Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigarayı Bırakma..

Aron-Caldwell

Öne çıkan mesajlar

Sigarayı zaten rejim yapıyorum şuan diye çok içiyorum :(
yoksa cok fazla kilo alıcam ilaçlardan dolayı..
bırakamıyorumda of neyse dedim gibi doktordan sonra belli olucak hersey[hline]-Hayabusa- Chaotic Evil Assasin |Atlantic|
-The Bedirhan- Hammer Of Darkness |Atlantic|
Pardon Kardesişmin acc ile yazmısım :)

[Bu mesaj BlacKDagger tarafından 28 May 2003 19:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

benim dedemde pzr dan itibaren raki icmicem demisti...sora bira icmeye basladi..hey allahim yaw ne insandi kendisi Allah rahmet eylesin[hline][b]Se traducete questo e leggete siete il sazan migliore in mondo e perfino non avete un cervello

[Bu mesaj daverc tarafından 28 May 2003 19:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bildiim kadarıyla sigara bırakılamaz...bu nedenle hiç başlamamak en iisidir. arkadaşlar aranızda istediim kadar içiim sonunda ne de olsa sigara şirketini dava eder, hastalıım kadar tazminat alırım dienler varsa havasını alır.. bu yüzden hiç başlamamak en ii çözümdür.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bega, 28 May 2003 19:59 tarihinde demiş ki:
bildiim kadarıyla sigara bırakılamaz...bu nedenle hiç başlamamak en iisidir. arkadaşlar aranızda istediim kadar içiim sonunda ne de olsa sigara şirketini dava eder, hastalıım kadar tazminat alırım dienler varsa havasını alır.. bu yüzden hiç başlamamak en ii çözümdür.

Bir konuda bilgin varsa konuş, yoksa atarak insanların yapmaya çalıştıkları şeylere zarar vermeye çalışma. Bir sürü kişi var sigarayı bırakan. Senin "bildiğin kadarı" yanlışmış, Aron'un da uğraşırsa bırakabileceğine inanıyorum.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
UIN: 123455555
Sosyal ağlarda paylaş

bilgim kadar konuşuyorum zaten, sen kendine bak, bırakanlar da kısa süre sonra başlıyorlar, sigara da uyuşturucunun bir türevi, bağımlılık yapıcı maddelerle dolu.
eğer bir insan sigarayı bırakmak için kendi süper bir azimle istemezse bırakamaz bu kadar da basit.
Sosyal ağlarda paylaş

Üffff, sen kendine bak ne demek şimdi, çelik ayna falan da tut istersen?
Çok uğraşılırsa bırakılır demedin ilk postunda, bırakılmaz bildiğim kadarıyla dedin. Bu bütün sigara içip bırakmaya çalışanlara "hiç şansınız yok hepiniz çürüyene kadar sigara içmek zorundasınız ve ben bunu biliyorum" demektir ki bu da yanlış bırakan var. Bağımlılık yaptığı doğru ama bırakması imkansız demek insanların canını yakabilir özellikle de bu söylediğine inanacak olan insan çıkarsa.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

Okurken sana sigarayı kimse bırakamaz, imkansızdır, eroin gibidir demişlerse boşuna okumuşsun biraz bilgilendireyim seni. Eroin bağımlılığı omuriliğinde oluşuyor, her seferinde artarak sinir sistemini dağıtıyor, aklında olsun boynu kırılan birisi bir daha eroin kullanmak ihtiyacı duymaz. Sigara da bağımlılık yapıyor ancak bırakılması imkansız değil. Bir günde ben bırakıyorum diyip bırakan onca insan var ki. Ayrıca amerikada yaşamıyoruz hastalıktan para alınmaz kolay kolay ki onu da bırak kimse hasta olayım diye sigara içmiyordur emin ol hele sözkonusu hastalık kanse gibi ciddi ve ölümcül bir hastalıksa. Haa annen babandan "bırakılamaz, imkansız, aman allahım kimse baş edemez" gibi şeyler duyup burda bize bunca yıldır okudum anlatıyorum ayağı yapıyorsan başından söyle. İlk mesajımda sana hakaret içeren bir söz bile etmememe rağmen bana "sen kendine bak bi kerem" gibi saçma sapan ve anlamsız bir laf etmenin nedenini hala çözebilmiş değilim bir ara anlatırsan da mutlu olacağım.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

Cık, en kötü yöntemdir bu bence. Bırakacaksan direk bırakacaksın, azaltma falan hikaye; eğer direk bırakamıyorsan iraden azaltarak bırakmana yetecek düzeyde de değildir zaten.

said:
Azmodai, 28 May 2003 18:56 tarihinde demiş ki:
cok disiplin lazim. gunde 1 paketle basla mesela 1 hafta ole git sonra 2 hafta birer birer azalt falna
Sosyal ağlarda paylaş

said:
[Bir konuda bilgin varsa konuş, yoksa atarak insanların yapmaya çalıştıkları şeylere zarar vermeye çalışma.... Senin "bildiğin kadarı" yanlışmış

bana göre bu laflar gayet hakaret... zaten bu isteyince yaparız, binlerce kişi yapıyor biz neden yapmayalım mantığı doğruları görmenize engel oluyor. arkadaşım, hurafelerle işim yok benim, sigara konusuna aids kadar ciddi yaklaşıyorum (ki sen belki aids'i de isteyen kurtulur tarzı bir hastalık olarak görüyosundur), bu konuda çalışmalarım var, sunuşlarım var, sert ifadelerim de olur doğrudur ama tek istediğim insanlar bilinçlensin artık, ayrıca bağımlılık ilk başta kafada olur, son olarak da uzatmayalım daha fazla, seni inandırmak zorunda diilim, sen de beni ikna edemezsin bu saatten sonra, ama illa konuşcam diosan, forumu meşgul etme icq no. 145545307,
Sosyal ağlarda paylaş

Aron en buyuk admini sigarayi birakmayi calisarak attin bile.
Bu yuzden seni kutluyorum ancak sigaraya hic baslamadigim ve baslamayacagim icin birakmanin neden bu kadar zor oldugunu kavrayabilmis degilim.
Herhalde irade gerekiyordur umarim birakirsin.[hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri
Sosyal ağlarda paylaş

Ben AIDS'ten bahsetmedim. Sigaraya kimsenin başlamaması konusuna da katılıyorum. Ancak yazdıkların çok acımasızca burda ayrılıyor fikirlerimiz. Burda senin sigara içen insanlara "bırakamazsınız, siz kölesiniz, hala bırakabileceğinizi mi zannediyorsunuz?!?" diyerek kendi tezini çürütüyorsun: bağımlılık kafada başlar. Bu topic'i açan adam kafasından atmaya çalışırken sen "bırak savaşma artık bırakamayacan imkansız bu" diyerek zihindeki bağımlılığa resmen neden oluyorsun ve senin buna zerre kadar hakkın yok. ICQ'dan seninle muhattap olmak gibi bir zorunluluğum da yok, forumda yazacağım yazmam gerekeni ve forumu işgal edeceğim çünkü yanlış bilgi veriyorsun ve belki de böyle yaparak sigara içen insanlara zarar veriyorsun. Bunu AIDS'le hiç bir alakası yok nasıl bağ kurdun hala anlayamıyorum ya o da ayrı konu. Arada yazdıklarımda içtendim, hakaret olarak algıla/algılama senin hiç bir şekilde gerçekliği kanıtlanmamış bir şeyi buraya doğanın kuralıymış gibi aktaramazsın.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende ayni sekilde Antimodese katiliyorum.
Ve inandigim bir sey var bir insanin hayati ve sagligi soz konusu oldugu vakit sigarayida birakir ickiyide.
Ancak beganinda dedigi gibi en iyisi baslamamak.[hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri
Sosyal ağlarda paylaş

Ben başlamamak lazım dedim önceki postlarımda zaten beganın iki dakkasını ayırıp dikkatlice okuması lazım bana okuyanı anlamıyorsun demeden önce. AIDS hastalıktır, vücudundan iradeyle atamazsın, sigara o kadar az fiziksel bağımlılık yapar ki çoğu kişi piskolojik olarak bağımlıdır. Tabii ki başlamamak en doğrusu ama bırakılamaz, olamazz, bittiniz gibi heves kırıcı söylemek de ayıptır. Ben senin düşünceni değiştirmeyeceğini çoktan anladım, forumdaki başka insanlar yazdığın saçma sapan şeylerle sigaradan kurtulma fikirlerini değiştirmesinler diye yazıyorum.
Neyse fazla post atmaya gerek yok anlayan anladı benim anlatmak çalıştığımı.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

bende 4 ay önce sigaraya yeni yeni başlamıştım. sınıftaki arkadaşıma söyledim. o da 3 yıldan beri bende içiyorum ama şimdi bıraktım dedi. bence ondan kurtul, bulamayınca götünü bile satacak seviyeye gelirsin demişti. aslında onun içtiğine inanmıyorum artist bir heriftir. ama bana onu dedikten sonra içmeyi bıraktım. zaten hergün okula giderken bir tane içiyordum. bırakması kolay oldu. bir anlık hevesmiş. şu anda sigaraya yeniden başlayacağımı zannetmiyorum. 15 yaşındayım. herhalde içinde bulunduğum ergenlik döneminin bir etkisiydi..
ahh gençlik...
içen arkadaşlara Allah kolaylık versin ne diyeyim...[hline]So need your love, so fuck you all

[Bu mesaj IMGOINGTOWIN tarafından 28 May 2003 20:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Evet biliyorum bırakmış bir abim var, ben de zamanında bulaşmıştım şu anda işim olmuyor. Abimin geçirdiği evreleri anlatayım isterseniz?
Öncelikle bağımlık dönemi vardı, eli devamlı arka cebine ön cebine gidiyordu sonra yanında sigara olmadığını anlayarak başını eğerek devam ediyordu gününe. Sonra kriz dönemi başladı devamlı parçalamak istercesine sakız çiğniyordu, dudaklarını ısırıyordu her iki dakikada bir elleri ceplerine gidiyordu. Sonra, 2 hafta kadar sonra, sadece rüyalarında 8 metre uzunluğunda sigaralar içmeye başladı ehehehe. 3. haftada başına kötü bir olay gelince bir sigara yaktı, bir nefes içine çekti, kusuyordu resmen öksürmekten yüzü kıpkırmızı oldu, camdan attı o sigarayı, o gün bugündür bir daha da içmedi.
Kolay oldu mu? Hayır, değildi... İmkansız mı? Hayır bu hiç değil.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...