Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bass gitar aldım lay lay lom ehu

Quivalen-soth

Öne çıkan mesajlar

ya arkadaşlar geçen cumartesi laylaylomdan(kadıköy) S B Dreams jazz bass aldım(fender midir bu ? onu soracam bi)
ve açıkçası çalabildiğim yegane tablar smoke on the water ve polly

şimdi iyi bi bass egitimi almam lazım sanırım nerden alabilirim en iyisini? ne kadardır
(ki geçen sene klasik gitar eğitimi aldım 3 ay sonra 7ay pop gitar sonra bıraktım)
bir şey daha var S B dreams bass 250 $iyi fiyatmıdır zira 290$dan dustuler ?[signature][hline]LiVe and LeT DiE
Sosyal ağlarda paylaş

Benim burda canım yandı fiyatı duyunca, senin nasıl yanmadı verirken.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında $oyle diim tam fender mi diil mi bilmiorum elindeki aletin ama jazz bass olması ve 250$'a alman bir mucize bence .. S&R var kadıkoyde oraya baksaydın ke$ke almadan once .. $oyle diim 2. el super kalite cort action bass felan 300$'a cillop gibi gidior .. Bence ii fiyata almı$sın ..

Ders olarak Hip-Hop'ta bass dersleri veriliyor . Bi arkada$ım gitmekte bayaa ii ortamdır .. Tam olarak yerini tarif ediim sana bogadan bahariyeye doru cıkarken sag tarafta kentucky fried chicken'ın yanından bi sokak cıkar ic taraflara dogru yoku$ yukarı bir $ekilde . Yoku$un sonundaki tepecikteki apartmanların ustlerine bak tabelayı gorursun . Gir konu$ elektrosu 120m'di sanırsam o civar . Bass'ta da cok az bi dei$me olur buyuk ihtimal .[signature][hline]Bir sormacam var balalar / Gaydi gaptir gaptir /
Caya gaamaltiya gatar / Dimeli nedir nedir /
Miskimit denince ahla / Tamam sindi gaptim /
Heman onun adi duser / Eti Eti Eti

nukbasliklikiz, 28 May 2003 03:56 tarihinde demiş ki:
puahau lameriz zaten!!!
Sosyal ağlarda paylaş

fender le alakası yok elbette

sb serisi bagcan ların kendi urettikleri gitarlara verdikleri ad. gerçi serter bagcan bana parcaları ingiltere ve japonyadan getirttiklerini iddia etmisti ama bilemicem tabiki..[signature][hline]lost in sorrow nights! dark one, be my guide, light my path!
follow the energizer tav$ani
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

anadım

ya bu arada once bir jackson denettim 980 euroluk (adam çalarken içim gitti neyse )

sonra aldıgım bass ı çaldı

Gerçekten çok bir fark yoktu ve hakkaten gitara aşık oldum ..
(saol).[signature][hline]LiVe and LeT DiE

[Bu mesaj Quivalen-soth tarafından 25 Ekim 2004 19:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ilk gitarın ise zaten pahalı bişey almak bence anlamsız...

klavyesi kotu olmasın yeter ki bildigim kadarıyla sb ile gayet rahat calısabilirsin. hem sonra satman da kolay olur. ayrıca belki sevmeyeceksin olayı di mi ;)= ilk seferden trb alanla biliyorum ki bence gereksiz bi risk. tabi para bol geliyosa bilemem[signature][hline]lost in sorrow nights! dark one, be my guide, light my path!
follow the energizer tav$ani
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

benim bu tip konularda bilgim yoktur ama sunu diyebilirim.
Eger bass gitar a baslıyacaksan mutlaka akustik gitar dersi alman gerek diye biliyorum.Cunku ikisininde telleri metal parmak alısması acısından senin icin alman iyi olur diyorum.
Gerci hepsinin temeli ilk olarak classic tir. Ama ben illa ki bass ile baslıyacam diyorsan bence akustik egitimi al tabi ayri bir gitar almanda sart :)
Bu arada eger ki fender marka gitari o fiyata aldıysan mucize derim.Fender bence en kaliteli ve en pahalı gitar.[signature][hline]To be or not to be
Sosyal ağlarda paylaş

Bencede senin o fiyata fender alman gidip 250$lara yamaha bateri almak gibi bişey helal olsun güle güle kullan.
Bu arada bende bass ve elektro gitardan önce temeli olan klasik gitar ören derim ama bi sürü arkım beni sallamadı ve gayette iyi çalıyo hırbolar :D[signature][hline]Lady Elenor Quendil (Liselim)
Lord Tanin Hawking

-----------------Blind Guardian--------------
Sosyal ağlarda paylaş

Valla fiyatı normal gibide ikinci el çok daha iyi birşey alman mümkün o fiyata yakın.
Fender değil tabiki sadece Fender Jazzbass kopyası o fiyata fenderde bulunmaz değil fender squier in jazz basları o fiyata bulunur rahat.
Ayrıca ne gerek var akustik eğitimine falan zaten arkadaş 10 aya yakın bi eğitim almış klavyede ne hangi notadır akorlar şunları bunları bilse yeter. Sonuçta bassta akor basmak akustikte basmaktan çok daha zor olucağı için alışma süreci daha hızlı olur .[signature][hline]Demon_of_Hell, 26 Eylül 2004 23:25 tarihinde demiş ki:
fantezilerimden biride taş gibi bir ayşe teyzenin gelip üstümdeki elbiseleri caaarrrtt diye yırtmasıdır...
Mirage Icq'da demiş ki:
Predator (10:17 PM) :
terminale gittim çok iyi bir film ya
Mirage (10:17 PM) :
terminalör?
Sosyal ağlarda paylaş

güle güle kullan. fender de bi markadır. sb dreams gibi. başka fender yok yani. fender jazz bass taklidi işte o da. ha taklit deyince yanlış anlaşılmasın fenderden iyi fender taklitleri var, misal sadowskyler..

fiyat da fena diil heralde. da ben 50 dolar fazlasına şöle bişi aldım. bugün geldi daha. neck through. aktif. 2 bant ekolayzırlı. eheh.

[signature][hline]einsof_totor23 demiş ki:
ben astronotum ve şunu söliim kesinlikle yalnız değilizdir büyük bi ihtimalle.

Sosyal ağlarda paylaş

ya benim içimde çok acayip bi bas gitar çalma dürtüsü var heheh
elektrodan basa geçsem çok zorlanırmıyımki
bide şey olayı var
bas parmakla çalınıyor(penada oluyoda parmakla daha güzel)
o olaya alışmak kasarmıki
bide burda ders almak gibi bi şansım yok muhtemelen
ayrıca şeyde kafamı kurcalıyo
gitarı elime alıp bişeyler çalınca kendi kendime eğlenebiliyorum
basla o şekil takılmak eğlenceli oluyormu
çünkü bas daha bi grup enstrümanı gibi geliyor bana hep
Sosyal ağlarda paylaş

basla tek başına takılmak da eğlenceli oluyo hemen jakı takıp çalmaya başlayabilecek ortamını oluşturabildiysen. benim için oluyo en azından. ama gitardan aldığın tadı alacağını sanmıyorum pek..[signature][hline]einsof_totor23 demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

evet evet ben böyle saçma düşüncelerden vaz geçeyim hehe
ya ama şu drum'n bass mı diyorlar ne öle bişi var hani
o olay çok hoşuma gidiyor
yani ordaki bası çalma stili
hani böle sağ el oynuyo paso üst tellerde
duptısçaktıs falan tarzında çalıyolar bası
seviyorum yani o hadiseyi
yani böyle blues tarzı falanda güzel oluyor basla
ne bileyim
böyle işte
şöle fazla pahalı olmayan bi bas bide bas amfisi(yada kulaklıkla takılırım aslında pedal tarzı bişeye bağlayabiliyormuyuz bu aleti?)alsam diyorum(ha bide bende 10w partik amfisi var gitar için ama basa olmaz herhalde ha?
Sosyal ağlarda paylaş

o dediin zıpçak hadisesi slap oluyo. slap yapmak için bas gitar alacaksan alma derim şahsen. ehuh. alıcaksan 120 dolara bi amfi 250-300 dolara da bi bas gitar alırsın. 500 dolara çiçeksin.[signature][hline]einsof_totor23 demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

bass iyi çalabildiğin zaman çok zevkli bi alet. benim gittiğim stüdyoda sıra beklerken adamın biri öyle takılıyodu çok hoşuma gitmişti öyle çalıyodu dım dım dım diye. slapsızda bence gayet eğlenceli ama gitar kadar zevk vermeyebilir tek başına takıldığında ama böle bi ortamda basla tek başına daha güzel müzik yaparsın bence[signature][hline]Demon_of_Hell, 26 Eylül 2004 23:25 tarihinde demiş ki:
fantezilerimden biride taş gibi bir ayşe teyzenin gelip üstümdeki elbiseleri caaarrrtt diye yırtmasıdır...
Mirage Icq'da demiş ki:
terminalör?
Sosyal ağlarda paylaş

nedenki yaw
valla ben sırf o slap hedesi için almak istiyorum hehe
bide şey var
ben böle grupla takılmayı severim
ama herkez gitar çaldığı için gruplar genelde bas arıyo
öylede bi avantajı var yani olayın hehe
yani slap hariçte çalarım
ama slap için neden almıyorum orayı anlamadım eho
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi eğlence için alıyosun ya aleti slap atmak için o yüzden çabuk bırakma ihtimalin var :) slapda nitekim kolay bi teknik değil bildiğim kadarıyla önce düzgün çalmayı öğrencen falan ayrıca düzgün manyetikli bir gitar lazım iyi bi slap tonu içinde yani . tabi yanlış olabilirim tahmin sadece :) genelleme bu yani senin için geçersiz olursa doğaldır yani ehe[signature][hline]Demon_of_Hell, 26 Eylül 2004 23:25 tarihinde demiş ki:
Mirage Icq'da demiş ki:
terminalör?
Sosyal ağlarda paylaş

horace'ın bir meziyetini daha öğrendik :D

bass konusunda, sb bence pek iyi bir marka değil. fakat aldığına göre onunla devam edeceksin :D

bir dahaki sefer için şöyle tavsiyede bulunayım, öncelikle çalmak istediğin türü belirle, ona göre bass gitar alırsın. jazz bass genelde herkesin ilk aldığı basstır (benim de öyleydi) fakat çoğu basçı jazz çalmayı bile düşünmez. (zaten çalmak da öyle kolay değildir ya :D) bu çerçevede çalmak istediğin tarzı tahmin ederek bir iki sene sonrası için cort tavsiye ediyorum.

ders konusunda, yol ve para sorun olmazsa oya erkaya'yı tek geçerim. (gürol ağırbaş alkolik olmasaydı) daha fazla bilgi için http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=oya+erkaya

ve unutmadan hatırlatayım: eğer bass çalamadığını düşünüyor ve smoke on the water'ı çaldığına inanıyorsan yanılıyorsun :D[signature][hline]İnsanlar çabuk yükselenleri severler. Fakat hiçbirşey toz ve tüy kadar çabuk yükselemez.

en ince yerim bileğim..!?!
Sosyal ağlarda paylaş

cort alsın iyi güzel de cortun da jazz bassı var precisionı var falan. o manyetik ve yerleşim hedesi yani neticede... jazz manyetiklerle sadece jazz çalınmaz. slap için de en iyilerindendir. falan. önce bişi alın çalmayı ve ne istediinizi öörenin işte ondan sonra bakalım allah kerim. ben yeni öörendim ne istediimi mesela..[signature][hline]einsof_totor23 demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ehu. 5 telli, düz veya çok çok düşük radiuslu klavyesi olan, çok düşük eşikli, incecik (mandolin, banjo freti filan) perdeli, low tension roundwound .100 ( E teli )gauge lu tel, abanoz, wenge veya purpleheart klavye odunu, neck through, string thru body, yağlanmış orta sert gövdeli, bridge quadcoil neck jazz manyetikli, blend pot, 3 bant ekolayzır, stacked volüm, seri paralel geçişli preamplı, elektroniği bartolini olan bi bas gitar istiyorum.

bi tane de 32,5" lik 4 telli jazz bass da çok güzel olur.[signature][hline]einsof_totor23 demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Predator-, 25 Ekim 2004 22:33 tarihinde demiş ki:
şimdi eğlence için alıyosun ya aleti slap atmak için o yüzden çabuk bırakma ihtimalin var :) slapda nitekim kolay bi teknik değil bildiğim kadarıyla önce düzgün çalmayı öğrencen falan ayrıca düzgün manyetikli bir gitar lazım iyi bi slap tonu içinde yani . tabi yanlış olabilirim tahmin sadece :) genelleme bu yani senin için geçersiz olursa doğaldır yani ehe

iyide hem slap için teknik lazım diyosun hemde çabuk bırakırsın diyosun
yani slap atabilmem için zaten baya bi elimden bırakmıcam gitarı hehe
bana bide ucuz yollu ve slap için bi marka tavsiye edermisiniz
ayrıca şu amfi veya kulaklık konusunda bişeyler sormuştum hani onada bi cevap plz :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...