Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

natrodan tiksindim arkadaş

pulkas

Öne çıkan mesajlar

Sabahtan beri abc.com.tr adresini abc.com üzerine nasıl yönlendiririm cevabını almak için adamları 300 kere aradım.300'ünde de bambaşka yanıtlar aldım.abc.com.tr'ye gelen mailleri abc.com üzerinden nasıl alias ederim konulu konuşmalarımızda aynı şekilde sonuçlandı.Konuşma 1 dakikayı geçtiği anda cızırtılarla birlikte karşıdaki destek elemanını kaybediyorum.(bilerek yapıyolar bunu.)

İşin kötü tarafı bu mevzuyu biz çözemeyiz deyip yazılı olarak bildirmemi istediler.Onuda yaptım.Oradan da çözüm yok.Kurtarın beni bu illetten.

İstediğim şey çok basit.Adım adım anlatıyorum.

Senaryo şöyle:
1- abc.com adresi direk host'a akacak.
2- abc.com.tr adresi ile yapılan çağrılar abc.com'da sonlanacak.
3- [email protected]'a atılan mailler [email protected] adresinden
kontrol edilecek.(outlook'a sadece [email protected] için ayar yapayım bitsin.herkes istediği maili kullansın.)
[email protected][email protected] [email protected] [email protected] adresleri için google'ın kurumsal paketini kullanıyorum.Böyle 5 tane mail adresim var ölümcül.Bu 5 adresin com.tr karşıklarıda google ile kontrol altında olsun.

Neden google? sorusu için, adamların sağladıkları kesintisiz hizmet cevabını veriyorum.Natro'da ve etc... türk şirketlerinde kafaya göre hizmet aksaması durumu olabiliyor.Şirkettede mail olayları hayli önemli olduğu için bu işi google'ın üstlenmesini daha mantıklı buluyorum.Ha bu arada hızda önemli.Proje dosyaları çoğunlukla büyük ve mail yoluyla iletiliyor.

http://www.aktifhaber.com/adsl-islak-corap-yuzunden-kesildi-28289h.htm

Bana biraz akıl verin.Sabahtan bu yana bu işlerin için çıkamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konularda yardımcı olabilirim - Birçok sistemimizi böyle kullanıyoruz birçok firmaya bu şekilde hizmet vermekteyiz. istersen yardımcı olmaya çalışırım.
skype veya başka yoldan bana ulaşabilirsin Özelden haberleşelim

Beceremedekleri şey muhtelemen yönlendirme yapmaları.. yönlendirme yapmamaları gereken bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

Mevzu çözüldü cantug sayesinde.Sağ olsun adım adım anlattı detaylarıyla.

Natrodaki elemanların bu işin olması için
- com.tr adresini nic.tr'den bize taşımanız lazım dilekçe verin
- com.tr adresleri yönlendirilemez, bunun için sayfayı oluşturup içerisinden yönlendirme yapmanız lazım
- mail yönlendirmesi o şekilde olmaz, mail hesabı açıp oradan yönlendirmeniz lazım
-ve üstüne bi ton yüzüme kapanan telefon ... çözümsüzlüklerine rağmen.

velhasılı çözümü bilince problem kalmıyor.Natroyada yardım destek diye ne kafalarda adamlar alıyolarsa artık, bizim itüdeki gececi bilgi işlem veletlerinden bir farkları yok anladığım.(1. 2. sınıf yeni yetme bilgisayarcı, elektronikçi veletler.)

cantug said:

Bu konularda yardımcı olabilirim - Birçok sistemimizi böyle kullanıyoruz birçok firmaya bu şekilde hizmet vermekteyiz. istersen yardımcı olmaya çalışırım.
skype veya başka yoldan bana ulaşabilirsin Özelden haberleşelim

Beceremedekleri şey muhtelemen yönlendirme yapmaları.. yönlendirme yapmamaları gereken bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

Üstüne bastın ayağını çek diye bir cümle vardır eskiler bilir, sizinkide o durum muhtemelen. Bence itüdeki gececi bilgi işlem veletlerini çalıştırıyorlar size inat (:P) .
İşin şakası esprisi bir tarafa gerçekten öğrenci çalıştırma ihtimalleri epey yüksek (firmayı bilmem /tanımam ).
pulkas said:

Natroyada yardım destek diye ne kafalarda adamlar alıyolarsa artık, bizim itüdeki gececi bilgi işlem veletlerinden bir farkları yok anladığım.(1. 2. sınıf yeni yetme bilgisayarcı, elektronikçi veletler.)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...