Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kürdistan Üniversitesi

omm

Öne çıkan mesajlar

çorba.

mesajların benim tespitimi daha da kanıtlamaktan başka bir şey vermiyor. kürt sorununda aslında bir fikri olmayan, ancak egemen siyasetin bayrağını alttan ittirmekten başka hiçbir işe yaramayan üstünlenmeci bir sinizm.

ben sadece ciddiyetsizlikten ibaret olan mesajlara hiçbir zaman bir şey yazmadım, yazmam. nerede olduğumu biliyorum, yani "interneti keşfedin" üstünlenmesi de fail.

"ülkenin sahibi" söylemi de "ırkçıyız" özeleştirini neden samimi bulmadığımın başka bir göstergesi. +20 bir üniversiteli olarak ulus-devlet paradigmasının türkiye'ye olan etkileri hakkında hiç okuyup düşünmemişsen yetersizsin demektir. bana göre böylesin en azından. e şimdi bir yetersiz kalkıp da kürtler ve üniversite mi ayy yanlarım dediğinde, sen kimsin la değişik demek de benim hakkım. olay bu kadar.

genellemenin yanlışlığından bahsediyorum, bütün kürtleri tanımam mı lazım eleştirmek için diyorsun... olmadı xunn kaldıramadın, değdiremedin.
Sosyal ağlarda paylaş

moncici said:

çorba.

mesajların benim tespitimi daha da kanıtlamaktan başka bir şey vermiyor. kürt sorununda aslında bir fikri olmayan, ancak egemen siyasetin bayrağını alttan ittirmekten başka hiçbir işe yaramayan üstünlenmeci bir sinizm.

ben sadece ciddiyetsizlikten ibaret olan mesajlara hiçbir zaman bir şey yazmadım, yazmam. nerede olduğumu biliyorum, yani "interneti keşfedin" üstünlenmesi de fail.

"ülkenin sahibi" söylemi de "ırkçıyız" özeleştirini neden samimi bulmadığımın başka bir göstergesi. +20 bir üniversiteli olarak ulus-devlet paradigmasının türkiye'ye olan etkileri hakkında hiç okuyup düşünmemişsen yetersizsin demektir. bana göre böylesin en azından. e şimdi bir yetersiz kalkıp da kürtler ve üniversite mi ayy yanlarım dediğinde, sen kimsin la değişik demek de benim hakkım. olay bu kadar.

genellemenin yanlışlığından bahsediyorum, bütün kürtleri tanımam mı lazım eleştirmek için diyorsun... olmadı xunn kaldıramadın, değdiremedin.

Öf full rezalet ad hominem baştan sonra.

Burası Türkiye. Ben Türk'üm ülkenin teknik sahibi de biziz, ben kürtleri bunu kümenin dısına itmiyorum, koyu kürtlerimiz kendileri kümenin dısına çıkıp, ülkenin topragında kendi hükümetleri varmışçasına hareketlerde bulunmuyorlar mı? Eee? Hala kelimeleri saga sola çekmelerdesin, baymalardasın. İyi tamam en güzel sen tanıyorsun kürtleri ben her lafımda aslında bütün kürtleri aynı kümeye koyuyorum.

Bu hareketler yine kendilerine zarar da, bunu söylemeye calısıyorum. Yoksa şu ülkede olmaması gereken şey türk kürt, genetik büyük bir fark yok, çorbayız zaten yüzlerce yıldır.

Eger bir azınlık zamanla kendini bu ülkenin vatandaşı gibi hisetmemeye başladıysa zaten kimliksel olarak türk değildir herşeyden önce. Bu ne bir suctur, ne bir deficittir.

Ama çıkıp ben şu pastadan kendime bir ülke oyarım diyemezsin. 21. yüzyılda Right of Conquest kasmalar var.

Türkiye'nin kusru kürtleri kesinlikle bagrına basmaması ve ciddi bir şekilde neglect etmesi, türkçesini gerçekten hatırlamıyorum. Kürtlerin(kürtler derken burada kastım bütün bir ırk değil, politik olarak kendini türk vatandaşı olarak benimsemeyen, ve kendilerine ait bir toprak isteyen konsolide azınlıktan bahsediyorum, sorunu buna terörle ve kışkırtmayla karsılık vermesi. Ve yine bize kapitalizm olarak çark döndürtüyor yani. Ucuz işçilik, egitimsiz, vasıfsız bir kitle.

Kürt sorunu bile ırkçı bir söylem mesela. Irkçı oldugumuzu kabul etmem, kürtlerin her aksiyonuna onay vermemiz demek değil. O toprak onların değil, türk milletinin.

Üstteki postta yazdıgımdan farklı birşey yazmadım aslında, inatla ad homineme sırt dayayım tamamen konuyu savurma inadın korkunc baydı. Ya konusmak istiyorsundur, belki benden çok daha fazla biliyorsundur ve ben senden birşey ögrenirim ya da araya çok kawai siyasi terim gömüp "Selam ben bu konunun üstadıyım, en çok bana soracaksınız" diyip aradan sıyrılmak istiyorsundur.

Şu ana kadar 2. gruptasın üzgünüm, ne yeni birşey söyledin, ne herhangi bir argüman sundun, sadece bıdı bıdı yani. Ve ilkine geçsen zevkle okucam.

Kısaca adam gibi cevap at yada söyle ben baymaya geldim seni de, işime bakayım.
Sosyal ağlarda paylaş

ben senin söylemindeki tutarsızlıkları yazıyorum. salt tarih veya ideoloji anlatmaktan çok daha hayırlı bir iş bu. kolektifinsan mesela anlatıyor, kaç kişi okuyor yazdıklarını? okusa da he yaw he çekiliyor adama.

sen zaten lakayıt adamsın, yani kötü anlamda söylemiyorum, bu konularda forumda ciddi tartışmaya girmiyorsun. paticikte ciddi tartışmalarda dediğim şeyler yaşanırken ben senin bu başlıktaki faşist şakalarına ak ama güzelim ikinci meclisin kurulmasından itibaren... falan diye başlayıp sorunu anlatamam. okuyup öğreneceğin kitaplar var zaten.

ben senin bu konudaki bilgisizliğini de yok yere eleştirmiyorum, başlık açıp xunn gel lan buraya sen ne anlarsın siyasetten demiyorum. senin boş bir özgüvenle o şeyleri yazabilmenin çok vahim olduğunu söylüyorum. diyorum ki, bak senin açtığın yoldan kürtler kokuyor edebiyatı kaç sayfa devam etmiş...

salt retoriği bırak artık. bu başlık kürt sorununu tartışıyoruz başlığı değil. kürdistan üniversitesi isimli, provokasyon olsun diye açılmış bir başlık var. bir de kürtler kokuyor edebiyatı var. o yüzden argüman yok, anlattınız da dinlemedik mi çıkışına totomla gülüyorum.

ayrıca ad hominem'in anlamını ben öğretmekten sıkıldım, siz öğrenemediniz. ad hominem, bir insanın herhangi bir konudaki fikrini oluşturan arkaplanına dair analiz yapmak de-ğil-dir. bu analiz bilimlerin en önemli halkalarından biridir hatta. (self-reflexivity) forumda sosyoloji okuyan adam bunu anlayamıyor tabi senin anlayamaman da normal. (bak mesela ad hominem değil bu) her espri, laf dalaşı da ad hominem de-ğil-dir. ad hominemi örnekleyeyim: "xunn sen 3 senedir mimar sinanı kazanamıyon bu konudan ne anlarsın zaa" mesela burada senin bu konudaki fikrinin yanlışlığını alakasız bir alanla ispatlamak istiyorum. ad hominem.
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl bir tutarsızlık bu biliyor musun xunn?

mesajlarının yüzde doksanında üstünlenmecilik olan, yetersizler akapellası diye söze başlayan birinin kişiliği hakkında bir lafla karşılaşınca "ad hominem" demesi...

mesaj başına 10 toefl kelimesi kullanan birinin "kawai siyasi terim gömmek" üzerinden eleştiri yapmaya çalışması...

inan yazdıklarının yapısökümünü yapsam bayaa bir şey çıkarırım, ödipal döneme kadar ineriz. bugüne kadar sempatik geldiğin için pek uğraşmadım seninle ama çok kaşınma.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...