Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

overdoz

tiLi

Öne çıkan mesajlar

valla bilmiyorum. dediğim gibi bu sinir nerden geliyor çözebilmiş değilim ama durum bu. neredeyse aldığım eğitime yabancılaştım sdfg.

hatta başlamışken devam edeyim. DSM de tanımlanan hastalıkların bir çoğunun bogus olduğunu ya da abartıldığını düşünüyorum, özellikle 80'ler sonrası.

Misal, çocukları için tanımlanmış ODD türevlerinin belirtilerinden en az 4-5 tanesini aktif olarak göstermeyen çocuk tanımıyorum. Ailelerin bu semptomlara bakarak çocuklarını hızlıca etiketleme ve olmayan sorunlara sihirli çözümler bulacaklarını sanma meyillerini ise daha da sorunlu buluyorum. Yetişkinlerdeki ADD/depresyon/panik atak/insomnia özentiliğine girmiyorum bile. Elimi sallayınca antidepresan+uyku ilacı kombinasyonları kullanan ve bunu her muhabbette bir şekilde araya sokuşturan bir gencimize çarpıyor.

dediğim gibi severe klinik vakaları genel olarak listenin dışında tutuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

darkwingduck said:

ya böyle şizofreni gibi ciddi klinik akıl hastalıkları olmadığı sürece diğer bütün depresyon vesaire sebebli abidik gubidik ruhsal problemlere çok sinir oluyorum, bayağı aşağılıyorum hatta. ota boka antidepresan kullanan insanlara da kıl oluyorum.

bu nefret nerden geliyor bilmiyorum ama inanmıyorum abi.. herkes böyle bi sorunlu yav. nedir yani cidden sorunun ne kadar kötü olabilir ki? dünyanın ciddi problemli coğrafyalarına, ciddi travmalar geçirmiş milletlerine/mesillerine bakar da biraz utanır insan. direk first world problems. fazlaca benmerkezci bir nesil olduk.

Söz meclisten dışarı ve konu sahibi muaf.

uplamak istemesem de söyliyim. ben de böyle düşünüyodum bi ara. anneme deli gibi kızıyodum ilaç kullandığı için. "ilaç senin düşüncelerinle alakalı bir sorunu nasıl çözebilir ki?" diyodum. bir gün ihtiyacın olmayacağını umarım.

yaşıyorum bir şeyler de geçecek max 2 ay veriyorum. azaldı bile
Sosyal ağlarda paylaş

ya geçmiş olsun dediğim gibi senin durumuna nazaran söylemedim nihayeti durumunu, teşhisini, olayın ciddiyetini bilmiyorum, tanımıyorum seni.

ilacın bazı durumlarda tek çözümü olduğunu düşünüyorum tam tersi, özellikle vücuttaki çeşitli kimyasal dengesizliklerde. Aman diyim ilacını aksatma. Ama "düşünce bozukluklarını" değiştirebileceğine inanmıyorum. "Yhaa benim ruhsal durumum çhokk kötüü şu aralaarrr" şeklinde türeyen düşünce bozuklukları burada kastettiğim.

lütfen yanlış anlama. umarım hızlıca daha iyi hissetmeyi başarırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...