Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ton sorunu

buw

Öne çıkan mesajlar

Öncelikle gitarın ne ?

Ayrıca tamamen tutturman hele rp200 gibi processörle çok fazla yanına yaklaşman imkansız. O adamlar üzerinde emg manyetik bulunan(genelde) binlerce dolarlık kendi özel gitarları ve bir sürü effekt aletiyle alıyorlar o tonları. Amfi olarak 2000$ dan başlayan mesa rectifierlar falan kullanıyorlar. En yakın ton anca iyi bi amfi simülatörü ve iyi bir gitarla alınır. Mesela Pod V2 gibi amfi simülatörleri bu konuda iyi performans sağlıyor. Rp200 denemedim ama pek iyi olduğunu duymamıştım bilemiyorum.[signature][hline]Bunu yazan tosun güç seninle olsun

[Bu mesaj Predator- tarafından 29 Kasım 2004 20:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

pedalın için ornek setleri nette arayabilirsin. birçok forumda farklı pedallar için yazılmış tonlar var. onları dene.
ama net bir sonuca yine de ulasamazsın. -nr, kompresor, gitar, amfi gibi birçok etken var arada. sonucta kendi tonunu kendin modifiye edeceksin ama yine de vir. tube bulunan bi alette guzel tonlar elde edebilirsin.[signature][hline]lost in sorrow nights! dark one, be my guide, light my path!
follow the energizer tav$ani
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

Ya millet processor falan demiş de, gerçi anlayan birine benziyorsun gitardan, doğru tonda akord ettin di ilk onu soralım =)

İkincisi de, gerçekten o sese birebir ulaşamasan da, tatmin edecek tona ulaşabilirsin o processorla bence.[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Eclipse

Tahrik etmeyiniz pls
Sosyal ağlarda paylaş

şarkının üstüne çalmıosan gitarın akordu pek bişi farkettirmez
ben herşeyi D ye akordlu gitarımla çalıorum
processor dediğin şey iğrenç bişi
tüplü bir anfiden aldıgın sey rnegini hiç bişiden alamıosun
pod xt ve xt rack amfi similatörü olarak baya iyiymiş diyolar
bi de boss gt-5 gt-6
aynı ton meselesini bilmem çünkü hiç denemedim ama
kendi istediğim tonda kaliteli sesi ben dogru amfi + iyi gitar + dogru manyetik şeklinde yakaladım
sansamp gt2 almayı düşünüorum daha sert tonlar işçin ama su sıralar vaktim olmuo müzik için ondan sonra
ama disto pedalı alacaksınız gt2 derim[signature][hline]Bornozlu Canavar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...