Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu Adam İnsansa Ben İnsan Değilim

Jeeztro

Öne çıkan mesajlar

işte bak zaten olay burda kopuyor

Ben size dinimde ne nasıl olur onu anlatıyorum siz uzayda oruç tutmaktan sigaranın zararlarından bahsediyorsunuz işte dine bakış açınız bu olunca sizi karşıma alıp konuşmak haliyle okyanusa haykırmak gibi bişey oluyor

Yukarıdaki mesajlarımı bir daha dikkatli okuyun bence
Sosyal ağlarda paylaş

Müslümanlar, bu dine sizin gibi bakan insanlar yüzünden bugün afganistanda ırakta ve diğer müslüman ülkelerde katlediliyor

Neden mi müslümanlar kötüdür müslümanlar çocuklara tecavüz eder müslümanlar kadınlarını döver onlar pis kokar....

Tabi tabi bizde müslümanlar olarak bu düşüncelerinizi çok çok önemsiyor hayat felsefemiz haline getiriyoruz

tınnnnn
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Yaşlanana kadar kafir yaşayıp 60 yaşında tövbe ederim, hatta bu calculativeliğim için de pişman olurum ve içten tövbe etmiş biri olarak cennete giderim. Müslümanlar bunu da açıklasın!

Allah, Tanrı herşeyi bilir ve görür olarak inanır inananlar. Bu bağlamda senin o yapacağın mini çakallık olur, sonucu da malum zaten :)

Ha 60 yaşında gerçekten bir şekilde yürekten inanmaya başlarsan, o yaşa kadar yaptıkların için cezası çeker oradan gidersin cennete. İnanış bu.

Ha cezanın süresi ve şiddeti de değişken inanışlara göre. Bir de tabii yaptığın öyle bir sevap olur ki, işlediğin günahların çoğunu hesabından siler vs gibi hesaplama yöntemleri mevcut.

Şimdi böyle yazılınca zaten gülmek isteyen ateist arkadaşlara iyice muhasebeci defteri gibi gelecek ama işte naparsın =)
Sosyal ağlarda paylaş

o %90'lık kesim neden sadece müslümanm demek dışında kabul ettiği dinin gereklerini yapmıyor? sana söyleyeyim neden
İnanmasının tek nedeni kendinden büyük, sığınabileceği bir gücün olduğunu bilmenin ona huzur vermesi.
Allaha inanıyorum diyip kalanını kestirip atıyor
Çünkü gerisinin onun için bir önemi yok
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Ben size dinimde ne nasıl olur onu anlatıyorum siz uzayda oruç tutmaktan sigaranın zararlarından bahsediyorsunuz işte dine bakış açınız bu olunca sizi karşıma alıp konuşmak haliyle okyanusa haykırmak gibi bişey oluyor

sen benim soruma cevap ver!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

Katibim said:

sen benim soruma cevap ver!!!

gerçekten soru sorana cevap veririm
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Tabulaştırmayı medikal bir şekilde açıklamaya çalışıp Kuran'a öngürülü sıfatını yüklemeye kalkarsan alacağın cevap budur.

Dünyada zararlı olabilecek bir sürü şey var, hepsinin önünü kapatıp yasaklayarak mı irade sınanıyor?

valla dünya müslümanlarının hiçbirşeyi tabulaştırdığı filan yok aç kuranı kerimi oku sureeri bak bakalım neler yazıyor

Öle oturduğun yerden atması kolay olsa gerek
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Sigara içmek, terli terli su içmek, televizyonu yakından izlemek de günah mı? Kitap kaç yıl önceden biliyodu hani, sigarayı da bilseymiş o zaman.

Seksten doğabilecek sorunların önlemini alıp da anal ve oral yüzünden sağlığı bozulmuş insan var sanki.

sana değil sen farklı kontejyandasın istediğini yapabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Müslümanlar, bu dine sizin gibi bakan insanlar yüzünden bugün afganistanda ırakta ve diğer müslüman ülkelerde katlediliyor

Neden mi müslümanlar kötüdür müslümanlar çocuklara tecavüz eder müslümanlar kadınlarını döver onlar pis kokar....

Tabi tabi bizde müslümanlar olarak bu düşüncelerinizi çok çok önemsiyor hayat felsefemiz haline getiriyoruz

tınnnnn

ilk mesajdaki adamın cezasının düşürülmesi de bizim yüzümüzden dimi?
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

tınnnnn

bu kafadaysan diyecek hiçbir şey yok aslında da..

müslümanlar bugün eğer acı çekiyorsa geçmişte kendi yaptıkları salaklıklar yüzünden bu olaya maruz kalıyorlar..
birde Allah için Suudiler nasıl müslüman lan hiç düşündünmü?
(aslında çoğu müslü için geçerli de neyse) o kadar zenginliğe rağmen haç sırasında kesilen kurbanların fakire fukaraya dağıtılmak yerine çöle atılıyor onu geçtim sözde bütün müslümanların toprağı ve evi kabul edilen kutsal toprakların hali ne?Hz.Muhammetin evi ne durumda??,yada şu mağara?(ismini unuttum sinirden)bildiğin pislik götürüyor..eminim gitmemişsindir oralara bile..
hadi onuda geçtim ırak zor durumdayken bundan faydalanan pedocu yada oğlancı dubai ve suudlara ne demeli?? muta nikahı?? hangi sapkın zihnin ürünü bunlar??
yok yok gerçek müslümanlık bu değil...
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

E yazıyoruz yazıyoruz cevap vermiyorsunuz, kuranda karını dövebileceğin yazmıyor mu? Yazıyor. Kaza ile birini öldürdüğünde kan parası ödeyip kurtulabileceğin yazmıyor mu? Yazıyor. Ağzına yüzüne 2 su çarpınca sorun kalmadığını yazıyor mu? Yazıyor.

Sen ne zırvalıyorsun burda?
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Katibim said:

E yazıyoruz yazıyoruz cevap vermiyorsunuz, kuranda karını dövebileceğin yazmıyor mu? Yazıyor. Kaza ile birini öldürdüğünde kan parası ödeyip kurtulabileceğin yazmıyor mu? Yazıyor. Ağzına yüzüne 2 su çarpınca sorun kalmadığını yazıyor mu? Yazıyor.

İşte senin gibi müslümanlığı neresinden anladığını bilemediğim adamlara ayetlerin gerçekte nasıl olduğunu anlatmaya çalışıyorum ama sen anlamamak için beynini kapattığından boşa konuşuyorum aç bak google amcaya sor neden yazıyor bunlar manası nedir diye sonra yaz buraya
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Myshkin said:

Katibim said:

İşte senin gibi müslümanlığı neresinden anladığını bilemediğim adamlara ayetlerin gerçekte nasıl olduğunu anlatmaya çalışıyorum ama sen anlamamak için beynini kapattığından boşa konuşuyorum aç bak google amcaya sor neden yazıyor bunlar manası nedir diye sonra yaz buraya

dönüp dolaşığ gerçek islam bu değile mi getirdin yine olayı?

medal.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

Katibim said:

tınnnnn

bu kafadaysan diyecek hiçbir şey yok aslında da..

müslümanlar bugün eğer acı çekiyorsa geçmişte kendi yaptıkları salaklıklar yüzünden bu olaya maruz kalıyorlar..

Doğru Bosna Hersek tekilerde aynı şeyi yaptılar o yüzden katledildiler

birde Allah için Suudiler nasıl müslüman lan hiç düşündünmü?

Her milletin nasıl müslüman olduğunu o senden benden daha iyi biliyordur

(aslında çoğu müslü için geçerli de neyse) o kadar zenginliğe rağmen haç sırasında kesilen kurbanların fakire fukaraya dağıtılmak yerine çöle atılıyor

Yoo bizimkiler fakire fukaraya dağıttılar

onu geçtim sözde bütün müslümanların toprağı ve evi kabul edilen kutsal toprakların hali ne?
Osmanlı zamanında kabein boyunu aşmasın ona saygısızlık etmesin diye etrafını çeviren duvarları bile ondan küçük yapmıştır ... Ama arapların ne kadar değer verdiği ortada bu konuda herkes şikayetçi

Hz.Muhammetin evi ne durumda??,
Tr de olsa emin ol şimdikinden daha iyi durumda olurdu ama araplar bu şekilde davranıyor diye bunu tüm müslümanlara maletmek ahmaklıktır.

yada şu mağara?(ismini unuttum sinirden)bildiğin pislik götürüyor..eminim gitmemişsindir oralara bile..

Bilgiden uzak bilgisizliğe bir o kadar yakın kardeşim o mağaranın durumu emin ol hiçbir müslümanın hoşuna gitmiyor ancak şunu da bil ki bu arapların problemi eğer bıraksalar emin ol her giden müslüman tek başına o mağrayı temizler kaldıki kaç milyon kişi gidiyor oraya

hadi onuda geçtim ırak zor durumdayken bundan faydalanan pedocu yada oğlancı dubai ve suudlara ne demeli?? muta nikahı?? hangi sapkın zihnin ürünü bunlar??

Hah işte yukarıda da bahsettiğim gibi sen iki üç aşşağılık insanın yaptığını müslümanlığın temeliymiş gibi görüyorsun işte en büyük hatayı da burda yapıyorsun o adamlar bulundukları siyasi konumdan ve mevkiiden menfaat sağlayıp her yolu mübah sayanlar ama emin ol ki gerçek müslümanlık bu değil...
Sosyal ağlarda paylaş

"Ateistler insanlara zarar vermiş mi hiç" diye soruluyor, google da 2 dkk aratınca Marxism ve onun altında Lenin, Stalin, Pol Pot (Çin), "Afgan halkının demokrat partisi" gibi ateism destekçilerinin, inananlara olan zulümleri çıkıyor.

"Müslümanlarda her türlü sapkınlık var" deniyor, sanki tüm sapkınlıklar müslüman halk tarafından işleniyor diye cevap verip susuyorum.

"İnsanın kendisidir kötü olan. Ateist, müslüman, hristiyan, budist farketmez. Kötü olan, içindeki kötülüğe kılıf bulur. İyi insan her inanç içerisinde (veya inançsızlıkta) bu dünyada iyi bir hayat sürebilir" diyorum ateist arkadaşlardan 1 tanesi bile bu konuda görüş bildirmiyor.

Nefret kusmak iyi güzel hoş ama nefreti genelleyerek kusmak kötü. Genelleme bir grubun tüm bireylerini içine alır. Bunun içinde sizin akrabalarınız da var. Size de akrabalarınız da mı aptal, mantıksız, kıt görüşlü vs?

Madem sizin yolunuz doğru yol, kiminiz "burada bir kaç kişiyi din kıskacından kurtarırız bari" diyorlar, onların çevresinde kurtaracak hiç insan kalmadı hepsini ateizmin güzel yoluna çevirdiler mi acep?

Yani benim tüm bunları yazmama esas sebep genellemelere sinir olmam her alanda. Türk Kürt konusunda da böyle. Benim tanıdığım çok da iyi insanlar var Kürtler arasında. Her Kürt'e PKK üyesi mantığıyla yaklaşmak da yanlış bana göre. Bu açıklamayı da rage e girecek insanlar olursa diye yazıyorum. Burada din savunuculuğu değil derdim yani.

=)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...