Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Html,asp ile yada herhangi bir şekilde sayfaya müzik eklemek?

Korax

Öne çıkan mesajlar

Netscape ve IE karıştırılmaması için aynı kod arasına koydum. Birkaç örnek burada:

--Kullanıcı Tabanlı--
Kullanıcı MediaPlayer'ın küçük bir versiyonunu sitende görür. Play, pause, stop gibi butonlara tıklayarak ayarlar.

<br /> <bgsound src="filename.mid"><br />

--Tek Seferlik--
Tek sefer kullanıcı istesin yada istemesin çalar.

<br /> <bgsound src="filename.mid"><br />

--Sonsuza Kadar--
Kullanıcı istesin yada istemesin aynı parçayı arka arkaya çalar.

<br /> <bgsound src="filename.mid" loop=infinite><br /> [signature][hline]Nothing's left here
Leave it be
It was meant for me
Soul sacrifice...
Sosyal ağlarda paylaş

flash'la yaparsin muhtemelen.
loop'larla olacagini dusundum ben de ama sorun su ki sayfa yuklendikten sonra kod daha fazla ise yaramiyo, yani tamamen senin bilgisayarina kaliyo, html'den ote degil. haliyle degismesi de mumkun degil, refresh atilmasi gerek ikinci sarkiya gecilmeden once...

simdi dusundum de, bi sekilde gorunmeyen bi frame koyarsan, javascript yoluyla bi sure sonra refresh attirsan, sanirim caldirabilirsin listeyi...

ya da iste flash'in icine yerlestirip, farkedilmeyecek bi yere koyman... mesela banner'in icine koyarsin. animasyon yapmasan bile sonucta sarki calar (banner'ini da calamaz insanlar iyi olur...) :)[signature][hline][Golden Horde]Goyal Xar
Sosyal ağlarda paylaş

Ben swish kullanıyorum.
Ayrıca,flash ile yaparken örneğin 9mb'lık bi parçayı koyuyorum,swf'nin içine gizliyo parçayı.
Yani 9mblık mp3'ü alıyo,swf'nin içine koyuyo.
Böylece swf'nin boyutu 9mb falan oluyo.
İnsanların sayfayı açabilmesi içinde 9mb siteyi yüklemesini beklemesi gerek :D[signature][hline]Web Tasarım
Web Hosting
Hosting hizmetleri

Kimdir bu Korax?
Sosyal ağlarda paylaş

Tamamda,sonuçta upload ediyosun.
Ben full flash tabanlı yapıyorum siteyi.
index.html 800 x 600'den oluşan bi swf.
ve bu swfnin tamamen görüntülenmesi için swfnin TAMAMINI yüklemesi gerekiyor.Böyle oluncada,9mb kafadan yüklüyo.Yani bu 9mb yüklenmeden site açılmıyo.Anlatmak istediğim şey bu.
Ama html tabanlı koyarsam,sayfa herhalikarda normal olarak açılıyor,180kb kadar bişey indirmeleri gerekiyor.Böylece arkada müzik oluyo,ama bunu playlist gibi yapma imkanımız olsa daha iyi olurdu.[signature][hline]Web Tasarım
Web Hosting
Hosting hizmetleri

Kimdir bu Korax?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ebemunkk, 21 Kasım 2004 17:08 tarihinde demiş ki:
Onun bir kodu varmı bilemiyorum ama ASP'de falan Loop döngüleriyle yapılabilir.

nası bi gülüş efekti kullansam :D
*!çatlar*
asp html içinde kullanılan jscp gibi bişi değil active server page: yani programlanabilir sayfa, vbscript değilki bu döngüyle öttüresin tamamen javascriptle olacak bişi bu bide flash tabiki[signature][hline]Fire in the Darkness...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Korax, 22 Kasım 2004 01:06 tarihinde demiş ki:
Tamamda,sonuçta upload ediyosun.
Ben full flash tabanlı yapıyorum siteyi.
index.html 800 x 600'den oluşan bi swf.
ve bu swfnin tamamen görüntülenmesi için swfnin TAMAMINI yüklemesi gerekiyor.Böyle oluncada,9mb kafadan yüklüyo.Yani bu 9mb yüklenmeden site açılmıyo.Anlatmak istediğim şey bu.
Ama html tabanlı koyarsam,sayfa herhalikarda normal olarak açılıyor,180kb kadar bişey indirmeleri gerekiyor.Böylece arkada müzik oluyo,ama bunu playlist gibi yapma imkanımız olsa daha iyi olurdu.

siteyi iki parcada yap iste. normal site goruntulensin oldugu gibi. kenara koseye 2. bi obje koy, muzik onun icinde olsun. boylece site goruntulenir, bi taraftan da yukleme devam eder...[signature][hline][Golden Horde]Goyal Xar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arthur_HellsFire, 22 Kasım 2004 06:02 tarihinde demiş ki:
said:
Ebemunkk, 21 Kasım 2004 17:08 tarihinde demiş ki:
Onun bir kodu varmı bilemiyorum ama ASP'de falan Loop döngüleriyle yapılabilir.

nası bi gülüş efekti kullansam :D
*!çatlar*
asp html içinde kullanılan jscp gibi bişi değil active server page: yani programlanabilir sayfa, vbscript değilki bu döngüyle öttüresin tamamen javascriptle olacak bişi bu bide flash tabiki

gulecegine bu ucundan da sen tutsan su isi cozzek daha iyi olur di mi? oyle milletle dalga gecince olmuyo...[signature][hline][Golden Horde]Goyal Xar
Sosyal ağlarda paylaş

e 10mblik dosya koymayiver sen de... yani onu nasi koyacaksin ki?

bu arada dhtml ile sayfa yuklendikten sonra playlist olarak degistirmen mumkun sanirim. (yani tanimina gore oluyo) bi arastir derim..

bazi websitelerinde video'lar yuklendikce gosterilir, onu mp3 icin de yapabilirsin sanirim, ama sorun su ki, turkiye sartlarinda, internete ne koyarsan koy, yine inmesi uzun surecek, haliyle adam iyice ifrit olacak. bence kalitesini dusur, ya da midi koy, en fazla budur...[signature][hline][Golden Horde]Goyal Xar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
riglous, 22 Kasım 2004 06:34 tarihinde demiş ki:
gulecegine bu ucundan da sen tutsan su isi cozzek daha iyi olur di mi? oyle milletle dalga gecince olmuyo...

bilsem zaten yardım ederdim html i kendime yetecek kadar biliyorum javascriptide gerektiğinde başka yerlerden buluyorum bilsem durmam yazarım ama benim onu yazmamdaki niyetim sadece konuya bişiler yazmış olmak için yazış olayına kıl olduumdan.
Konuya gelince benim fikrim javascript ile ses dosyası içeriklerini değişkenlere alıp javascriptle çalma gibi bişiler olabilir ama araştırmak gerekir
Jscp Playing Sound[signature][hline]Fire in the Darkness...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...