermesi gerek diye düşünüyorum ben.Elime nurhat şensesli'den sonra ken smith almam mesela :D Nurhat abiden sonrada serhat gelir(oda oğlu),onun kafası slap'lere ve sağ el oyunlarına daha fazla çalışıyo.Zaten serhat'ın eline gitarı verince "dur serhat gitar yanacak şimdi" gibi kalıyo insan :D
Neyse,bi fender yada kensmith ne biliyim warwick falan alınabilir,ama bunun hakkını verebilicekmek gerek,sahneye çıkıpta,normal bi gitarla bi hata yaparsan fazla göze batmazsın,ama o hatayı ken smith'le yaparsan "almışın kensmith'i bari çalmasını bil" diye lafıda yersin,rezilde olursun.
Bence şuanda eniyisi marka tavsiyesi alman değil,beğendiğin gitarı alman senin için daha iyi olur.Tünele git,bikaçtane dene,değerlendir kafanda ve ona göre birini seç yada horace'i bul,yapış yakasına gelsin senle tünele beraber seçin :D[signature][hline]Web Tasarım
Web Hosting
Hosting hizmetleri

Kimdir bu Korax?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
green_martian, 08 Aralık 2004 02:02 tarihinde demiş ki:
oy oy gormek isterdim olay anini hehe
benim arkadasta sol telinden ses alip yanlislikla re telini geriyodu sonra elinde kalmisti benim zavalli tel... olay aninda tuvalette oldugumdan mudahale edemedim

Ertesi gun gittik aldik telini, edepsizlik etme :P[signature][hline]Playing the king in my kingdom!!!
Sosyal ağlarda paylaş

:D
Ehe o anlamda söylemiyorum,hani amatör olarak bass çalıyosan dedim ben.Sen nekadar çalıyosun bilmiyorum ama mesajlardan okuduğum kadarıyla 5-6 sene var heralde :)
6 sene bassla uğraşıp,neyin iyi neyin kötü olduğunu bilmek var.
6 senelik bi adama yakışırda "abi ben bass'a başlayacadımda" diyen bi adamında warwick alması var dimi :) ben ondan bahsediyorum.[signature][hline]Web Tasarım
Web Hosting
Hosting hizmetleri

Kimdir bu Korax?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...