Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Büyük şehirlerde zengin yaşam ve lüks

Oguzhan06

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

Chemical said:

aynı gerçekten nası farklı sonuçlar çıkıyor eheh

hayata bidefa geldim, hmm bütün paramı diğer parası olan insanların harcadığı şeye harciyim, manitamı gezdiriyim sora öliyim, paramın tamamı arkamdaki 2 çocuğa kalsın.

hayata bidefa geldim, hmm paramla otuz tane girişimciyi destekledim, yirmi tanesi kendi fikirlerini geliştirdi ve büyüdü, paramın devamı ile ölmeden önce nasanın budget'ini kestiği projeyi destekliyim.

ikisini de gördük eheh

ikisindede sonuç aynı yalnız hehe

yok be, iyidir humanism, bildiğinin en doğrusu ile yaşayıp ölüyorsun falan, iyi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

düzelmesi = ?

abi evim yok arabam da yok evliyim herşey düzgün. yani onları satsan da düzgün gider. ha senin düzgün standardın yüksekse hiç devrim mevrim deme ama

edit; ayrıca imkan/para varken güzel şeyler "gideyim bahçem olsun mis" fln. kendine eşinle birlikte sadece 2bin tl ayır, kiraya çık o 2binle bir geçin. sonra da de ki "böyle de süper abi"

misal?

ben zamanında yokluguda çektim. babamların cocukken oturdugu evleri yaşamlarınıda biliyorum halime şükrediyorum ama adalet denen bir kavram var ve bu olmalı. Hani ülke de git gitte fakirler artıyor millet ekmek bulamıyor bazıları da parayı tuvalet kagıdı olarak kullanacak neredeyse ben bu düzene karşıyım işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Devrim ne lan evrim lazim size lan ahaha

Kapitalizm iyidir ya yarin tekne fuarina gidiyorum allah nasip ederse yazin kendi yatimla tatile cikacam...

Nihahahahaha

„Ein reicher Idiot ist ein Reicher, ein armer Idiot ist ein Idiot“.
„Ein bisschen Reichtum kann schon eine Menge Dummheit verdecken“
Sosyal ağlarda paylaş

Livered said:

Dworgian said:

o zaman niye 2 ev aldın?

ben almadım ki :)

Aileden geldi hepsi. Birini evlenince aldılar digerinide gene bana verdiler kirasını alayım diye. Arabayıda babam aldı zamanında lazım olur diye.

Şunu diyorum. Sen 2 evi ve arabasi olan, film arşivine 30k verebilen biri olarak "devrim olsun herkes eşitlensin" dediginde, hic inandirici durmuyor.

Bir gun evlerini evsizlere bagislayip, arabani satip kendi evini almak icin mortgage pesinati yaptiginda, ve gelip "ben bundan bundan vazgectim elimden geleni yapiyorum esitlik icin" dediginde, dedigin seyin bir anlami olur. Sana aptallik etmissin diyen yine cikar ama en azindan senin aksiyonlarin soylediklerini desteklemis olur

Ayrica sacmalama ne satican yahu paran var iste oyle devam etsin cık cık

Devrimmis =)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Livered said:

Dworgian said:

o zaman niye 2 ev aldın?

ben almadım ki :)

Aileden geldi hepsi. Birini evlenince aldılar digerinide gene bana verdiler kirasını alayım diye. Arabayıda babam aldı zamanında lazım olur diye.

Şunu diyorum. Sen 2 evi ve arabasi olan, film arşivine 30k verebilen biri olarak "devrim olsun herkes eşitlensin" dediginde, hic inandirici durmuyor.

Bir gun evlerini evsizlere bagislayip, arabani satip kendi evini almak icin mortgage pesinati yaptiginda, ve gelip "ben bundan bundan vazgectim elimden geleni yapiyorum esitlik icin" dediginde, dedigin seyin bir anlami olur. Sana aptallik etmissin diyen yine cikar ama en azindan senin aksiyonlarin soylediklerini desteklemis olur

Ayrica sacmalama ne satican yahu paran var iste oyle devam etsin cık cık

Devrimmis =)

Eşitliğin anlamı o değil yalnız, zenginlerin mal bağışlayıp fakirlerle ortada buluşmasına gerek yok eşitlik için. Eşitlik eşitlik derken de herkesin aynı parası olsun değil mevzu, hatta parasal ekonominin dönmediği bir dünya hayali var ortada bazı insanlar için. Herkesin istediği yönde istediği imkana ulaşabilmesi hayali. Sen ben ulaşırken, birilerinin açlıktan ölmemesi hayali. Biraz araştırıp sonra argümana girmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...