Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tecavüzcülere neden katı yasalar uygulanmıyor , kazığa oturtma , işkence vs.

Biliminsani

Öne çıkan mesajlar

kolektifinsan said:

Ardeth said:

kolektif insan tecavüz konusuna bile piyasa ekonomisi terminolojisini soktuğun için sana plaket vermeliyiz

baya baya tecavüzün "islami sebeplerle" coşturulduğunu mu zannediyorsun? ya da siyasal islam diye bir şeyi hiç mi okumadın, muhafazakar siyasetin özellikleri hiç mi gözüne çarpmadı?

mesela melih gökçek'in cinsiyetçi söylemleri gerçek fikirleri mi? ya da odunluğundan mı bunu yazıyor? bu politikalar iktidar sahiplerinin dindar oluşundan ya da odun, cahil vs oluşundan mı? adama saf mısın diye sorarlar.

teşekkür ederim plaket sana kalsın

hayır abi global sermaye emrediyomuş tecavüzü öyle duydum. melih gökçek neden cinsel söylemler yaratıyormuş bi anlat da öğrenelim.

tecavüz meselesi zaten yıllardır islami kurallara göre yaşamayan kadınları korkutmak için kullanılan bir söylemdir. yapısı gereği dolayısıyla dini bir söylem. saçma saçma şeyler yazıyorsun 3-4 çocuk üreten tavuk olsun falan diye. 7. yüzyıldan beri var olan bir konsept bu muhtemelen sen hala global sermaye falan diyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

ben idealist değilim kusura bakma, toplumun mevcut durumunu, siyasal islamın hegemonyasını, cinsiyetçiliğin bilinçaltına kadar girişini falan göz önünde bulunduruyorum bir şey söylerken, ütopya kurmuyorum. hukuk özgürlük diye konuşuyorsunuz ama değişmeyen gerçek tecavüzün devlet tarafından teşvik ediliyor, engellemek için en ufak bir girişimde bulunanın da dhkpc üyeliğinden falan tutuklanıyor, en aşağı biber gazı cop vs yiyor oluşu.

Madem insan topluluğu bu kadar büyük hatalar yapma potansiyeline sahip, nasıl bir insanın kaderini başka bir insanın eline bırakabiliyorsun bunu anlamış değilim. Sen bana tecavüzden haksız yere yargılanan bir insanın garantisini verebilecek misin böyle bir dünyada? Şu dünyada "en medeni" denen toplumlarda bile yargının %100 çalışacağını düşünmek saflık. Bu dünyada başkasına tecavüz edebilen insanlar varsa, birini öldürtmek için ona iftira atma potansiyeline sahip insanlar da var. Bunun sonunun nereye gideceği ise belirsiz böyle bir sistemde. O yüzden saçma saçma sığ fikirlerle gelmeyin. Adaletin %100 kesinlikle çalışabileceği bir yol bulduysanız önce onu önerin sonra böyle fikirleri uygulamaya çalışın. Yoksa ben insan haklarını savunuyorum derken en kutsal insan hakkına tecavüz ederek sığ insan olmuş oluyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

@Ardeth

anlattım zaten hamkafalılığından anlamıyorsun,
git biraz mücadele ver HERHANGİ BİR hak konusuyla ilgili kıçının üstüne yayılıp bilmiş bilmiş konuşacağına ufkun genişleyiverir.

ürettiğiniz hiçbir fikrin de eyleme dönüştürmeyeceğiniz sürece gerçek hayata etkisi yok, liberal ajistasyonun etkisiyle konuşup düşündüğünüz için de toplumdaki hiçbir olayı, protestoları vs anlayamıyor, ya da çok basit zannediyorsunuz

ek: uzun lafın kısası, buyrun kıçınızı kaldırıp bir şey yapın tecavüzlerle ilgili(ne kadar ufak olursa olsun), ya da sunduğunuz çözümlerin uygulanmasına uğraşın, boş yere ahkam kesmeyin, gerçeklerden bu kadar uzak oluşunuzun, kafanıza bu kadar liberal, apolitizasyon ajitasyonunun yerleşme sebebi de bu zaten, hiçbir şeyin mücadelesini vermemiş oluşunuz, bol keseden laf+siyaset boştur geyiği+b.ka battığını kabullenememe
Sosyal ağlarda paylaş

tokins said:

eğer annama, bacıma tecavüz eden biri olursa cezasının kendi ellerimle vermek tercihimdir ve buna hakkım olduğunu düşünüyorum. öte yandan herkes kendi cezasını kendi verirse toplumda düzen kalmaz.

böyle bir olay olduğunda insan olarak hepimizin intikam duygusuyla dolması normal. başına böyle bir olay gelen kişinin de intikam almak istemesi normal. ama yetimizin olduğu derece olaya objektif yaklaşmak elbet ki daha uygulanabilir ve mantıklı fikirler doğurur.
Sosyal ağlarda paylaş

sırf eyleme dönüştürebilemen kolay olucağı için sonucları cok korkunc olucak fikirler üretmek nasıl iyi bir sey oluyor?

hanı hiç ıanmıyorum burda konusup ederken adam gibi bir eylemciliğin olduğunu. ben cok tembelimdir bu konuda benım bile daha cok fili işim gücüm olmustur.

şimdi sen diyonki, intimak kötü ama toplumda var böle bişi o yüzden tecavüzlerin önünü kesmek için KAN AKITALIM!!!!! cünkü bu fikri mümkün kılmak kolay, sizin o aptal idealist utopik fikirleriniz ise imkansız.

aferim.
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

ek: uzun lafın kısası, buyrun kıçınızı kaldırıp bir şey yapın tecavüzlerle ilgili(ne kadar ufak olursa olsun), ya da sunduğunuz çözümlerin uygulanmasına uğraşın, boş yere ahkam kesmeyin, gerçeklerden bu kadar uzak oluşunuzun, kafanıza bu kadar liberal, apolitizasyon ajitasyonunun yerleşme sebebi de bu zaten, hiçbir şeyin mücadelesini vermemiş oluşunuz, bol keseden laf+siyaset boştur geyiği+b.ka battığını kabullenememe

gerçeklerden uzak olan sensin malesef. "tecavüzcüye cezasını tecavüze uğrayan kadın versin" gibi saçma bir modelin insan topluluğunda işleyebileceğini düşünüyorsun. bir de ekran arkasından hiç bir şeyin mücadelesini vermemişsiniz diye bol keseden atıp durmayın. ben kendi çalıştığım ve nispeten içinde bulunduğum alan içersinde bu mücadeleyi veriyorum zaten (eğitim ve öğretim alanında).
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

kolektifinsan said:

kolektifinsan said:

tecavüzcünün kaderini tayin hakkı tecavüze uğrayan kadınındır, nitekim bedenine, kişisel alanına izinsiz, rezil bir saldırıya uğrayan odur.

ama mevzuyu evirip çevirip şeriata getiricem diye uğraşmayın, siyasal islamın ahlak jandarmaları tecavüzden rahatsız olmaz, tecavüz olacak teşvik edilecek ki kadın hem islamın emrettiği, hem piyasa ekonomisinin ihtiyaç duyduğu gibi 2. sınıf insan, ucuz işgücü, 3-5 çocuk doğuran tavuk olacak

Bu arada şu yazı soruya pek bir cevap olmamış, evet tecavüze uğrayan kadının tecavüzcüsüne her cezayı verme hakkı vardır, tecavüz+öldürme olayında tecavüze uğrayan kadın artık yaşamadığı için tecavüz sanığı doğrudan öldürülebilir, bundan başka doğru bir cezalandırma biçimi olamaz, ama bu fikrin topluma oturması zaman alacak, bu eylemlerle, özellikle kadın militanlığındaki artışla mümkün olacak

nitekim bugün pek çok kadın nasıl türbanı savunuyorsa, tecavüz olaylarında tecavüzcünün "hakları"nı, hatta tecavüze uğrayan kadının gerçek suçlu olduğunu da savunabilmektedir.

abi şöyle saçma şeyler yazıp kolektifinsan diye dolaşmayın ortalıkta yav. kör cahil sağcılar bile bu kadar beterini yazmaz bence. insan sanki ideal düşünce üreten bir varlık da tecavüze uğrayanın cezasını kadın versin diyorsun. Sanki hiç haksız yere tecavüzden suçlanan insan yokmuş gibi konuşuyorsun. Bi yandan böyle şeyler yazıyorsunuz bir yandan da "GLOBAL SERMAYE JULYAN ASANJA KOMPLO KURDU!!!11 HEPİMİZ JULYAN ASANJIZ" diye dolaşıyorsunuz. E o adam da kadına taciz ve tecavüzden suçlanıyor şu an ama amerika eline geçirse o adamı mümkün değil aklatmaz.

Bir adamı öldürdüğün zaman bunun geri dönüşü yok. İnsan haklarını savunuyorum diye ortada dolaşırken en kutsal insan hakkına tecavüz etmeniz ne kadar derin düşünceler üretebildiğiniz ortaya koyuyor. Suçluya ceza verilmesinde iki amaç olabilir. Ya çok ideal bir toplumdur suçluyu rehabilite ediyordur, ya da o kadar ideal bir toplum değildir suçluyu toplumdan uzaklaştırmak istiyordur. Öc almak için ceza verilmez çünkü o zaman adalet zıvanadan çıkar.

insan hakları falan hikaye ardethciğim. her ne kadar kolektif'in ilk söylediği anlamda bağlamasam da ve oradaki tecavüzle ilgili görüşlerine katılmasam da bu bahsettiğin rehabilitasyon fln insan hakları temelinden değil emek ihtiyacından doğuyor. foucault'a göre modernite'nin başyapıtı hapishanelerdir. çünkü cezalandırmadan rehabilitasyona geçişi simgeler. feodalizmden kapitalizme geçişte işgücü yetersizliğinden dolayı kol bacak koparma, insan hayatını alma yerine iktidar sahipleri suçluları disipline edecek bir çözüm olarak hapishaneleri yaratmışlardır (dungeon fln çok ayrı konsept). Eğer daha fazla bilgi edinmek istersen foucault'un tamamen bu konu üzerinde olan discipline and punish kitabını okuyabilirsin.

ha tecavüzcüyü kadının yargılaması gerekirse de öldürülmesine karar vermesi konusuna gelirsek. sol içinde kadının iddiası, söylemi yeterlidir şeklinde bir kabulleniş var, ki benim oldukça karşı olduğum bir şey bu. Verdiğin Assange örneği gayet güzel nasıl da aksine kullanılabileceğini gösteriyor bu anlayışın. Tecavüz iğrenç bir şey ve evet bir insanlık ayıbı ve adil yargılamayla belki de insanlar ölüme mahkum bile edilebilir ancak burada yalnızca kadının söylemini baz almak oldukça sakat, zira asılsız yaftalamalara ve adil olmayan yargılamalara sebep olabilir ve oluyor bu mantık.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

bi halt anlatmadın abi kusura bakma. 20 kelimeden oluşan bir bilgi dağarcığın var ve onları gelişi güzel bir şekilde dizip her olayı bu 20 kelimenin perspektifinden açıklamaya çalışıyorsun.

hiç bilmeyen adama oturup emperyalizm, diyalektik falan mı anlatayım? git oku

@Cüce

konu benim eylemciliğim değil zaten,konu tecavüzler

konu senin gerçekten hiçbir şey yapmıyor oluşun ve yapmamakta devam etmeyi kendi zihninde meşrulaştırmak için bana b.k atmaya çalışman,
Sosyal ağlarda paylaş

Bir zamanlar bir hikaye duymuştum, olay Ingiltere'de geçiyordu sanırım. Orada bulunan meşhur bir parkta bir genç kız gece vakti yürürken bir adam kızı ürkütüyordu. Genç kız polise koşuyor sonrasında olay yargıya intikal ediyordu. Yargıç kızı ürküten adama 17 yıl gibi bir mahkumiyet veriyordu. Bu cezayı çok ağır bulan genel düşünceye karşın cezayı veren hakim açıklamasında, ben bu kararı genç kızlarımızın özgürce ve istedikleri vakitde dolaşabilmeleri için verdim demişti sanırım.

Ben çok etkilenmiştim bu karardan, bence tecavüz insan ruhunda derin izler bırakacak bir eylem ve karşılığında idam veya organ kesimi çok zalim ve ağır gibi gözüksede yapılsa yeridir. Yinede en makulu müebbet verip akabinde gizli bir teşkilat tarafından (tercihen zencilerden oluşan) tecavüzü gerçekleştiren mahkuma çok çeşitli uykusuz geceler geçirtmek olabilir.

Tecavüze uğrayan kişiye ise çok ciddi anlamda konuda uzmanlaşmış psikaytr tarafından gerekli tıbbi desteğin verilmesi ve topluma olgunca kazandırılması gerekir diye düşünüyorum.

Yinede bu işe yeltenenleri Allah kahretsin, hele ki o bebek yaştaki yavrulara yapılanları okuyunca keşke bir meydan kurulsa ve orada halk onları linç etse, tırnakları ile derilerini yerlerinden sökse demiyor değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

sen de bok atıyorsun. söylediğin şeyin çok saçma olduğu fikrinden doğan bir tartışmada sen insan insanlara hiç tanımadan "BEN BİŞEYLER YAPIYORUM SİZ HİÇBİŞEY YAPMIYOSUNUZ KIÇINIZI YAYIP OTURUYOSUNUZ HEP" gibi tartışma ile alakasız laflar ediyorsun.

söylediğin herşey çelişkili, ürettiğin fikirler zayıf. sırf çeşitli siyasi, ekonomik vs terimler kullandığın için söylediğin şeyler mantıklı olmuyor üzgünüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Solozzo said:

Bir zamanlar bir hikaye duymuştum, olay Ingiltere'de geçiyordu sanırım. Orada bulunan meşhur bir parkta bir genç kız gece vakti yürürken bir adam kızı ürkütüyordu. Genç kız polise koşuyor sonrasında olay yargıya intikal ediyordu. Yargıç kızı ürküten adama 17 yıl gibi bir mahkumiyet veriyordu. Bu cezayı çok ağır bulan genel düşünceye karşın cezayı veren hakim açıklamasında, ben bu kararı genç kızlarımızın özgürce ve istedikleri vakitde dolaşabilmeleri için verdim demişti sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

insan hakları falan hikaye ardethciğim. her ne kadar kolektif'in ilk söylediği anlamda bağlamasam da ve oradaki tecavüzle ilgili görüşlerine katılmasam da bu bahsettiğin rehabilitasyon fln insan hakları temelinden değil emek ihtiyacından doğuyor.

ben buna insan hakkı demedim ki? bence insan topluluğuna uygun olabilecek sadece iki tane ceza verme modeli var: rehabilitasyon veya toplumdan uzaklaştırma. onu belirttim. insan hakkı kısmı ise ceza verme işleminin insan haklarını geri dönüşü olamaz bir şekilde alan bir sistem olmaması lazım çünkü hukuk hiç bir zaman %100 kesinlikle işlemez.
Sosyal ağlarda paylaş

@Ardeth

"HİÇBİŞEY YAPMIYOSUNUZ KIÇINIZI YAYIP OTURUYOSUNUZ"

konu tam olarak bu

"tecavüzleri niye tartışalım ki" "ehe mehe, siyaset tartışıyolar mehehe" bebelerine vereceğim cevap o boldla yazdığın kısım

ha bir de ben cahilsem sen her haltı okuyup bitirdiysen git fikrini hayata geçir, mevzunun kitlendiği yer burası "yapmak veya yapmamak, işte bütün mesele bu"
Sosyal ağlarda paylaş

hala bok atmaya devam ediyorsun çünkü fikrin çok saçma savunacak bir yeri kalmadı.

Anlattığın her şey şuna benziyor kolektifinsan

Sıfır neden mi sıfır bölmez? Çok basit bunun cevabı evrim teorisinde. Çünkü eskiden hem sıfır bölen sıfırlar vardı hem de bölmeyen sıfırlar vardı. Sıfırı bölen sıfırlar zamanla birlere dönüştü ve doğal seçilime uğrayarak ortadan kalktılar. Artık geride sadece sıfırı bölmeyen sıfırlar kaldı.

Kafanda tek bir model var ve alakalı alakasız her şeyi aşırı bir bağnazlıkla onla açıklamaya çalışıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam sakin ol rahatla ben bir halt bilmiyorum sen çok biliyorsun,

herkes işine gücüne bakmalı

bir psikolog çıkar tvye konuşur tecavüzlerle ilgili illa zaten

hem siyaset tartışmak komik itici banal, terminolojin çok demode ıyy

fakat tecavüz, şşşşş...

fakat ya sorun ancak tüm bir halkın katılımıyla, şşşş

ya bu konuları tartışmak, bilmek zaten çözüme giden, şşşşşş

tamam rahatladık sıkıntı yok, bitti tartışma şşşş
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

hala bok atmaya devam ediyorsun çünkü fikrin çok saçma savunacak bir yeri kalmadı.

Anlattığın her şey şuna benziyor kolektifinsan

Sıfır neden mi sıfır bölmez? Çok basit bunun cevabı evrim teorisinde. Çünkü eskiden hem sıfır bölen sıfırlar vardı hem de bölmeyen sıfırlar vardı. Sıfırı bölen sıfırlar zamanla birlere dönüştü ve doğal seçilime uğrayarak ortadan kalktılar. Artık geride sadece sıfırı bölmeyen sıfırlar kaldı.

Kafanda tek bir model var ve alakalı alakasız her şeyi aşırı bir bağnazlıkla onla açıklamaya çalışıyorsun.

hacı italyadasın. gez toz niye uğraşıyorsun bunlarla =)
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

kolektifinsan said:

hiç bilmeyen adama oturup emperyalizm, diyalektik falan mı anlatayım

1 adamlar sana aptala anlatır gibi anlatıyor zaten deminden beri ve anlamıyorsun
2 gercekten biseyleri anlatabilecegini mi dusunuyorsun
3 baya cahilsin

yok yahu ne cahili. adam birçok konuda pati seviyesinin 10 kat üzerinde WoT'ler döşüyor. ama işte bazı konularda sol içi dogmaların üzerine çıkamıyor orada da ben mazur görüyorum açıkçası. okuyan, yazan, düşünen adama cahil demeyin abi bir konuda sabitfikrini görseniz bile. gerçi şu anda revaçta olmayan bir ürünü (sosyalizm) satmaya çalıştığı için karşı taraftan cahil bireyler, kendisinin de söylediği gibi, "cahil ehehe, mehehe" "didnt read loool" çekeceklerdir elbette kendisine. Ancak politik anlamda okuyunca bir şeyler alınabilir bir şeyler yazan 10 adam varsa patide biri de kolektiftir benim gözümde.

ha her yazdığından da bir şey alacaksın diye bir şey yok, her konuda doğru konuşacak diye bir şey de yok zira. bugün rage açmış misal :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...